plasma-desktop - en to ca translation catalogue (54 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
ca: Valor

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
ca: PREMUT

[ctx: @label Button state]
en: State
ca: Estat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Game Controller
ca: Controlador de jocs

en: Wheel
ca: Roda

en: Arcade Stick
ca: Palanca de joc

en: Flight Stick
ca: Palanca de vol

en: Dance Pad
ca: Plataforma de ball

en: Guitar
ca: Guitarra

en: Drum Kit
ca: Bateria

en: Arcade Pad
ca: Comandament de joc

en: Throttle
ca: Accelerador

en: Sony Dualsense
ca: Sony Dualshock

en: Switch Left Joy-Con
ca: Joy-Con Switch esquerre

en: Switch Right Joy-Con
ca: Joy-Con Switch dret

en: Switch Paired Joy-Con
ca: Joy-Con Switch aparellat

[ctx: The game controller button with a letter A on it]
en: A button
ca: Un botó

[ctx: The game controller button with a letter B on it]
en: B button
ca: Botó B

[ctx: The game controller button with a letter X on it]
en: X button
ca: Botó X

[ctx: The game controller button with a letter Y on it]
en: Y button
ca: Botó Y

[ctx: The back game controller button]
en: Back button
ca: Botó enrere

[ctx: The guide game controller button]
en: Guide button
ca: Botó guia

[ctx: The start game controller button]
en: Start button
ca: Botó inici

[ctx: The button under the game controller's left analog stick]
en: Left analog stick
ca: Palanca analògica esquerra

[ctx: The button under the game controller's right analog stick]
en: Right analog stick
ca: Palanca analògica dreta

[ctx: The game controller's left shoulder button]
en: Left shoulder button
ca: Botó de la vora esquerra

[ctx: The game controller's right shoulder button]
en: Right shoulder button
ca: Botó de la vora dreta

[ctx: The game controller's d-pad Up button]
en: D-pad up button
ca: Botó amunt de la creu direccional

[ctx: The game controller's d-pad down button]
en: D-pad down button
ca: Botó avall de la creu direccional

[ctx: The game controller's d-pad left button]
en: D-pad left button
ca: Botó esquerra de la creu direccional

[ctx: The game controller's d-pad right button]
en: D-pad right button
ca: Botó dreta de la creu direccional

[ctx: The game controller's miscellaneous button (Share on Xbox, mic on Playstation/Luna, capture on Switch)]
en: Miscellaneous button
ca: Botó miscel·lani

[ctx: The game controller's 1st paddle button]
en: Paddle button 1
ca: Botó 1 del controlador

[ctx: The game controller's 2nd paddle button]
en: Paddle button 2
ca: Botó 2 del controlador

[ctx: The game controller's 3rd paddle button]
en: Paddle button 3
ca: Botó 3 del controlador

[ctx: The game controller's 4th paddle button]
en: Paddle button 4
ca: Botó 4 del controlador

[ctx: The button under the game controller's touchpad]
en: Touchpad button
ca: Botó de ratolí tàctil

[ctx: Unknown controller connection type]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Invalid button value
ca: Valor no vàlid del botó

en: Not a controller
ca: No és cap controlador

[ctx: @option:check Allow using game controllers as a pointer and keyboard]
en: Allow using as pointer and keyboard
ca: Permet fer-lo servir com a punter i teclat

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow game controllers to act like pointer and keyboard devices in Plasma and non-game applications.<nl/><nl/>Games can always use the controller.
ca: Permet que els controladors de jocs actuïn com a dispositius de punter i teclat en aplicacions Plasma i no de joc.<nl/><nl/>Els jocs sempre poden utilitzar el controlador.

[ctx: @info placeholdermessage text]
en: No game controllers found
ca: No s'ha trobat cap controlador de jocs

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage text]
en: Connect a wired or wireless controller
ca: Connecta un controlador amb cable o sense

[ctx: @info:usagetip]
en: The system may automatically go to sleep or lock the screen while the controller is in use. Consider manually blocking them while using the controller, or enable automatic blocking by allowing the use as pointer and keyboard.
ca: El sistema pot anar automàticament a dormir o bloquejar la pantalla mentre el controlador estigui en ús. Considereu bloquejar-los manualment mentre utilitzeu el controlador, o activeu el bloqueig automàtic permetent l'ús com a punter i teclat.

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
ca: Dispositiu:

[ctx: @label game controller device type (wheel, joystick, game controller, etc.)]
en: Device type:
ca: Tipus de dispositiu:

[ctx: @label game controller controller type (which brand, etc.)]
en: Controller type:
ca: Tipus de controlador:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection type:
ca: Tipus de connexió:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the left axis]
en: Left position:
ca: Posició de l'esquerre:

[ctx: @label Visual representation of the axis position for the right axis]
en: Right position:
ca: Posició del dret:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
ca: Botons:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
ca: Eixos:
