plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
ca@valencia: Calibratge

en: Next
ca@valencia: Següent

en: Please wait a moment to calculate the precision
ca@valencia: Espereu un moment per a calcular la precisió

en: (usually X)
ca@valencia: (normalment X)

en: (usually Y)
ca@valencia: (normalment Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ca@valencia: <qt>El calibratge està a punt de comprovar l'interval de valors que proporciona el dispositiu.<br /><br />Moveu <b>l'eix %1 %2</b> del dispositiu fins a la posició <b>mínima</b>.<br /><br />Premeu qualsevol botó del dispositiu o el botó «Següent» per a continuar amb el pas següent.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ca@valencia: <qt>El calibratge està a punt de comprovar l'interval de valors que proporciona el dispositiu. <br /><br />Moveu <b>l'eix %1 %2</b> del dispositiu fins a la posició <b>central</b>.<br /><br />Premeu qualsevol botó del dispositiu o cliqueu en el botó «Següent» per a continuar amb el pas següent.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
ca@valencia: <qt>El calibratge ara comprovarà l'interval de valors que proporciona el dispositiu. <br /><br />Moveu <b>l'eix %1 %2</b> del dispositiu fins a la posició <b>màxima</b>. <br /><br />Premeu qualsevol botó del dispositiu o cliqueu en el botó «Següent» per a continuar amb el pas següent.</qt>

en: Communication Error
ca@valencia: S'ha produït un error de comunicació

en: You have successfully calibrated your device
ca@valencia: Heu calibrat amb èxit el dispositiu

en: Calibration Success
ca@valencia: Èxit en el calibratge

en: Value Axis %1: %2
ca@valencia: Valor en l'eix %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
ca@valencia: El dispositiu indicat %1 no es pot obrir: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
ca@valencia: El dispositiu indicat %1 no és una palanca de control.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la versió del controlador del nucli per al dispositiu palanca de control %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
ca@valencia: La versió del controlador del nucli actualment en execució (%1.%2.%3) no és aquella per a la que es va compilar este mòdul (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el nombre de botons per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el nombre d'eixos per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut obtindre els valors de calibratge per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut restaurar els valors de calibratge per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut restablir els valors de calibratge per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut aplicar els valors de calibratge per al dispositiu de palanca de control %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
ca@valencia: error intern - codi %1 desconegut

en: KDE Joystick Control Module
ca@valencia: Mòdul de control de la palanca de control de KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
ca@valencia: Mòdul de Configuració del sistema KDE per a provar palanques de control

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
ca@valencia: <h1>Palanca de control</h1>Este mòdul ajuda a comprovar si la palanca de control funciona correctament.<br />Si proporciona valors incorrectes per als eixos, podeu intentar de solucionar-ho amb el calibratge.<br />Este mòdul prova de trobar tots els dispositius de palanca de control disponibles comprovant /dev/js[0-4] i /dev/input/js[0-4] <br />Si teniu un altre fitxer dispositiu, introduïu-lo al quadro combinat.<br />La llista de botons mostra l'estat dels botons de la palanca de control, la llista d'eixos mostra el valor actual per a tots els eixos. <br />NOTA: el controlador de dispositius actual de Linux (nucli 2.4, 2.6) només pot detectar automàticament<ul> <li>palanca amb 2 eixos i 4 botons</li> <li>palanca amb 3 eixos i 4 botons</li> <li>palanca amb 4 eixos i 4 botons</li> <li>palanques Saitek Cyborg «digital»</li></ul>(Per a més detalls podeu mirar a Linux source/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
ca@valencia: Posició:

en: Show trace
ca@valencia: Mostra la traça

en: PRESSED
ca@valencia: PREMUT

en: Buttons:
ca@valencia: Botons:

en: State
ca@valencia: Estat

en: Axes:
ca@valencia: Eixos:

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Calibrate
ca@valencia: Calibra

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
ca@valencia: No s'ha trobat automàticament cap dispositiu de palanca de control en este ordinador.<br />S'han fet comprovacions en /dev/js[0-4] i /dev/input/js[0-4] <br />Si sabeu que n'hi ha un connectat, introduïu el fitxer dispositiu correcte.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
ca@valencia: El nom de dispositiu proporcionat no és vàlid (no conté /dev).
    Seleccioneu un dispositiu de la llista o
    introduïu un fitxer dispositiu, com ara /dev/js0.

en: Unknown Device
ca@valencia: Dispositiu desconegut

en: Device Error
ca@valencia: S'ha produït un error de dispositiu

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
ca@valencia: <qt>El calibratge està a punt de comprovar la precisió.<br /><br /><b>Moveu tots els eixos fins a la posició central i no torneu a tocar la palanca.</b><br /><br />Cliqueu «D'acord» per a iniciar el calibratge.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
ca@valencia: S'han restaurat tots els valors de calibratge per al dispositiu de palanca de control %1.
