plasma-desktop - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: Remove from Favorites
ca: Elimina de les preferides

en: Add to Favorites
ca: Afegeix a les preferides

en: On All Activities
ca: A totes les activitats

en: On the Current Activity
ca: A l'activitat actual

en: Show in Favorites
ca: Mostra als preferits

[ctx: @label prefix for icon-only button]
en: Icon:
ca: Icona:

[ctx: @action:button]
en: Change Application Launcher's icon
ca: Canvia la icona del llançador d'aplicacions

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
ca: La icona actual és %1. Feu-hi clic per a obrir un menú per a canviar la icona actual o restablir la icona predeterminada.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
ca: El nom de la icona és «%1»

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
ca: Trieu…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Application Launcher
ca: Trieu una icona per al llançador d'aplicacions

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
ca: Restableix a la icona predeterminada

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove icon
ca: Elimina la icona

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
ca: Etiqueta de text:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
ca: Teclegeu aquí per a afegir una etiqueta de text

[ctx: @action:button]
en: Reset menu label
ca: Inicialitza l'etiqueta del menú

[ctx: @info]
en: A text label cannot be set when the Panel is vertical.
ca: No es pot definir una etiqueta de text quan el plafó és vertical.

[ctx: @label:listbox]
en: Show applications as:
ca: Mostra les aplicacions amb:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Name only
ca: Només el nom

[ctx: @item:inlistbox]
en: Description only
ca: Només la descripció

[ctx: @item:inlistbox]
en: Name (Description)
ca: Nom (Descripció)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Description (Name)
ca: Descripció (Nom)

[ctx: @option:check]
en: Sort applications alphabetically
ca: Ordena alfabèticament les aplicacions

[ctx: @info:whatsthis]
en: This doesn't affect how applications are sorted in either search results or the favorites page.
ca: Això no afecta com s'ordenen les aplicacions ni als resultats de cerca ni a la pàgina de les preferides.

[ctx: @option:check]
en: Use compact list item style
ca: Usa un estil compacte d'elements de llista

[ctx: @info:usagetip under a checkbox when Touch Mode is on]
en: Automatically disabled when in Touch Mode
ca: Desactivat automàticament en el mode tàctil

[ctx: @option:check]
en: Highlight newly installed applications
ca: Ressalta les aplicacions instal·lades noves

[ctx: @option:check]
en: Switch sidebar categories when hovering over them
ca: Canvia les categories de la barra lateral en passar-hi per sobre

[ctx: @action:button opens plasmasearch kcm]
en: Configure Search Plugins…
ca: Configura els connectors de cerca…

[ctx: @label:group prefix for radio button group]
en: Sidebar position:
ca: Posició de la barra lateral:

[ctx: @option:radio sidebar position]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: option:radio sidebar position]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: @option:radio sidebar position]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show favorites:
ca: Mostra els preferits:

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
ca: En una quadrícula

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
ca: En una llista

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show other applications:
ca: Mostra altres aplicacions:

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
ca: En una quadrícula

[ctx: @option:radio Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
ca: En una llista

[ctx: @title:group prefix for radio button group]
en: Show buttons for:
ca: Mostra els botons per a:

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Power
ca: Aturada

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Session
ca: Sessió

[ctx: @option:radio Show buttons for]
en: Power and session
ca: Aturada i sessió

[ctx: @option:check]
en: Show action button captions
ca: Mostra les llegendes dels botons d'acció

[ctx: @title:tab kickoff sidebar tab]
en: Applications
ca: Aplicacions

[ctx: @title:tab kickoff sidebar tab]
en: Places
ca: Llocs

[ctx: @info:status]
en: No matches
ca: Sense coincidències

[ctx: @action:button icon-only, for tooltip/Accessible]
en: Open user settings
ca: Obre la configuració de l'usuari

[ctx: @action:button Pin widget open if it loses focus, icon-only button, for tooltip/Accessible]
en: Keep Open
ca: Mantén oberta

[ctx: @label Newly installed app, badge, keep short]
en: New!
ca: Nova!

[ctx: @label Accessible name for badge]
en: Newly installed application
ca: Aplicació instal·lada nova

[ctx: @info:whatsthis Accessible description]
en: Grid with %1 rows, %2 columns
ca: Quadrícula amb %1 files, %2 columnes

[ctx: Newly installed app, badge, keep short]
en: New!
ca: Nova!

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for badge]
en: There is a newly installed application in this category
ca: Hi ha un aplicació instal·lada nova en aquesta categoria

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for badge]
en: Newly installed application
ca: Aplicació instal·lada nova

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Session
ca: Sessió

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Power
ca: Aturada

[ctx: @title:menu menubutton]
en: More
ca: Més

[ctx: @title:menu menubutton]
en: Session and Power
ca: Sessió i aturada

[ctx: @action:inmenu launches kmenuedit]
en: Edit Applications…
ca: Edita les aplicacions…

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
ca: Ordinador

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
ca: Historial

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
ca: Usats amb freqüència
