plasma-desktop - en to ca translation catalogue (75 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Maj ha estat bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Shift key is now active.
ca: La tecla de majúscules ara està activa.

en: The Shift key is now inactive.
ca: La tecla de majúscules ara està inactiva.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Control ha estat bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Control key is now active.
ca: La tecla Control ara està activa.

en: The Control key is now inactive.
ca: La tecla Control ara està inactiva.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Alt ha estat bloquejada i ara està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Alt key is now active.
ca: La tecla Alt està activa.

en: The Alt key is now inactive.
ca: La tecla Alt està inactiva.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla de Windows ha estat fixada i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Win key is now active.
ca: La tecla de Windows està activa.

en: The Win key is now inactive.
ca: La tecla de Windows està inactiva.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Meta ha estat fixada i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Meta key is now active.
ca: La tecla Meta està activa.

en: The Meta key is now inactive.
ca: La tecla Meta està inactiva.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Súper ha estat fixada i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Super key is now active.
ca: La tecla Súper està activa.

en: The Super key is now inactive.
ca: La tecla Súper està inactiva.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Hiper ha estat fixada i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Hyper key is now active.
ca: La tecla Hiper està activa.

en: The Hyper key is now inactive.
ca: La tecla Hiper està inactiva.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
ca: La tecla Alt Gr ha estat fixada i està activa per a totes les tecles que es premin a continuació.

en: The Alt Graph key is now active.
ca: La tecla Alt Gr ara està activa.

en: The Alt Graph key is now inactive.
ca: La tecla Alt Gr ara està inactiva.

en: The Num Lock key has been activated.
ca: S'ha activat la tecla Bloq Núm.

en: The Num Lock key is now inactive.
ca: La tecla Bloq Núm ara està inactiva.

en: The Caps Lock key has been activated.
ca: S'ha activat la tecla Bloq Maj.

en: The Caps Lock key is now inactive.
ca: La tecla Bloq Maj ara està inactiva.

en: The Scroll Lock key has been activated.
ca: La tecla Bloq Despl s'ha activat.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
ca: La tecla Bloq Despl ara està inactiva.

en: Toggle Screen Reader On and Off
ca: Engega/apaga el lector de pantalla

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: AltGraph
ca: AltGr

en: Hyper
ca: Hiper

en: Super
ca: Súper

en: Warning
ca: Avís

en: &When a gesture was used:
ca: &En usar un gest:

en: Change Settings Without Asking
ca: Canvia l'arranjament sense preguntar

en: Show This Confirmation Dialog
ca: Mostra aquest diàleg de confirmació

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
ca: Desactiva totes les característiques i gestos AccessX

en: Slow keys
ca: Tecles lentes

en: Bounce keys
ca: Tecles de repetició

en: Sticky keys
ca: Tecles permanents

en: Mouse keys
ca: Tecles de ratolí

en: Do you really want to deactivate "%1"?
ca: De veres voleu desactivar «%1»?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
ca: De veres voleu desactivar «%1» i «%2»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
ca: De veres voleu desactivar «%1», «%2» i «%3»?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ca: De veres voleu desactivar «%1», «%2», «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1"?
ca: De veres voleu activar «%1»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
ca: De veres voleu activar «%1» i desactivar «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
ca: De veres voleu activar «%1» i desactivar «%2» i «%3»?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
ca: De veres voleu activar «%1» i desactivar «%2», «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
ca: De veres voleu activar «%1» i «%2»?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
ca: De veres voleu activar «%1» i «%2» i desactivar «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
ca: De veres voleu activar «%1» i «%2» i desactivar «%3» i «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
ca: De veres voleu activar «%1», «%2» i «%3»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
ca: De veres voleu activar «%1», «%2» i «%3» i desactivar «%4»?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
ca: De veres voleu activar «%1», «%2», «%3» i «%4»?

en: An application has requested to change this setting.
ca: Una aplicació ha requerit canviar aquest valor.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
ca: Heu premut la tecla Maj durant 8 segons o bé una aplicació ha demanat canviar aquest valor.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
ca: Heu premut la tecla Maj 5 cops consecutius o bé una aplicació ha demanat canviar aquest valor.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
ca: Heu premut %1 o bé una aplicació ha demanat canviar aquest valor.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
ca: Una aplicació ha demanat canviar aquests valors, o bé heu usat una combinació de diversos gestos del teclat.

en: An application has requested to change these settings.
ca: Una aplicació ha demanat canviar aquests valors.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
ca: Aquests valors AccessX són necessaris per a alguns usuaris amb dificultats de moviment i poden configurar-se en el Centre de control del KDE. També els podeu activar i desactivar amb gestos del teclat estandarditzats.
    
    Si no us calen, podeu seleccionar «Desactiva totes les característiques i moviments AccessX».

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
ca: S'han activat les tecles lentes. D'ara endavant, heu de prémer cada tecla durant un cert temps abans que sigui acceptada.

en: Slow keys has been disabled.
ca: S'han desactivat les tecles lentes.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
ca: S'han activat les tecles de repetició. D'ara endavant, cada tecla es bloquejarà durant un cert temps després d'usar-se.

en: Bounce keys has been disabled.
ca: S'han desactivat les tecles de repetició.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
ca: S'han activat les tecles permanents. D'ara endavant, les tecles modificadores romandran fixades després d'haver-les premut.

en: Sticky keys has been disabled.
ca: S'han desactivat les tecles permanents.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
ca: S'han activat les tecles de ratolí. D'ara endavant, podeu usar el teclat numèric per a controlar el ratolí.

en: Mouse keys has been disabled.
ca: S'han desactivat les tecles de ratolí.

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Author
ca: Autor
