plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
ca@valencia: <h1>Gestor de sessió</h1> Ací podeu configurar el gestor de la sessió. Açò inclou opcions com ara si s'ha de confirmar o no l'eixida de sessió, si s'ha de tornar a restaurar la sessió en tornar-se a connectar i si l'ordinador s'ha d'apagar automàticament en eixir de la sessió.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
ca@valencia: Cal reiniciar el sistema perquè la guardada manual de la sessió estiga activa.

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
ca@valencia: No s'ha pogut sol·licitar un reinici en la configuració del microprogramari: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
ca@valencia: La pròxima vegada que es reinicie l'ordinador, presentarà la configuració de la UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
ca@valencia: La pròxima vegada que es reinicie l'ordinador, presentarà la configuració del microprogramari.

en: Restart Now
ca@valencia: Reinicia ara

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
ca@valencia: Pantalla d'eixida

en: Show:
ca@valencia: Mostra:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
ca@valencia: Quan esta opció de configuració està activa, es mostrarà la pantalla de confirmació d'eixida quan tanqueu la sessió, apagueu, premeu el botó d'iniciada o feu clic en els botons o elements de menú etiquetats <interface>Ix…</interface>

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
ca@valencia: Restauració de la sessió

en: On login, launch apps that were open:
ca@valencia: En iniciar la sessió, inicia les aplicacions que estaven obertes:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
ca@valencia: En l'última eixida

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
ca@valencia: Quan la sessió es va guardar manualment

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
ca@valencia: Apareixerà el botó <interface>Guarda la sessió</interface> en el menú de l'<interface>Iniciador d'aplicacions</interface>. Quan hi feu clic, Plasma recordarà les aplicacions que estan obertes i les restaurarà en iniciar la sessió següent. Feu-hi clic una altra vegada per a substituir el conjunt d'aplicacions recordades.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
ca@valencia: Comença amb una sessió buida

en: Ignored applications:
ca@valencia: Aplicacions ignorades:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
ca@valencia: Escriviu ací els noms dels executables de les aplicacions (separats per comes o punts i comes, per exemple, «xterm:konsole» o «xterm,konsole») per a evitar que s'inicien automàticament amb les aplicacions restaurades d'altres sessions.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
ca@valencia: Microprogramari

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
ca@valencia: Després del proper reinici:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
ca@valencia: Entra a la pantalla de configuració de la UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
ca@valencia: Entra a la pantalla de configuració del microprogramari

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
ca@valencia: Confirma l'eixida

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
ca@valencia: Opció predeterminada d'eixida

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
ca@valencia: En connectar-se

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
ca@valencia: Aplicacions que s'exclouran de la sessió
