plasma-desktop - en to ca translation catalogue (7 entries)

[ctx: @action:inmenu removes widget]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:inmenu opens widget config dialog]
en: Configure…
ca: Configura…

[ctx: @action:inmenu opens widget alternatives explorer]
en: Show Alternatives…
ca: Mostra les alternatives…

[ctx: @label:spinbox]
en: Spacer width
ca: Amplada de l'espaiador

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
ca: Mida flexible

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for entering Panel edit mode click area]
en: Open Panel configuration ui
ca: IU de la configuració d'obertura del plafó

[ctx: @action:button opens widget explorer]
en: Add Widgets…
ca: Afegeix ginys…
