plasma-desktop - en to ca translation catalogue (112 entries)

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: @action:button]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: @label:listbox filter mode]
en: Files:
ca: Fitxers:

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Show all
ca: Mostra-ho tot

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Show matching
ca: Mostra els coincidents

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Hide matching
ca: Oculta els coincidents

[ctx: @label:textbox]
en: File name pattern:
ca: Patró del nom de fitxer:

[ctx: @label:textbox filter list by]
en: File types:
ca: Tipus de fitxer:

[ctx: @option:check prefix]
en: Show hidden files:
ca: Mostra els fitxers ocults:

[ctx: @title:column]
en: File Type
ca: Tipus de fitxer

[ctx: @title:column]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @action:button tooltip only Select all filetypes]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: @action:button tooltip only Deselect all filetypes]
en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

[ctx: @action:button tooltip only, ascending/descending]
en: Switch Sort Order
ca: Canvia el sentit d'ordenació

[ctx: @title:group prefix for checkbox + button]
en: Panel button:
ca: Botó del plafó:

[ctx: @option:check]
en: Use a custom icon
ca: Usa una icona personalitzada

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
ca: Tria…

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Clear Icon
ca: Neteja la icona

[ctx: @label:listbox columns/rows]
en: Arrangement:
ca: Organització:

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: In Columns
ca: En columnes

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: In Rows
ca: En files

[ctx: @label:listbox, LtR/RtL]
en: Sort Alignment:
ca: Alineació de l'ordenació:

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Left-to-Right
ca: D'esquerra a dreta

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Right-to-Left
ca: De dreta a esquerra

[ctx: @option:check lock icon positions]
en: Lock in place
ca: Bloqueja en la posició

[ctx: @label:listbox sort items by field]
en: Sort by:
ca: Ordena per:

[ctx: @item:inlistbox sort icons by name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @item:inlistbox sort icons by size]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @item:inlistbox sort icons by file type]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @item:inlistbox sort icons by date]
en: Date
ca: Data

[ctx: @option:check sort icons in descending order]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @option:check sort icons with folders first]
en: Folders first
ca: Primer les carpetes

[ctx: whether to use icon or list view]
en: View mode:
ca: Mode de vista:

[ctx: @item:inlistbox show icons in a list]
en: List
ca: Llista

[ctx: @item:inlistbox show icons in a grid]
en: Grid
ca: Quadrícula

[ctx: @label:slider]
en: Icon size:
ca: Mida de les icones:

[ctx: @item:inrange smallest icon size]
en: Small
ca: Petita

[ctx: @item:inrange largest icon size]
en: Large
ca: Gran

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
ca: Amplada de les etiquetes:

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Narrow
ca: Estreta

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Wide
ca: Ampla

[ctx: @label:spinbox]
en: Text lines:
ca: Línies de text:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: When hovering over icons:
ca: En passar per sobre de les icones:

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show tooltips
ca: Mostra els consells d'eina

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show selection markers
ca: Mostra els marcadors de selecció

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show folder preview popups
ca: Mostra una vista prèvia emergent de les carpetes

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Rename:
ca: Reanomena:

[ctx: @option:check]
en: Rename inline by clicking selected item's text
ca: Reanomena en línia fent clic en el text de l'element seleccionat

[ctx: @title:group prefix for checkbox and button]
en: Previews:
ca: Vistes prèvies:

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnails
ca: Mostra les miniatures de les vistes prèvies

[ctx: @action:button opens dialog]
en: Configure Preview Plugins…
ca: Configura els connectors de vista prèvia…

[ctx: @title:group form label for radiobutton group]
en: Show:
ca: Mostra:

[ctx: @option:radio]
en: Desktop folder
ca: Carpeta d'escriptori

[ctx: @option:radio]
en: Files linked to the current activity
ca: Fitxers enllaçats amb l'activitat actual

[ctx: @option:radio also label for combobox]
en: Places panel item:
ca: Element del plafó Llocs:

