plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
ca@valencia: Data i hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
ca@valencia: Establix la data i hora &automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
ca@valencia: Servidor d'&hora:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
ca@valencia: Ací podeu canviar el dia, el mes i l'any de la data del sistema.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
ca@valencia: Zona horària

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
ca@valencia: Per a canviar la zona horària local, seleccioneu l'àrea de la llista que seguix.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
ca@valencia: Zona horària local actual:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
ca@valencia: Busca…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
ca@valencia: No s'ha trobat cap utilitat NTP. Instal·leu les ordres «ntpdate» o «rdate» per a habilitar l'actualització automàtica de la data i hora.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
ca@valencia: Ací podeu canviar l'hora del sistema. Feu clic damunt del camp de les hores, minuts o segons per a canviar el valor corresponent, bé utilitzant els botons amunt i avall de la dreta o introduint un valor nou.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
ca@valencia: Zona horària local actual: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
ca@valencia: Zona horària local actual: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
ca@valencia: Servidor d'hora públic (pool.ntp.org), asia.pool.ntp.org, europe.pool.ntp.org, north-america.pool.ntp.org, oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor d'hora: %1.

en: Can not set date.
ca@valencia: No es pot establir la data.

en: Error setting new time zone.
ca@valencia: S'ha produït un error en establir la nova zona horària.

en: Time zone Error
ca@valencia: S'ha produït un error en zona horària

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ca@valencia: <h1>Data i hora</h1> Este mòdul de Configuració del sistema es pot utilitzar per a establir la data i l'hora del sistema. Com que estos valors no només us afecten a vós com a usuari, sinó al sistema sencer, només podeu canviar-los quan inicieu Configuració del sistema com a administrador. Si no teniu la contrasenya de l'administrador, però creieu que l'hora del sistema s'hauria de corregir, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: KDE Clock Control Module
ca@valencia: Mòdul de control KDE del rellotge

en: Original author
ca@valencia: Autor original

en: Current Maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Added NTP support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació del NTP

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
ca@valencia: <h1>Data i hora</h1> Este mòdul de Configuració del sistema es pot utilitzar per a establir la data i l'hora del sistema. Com que estos valors no només us afecten a vós com a usuari, sinó al sistema sencer, només podeu canviar-los quan inicieu Configuració del sistema com a administrador. Si no teniu la contrasenya de l'administrador, però creieu que l'hora del sistema s'hauria de corregir, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
ca@valencia: No s'ha pogut autenticar/executar l'acció: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
ca@valencia: No s'han pogut canviar els paràmetres del NTP

en: Unable to set current time
ca@valencia: No s'ha pogut establir l'hora actual

en: Unable to set timezone
ca@valencia: No s'ha pogut establir la zona horària