[ctx: @option:radio also label for text field]
en: Custom location:
ca: Ubicació personalitzada:

[ctx: @info:placeholder custom location]
en: Type path or URL…
ca: Teclegeu un camí o un URL…

[ctx: @label:textbox custom widget title]
en: Title:
ca: Títol:

[ctx: @item:inlistbox no title]
en: None
ca: Sense

[ctx: @item:inlistbox default title]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @item:inlistbox full path as title]
en: Full path
ca: Camí sencer

[ctx: @item:inlistbox title from text input field]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: @info:placeholder custom window title]
en: Enter title…
ca: Introduïu un títol…

[ctx: @action:button tooltip rotate widget]
en: Click and drag to rotate
ca: Feu clic i arrossegueu per a girar

[ctx: @action:button tooltip hide widget background]
en: Hide Background
ca: Oculta el fons

[ctx: @action:button tooltip]
en: Show Background
ca: Mostra el fons

[ctx: @action:button tooltip remove widget]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @title:window]
en: Preview Plugins
ca: Connectors de vista prèvia

[ctx: @info]
en: There are a lot of files and folders on the desktop. This can cause bugs and performance issues. Please consider moving some of them elsewhere.
ca: Hi ha molts fitxers i carpetes a l'escriptori. Això pot causar errors i problemes de rendiment. Considereu traslladar-ne alguns a un altre lloc.

[ctx: @info:placeholder]
en: Folder is empty
ca: La carpeta està buida

[ctx: @item:inmenu opens submenu with view options like sorting]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: @action:inmenu opens config dialog]
en: Desktop and Wallpaper
ca: Escriptori i fons de pantalla

en: Select Folder
ca: Selecció d'una carpeta

en: &Refresh Desktop
ca: &Actualitza l'escriptori

en: &Refresh View
ca: &Actualitza la vista

[ctx: @title:notifications Here 'link' refers to a symbolic link to another file or folder]
en: Link Target Not Found
ca: No s'ha trobat la destinació de l'enllaç

[ctx: @info Body text of a system notification]
en: <filename>%1</filename> points to <filename>%2</filename>, but that could not be found. It may have been moved or deleted.
ca: <filename>%1</filename> apunta a <filename>%2</filename>, però aquest no s'ha pogut trobar. Potser s'ha mogut o suprimit.

en: &Empty Trash
ca: &Buida la paperera

[ctx: Restore from trash]
en: Restore to Former Location
ca: Restaura a la ubicació anterior

en: &Open
ca: &Obre

[ctx: @action:inmenu open file manager showing the target file or folder that this link points to]
en: Show Target
ca: Mostra la destinació

[ctx: @action:inmenu Removes the trash icon on the desktop]
en: Remove Trash Icon
ca: Elimina la icona de la paperera

en: &Move to Trash
ca: &Mou a la paperera

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: &Properties
ca: &Propietats

en: Sort By
ca: Ordena per

[ctx: @item:inmenu Sort icons manually]
en: Unsorted
ca: Sense ordenar

[ctx: @item:inmenu Sort icons by name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @item:inmenu Sort icons by size]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @item:inmenu Sort icons by file type]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @item:inmenu Sort icons by date]
en: Date
ca: Data

[ctx: @item:inmenu Sort icons in descending order]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @item:inmenu Sort icons with folders first]
en: Folders First
ca: Primer les carpetes

en: Icon Size
ca: Mida de les icones

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Tiny
ca: Minúscula

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Very Small
ca: Molt petita

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small
ca: Petita

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small-Medium
ca: Mitjana petita

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Large
ca: Gran

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Huge
ca: Enorme

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Arrange
ca: Organitza

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: In Columns
ca: En columnes

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: In Rows
ca: En files

en: Sort Alignment
ca: Alineació de l'ordenació

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Left-to-Right
ca: D'esquerra a dreta

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Right-to-Left
ca: De dreta a esquerra

en: Show Previews
ca: Mostra les vistes prèvies

[ctx: @item:inmenu lock icon positions in place]
en: Locked
ca: Blocat
