plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (72 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
ca@valencia: La consulta dels dispositius d'entrada ha fallat. Torneu a obrir este mòdul de configuració.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
ca@valencia: Error crític en llegir la informació fonamental del dispositiu %1.

en: Pointer device KCM
ca@valencia: KCM del dispositiu apuntador

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
ca@valencia: Mòdul de Configuració del sistema per a gestionar ratolins i boles.

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar els valors. Vegeu els registres per a més informació. Torneu a iniciar este mòdul de configuració.

en: No pointer device found. Connect now.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu apuntador. Connecteu-lo ara.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
ca@valencia: No s'han pogut guardar tots els canvis. Vegeu els registres per a més informació. Torneu a iniciar este mòdul de configuració i proveu-ho una altra vegada.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar els valors predeterminats. No s'han pogut establir diverses opcions als seus valors predeterminats.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
ca@valencia: S'ha produït un error en afegir un dispositiu connectat nou. Torneu a connectar-lo i reinicieu este mòdul de configuració.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
ca@valencia: S'ha desconnectat el dispositiu apuntador. Es tanca el seu diàleg de configuració.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
ca@valencia: S'ha desconnectat el dispositiu apuntador. No s'ha trobat cap altre dispositiu.

en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

en: Device enabled
ca@valencia: Dispositiu activat

en: Accept input through this device.
ca@valencia: Accepta l'entrada a través d'este dispositiu.

en: Left handed mode
ca@valencia: Mode esquerrà

en: Swap left and right buttons.
ca@valencia: Intercanvia el botó esquerre i el dret.

en: Press left and right buttons for middle-click
ca@valencia: Prémer els botons esquerre i dret per al clic del mig

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
ca@valencia: En fer un clic simultani en el botó dret i esquerre s'envia un clic del botó del mig.

en: Pointer speed:
ca@valencia: Velocitat de l'apuntador:

en: Acceleration profile:
ca@valencia: Perfil d'acceleració:

en: Flat
ca@valencia: Uniforme

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
ca@valencia: El cursor es mou la mateixa distància que el moviment del ratolí.

en: Adaptive
ca@valencia: Adaptativa

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
ca@valencia: La distància que recorre el cursor depén de la velocitat de moviment del ratolí.

en: Scrolling:
ca@valencia: Desplaçament:

en: Invert scroll direction
ca@valencia: Invertix la direcció de desplaçament

en: Touchscreen like scrolling.
ca@valencia: Pantalla tàctil com el desplaçament.

en: Scrolling speed:
ca@valencia: Velocitat de desplaçament:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
ca@valencia: Més lenta

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
ca@valencia: Més ràpida

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
ca@valencia: Torna a vincular els botons addicionals del ratolí…

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
ca@valencia: Botó extra %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
ca@valencia: Premeu el botó del ratolí per al qual vulgueu afegir un lligam de tecla

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
ca@valencia: Introduïu la combinació de tecla nova per a %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
ca@valencia: Premeu un botó del ratolí

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
ca@valencia: Afig un lligam…

[ctx: @action:button]
en: Go back
ca@valencia: Retrocedix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
ca@valencia: <h1>Ratolí</h1> Este mòdul permet escollir diverses opcions quant a la manera de treballar del dispositiu apuntador. Este pot ser un ratolí, una bola o algun altre maquinari que faça una funció similar.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
ca@valencia: Ge&neral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
ca@valencia: Si sou esquerrà, potser vos voldreu intercanviar les funcions dels botons esquerre i dret del dispositiu apuntador escollint l'opció «mà esquerra». Si el vostre dispositiu apuntador té més de dos botons, només es canvien els que funcionen com a botó esquerre i dret. Per exemple, si teniu un ratolí de tres botons, el botó del mig no es veu afectat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
ca@valencia: Ordre del botó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
ca@valencia: D&retà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
ca@valencia: &Esquerrà

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
ca@valencia: Canvia la direcció del desplaçament amb la roda o els botons 4t i 5è del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
ca@valencia: I&nvertix la direcció de desplaçament

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
ca@valencia: Acceleració de l'apuntador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
ca@valencia: Llindar de l'apuntador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
ca@valencia: Interval del doble clic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
ca@valencia: Temps inici de l'arrossegament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
ca@valencia: Distància d'inici de l'arrossegament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
ca@valencia: La roda del ratolí es desplaça:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
ca@valencia: <p>Esta opció us permet canviar la relació entre la distància del desplaçament de l'apuntador del ratolí a la pantalla i el moviment relatiu del dispositiu físic (el qual pot ser un ratolí, una bola o qualsevol altre dispositiu apuntador).</p><p> Un valor alt de l'acceleració provocarà grans moviments de l'apuntador del ratolí a la pantalla, fins i tot si només feu un moviment xicotet amb el dispositiu físic. La selecció de valors molt alts pot fer que l'apuntador voli travessant la pantalla, fent-se difícil de controlar.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
ca@valencia: <p>El llindar és la distància més xicoteta que s'ha de moure l'apuntador del ratolí per la pantalla abans que faça efecte l'acceleració. Si el moviment és més xicotet que el llindar, l'apuntador es mourà com si l'acceleració fora 1X;</p><p>per tant, si feu moviments petits amb el dispositiu físic, no hi haurà acceleració en absolut, donant-vos un grau de control més gran de l'apuntador del ratolí. Amb moviments més grans del dispositiu físic, podreu moure l'apuntador ràpidament a diferents àrees de la pantalla.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
ca@valencia: L'interval per al doble clic és el temps màxim (en mil·lisegons) entre dos clics del ratolí que els convertix en un doble clic. Si el segon clic ocorre més tard que este interval de temps després del primer clic, es reconeixen com a dos clics separats.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
ca@valencia:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
ca@valencia: Si cliqueu amb el ratolí (p. ex., en un editor multilínia) i comenceu a moure el ratolí dins del temps inici per a l'arrossegada, s'iniciarà una operació d'arrossegament.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
ca@valencia: Si cliqueu amb el ratolí i comenceu a moure el ratolí dins de la distància inici per a l'arrossegada, s'iniciarà una operació d'arrossegament.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
ca@valencia: Si utilitzeu la roda d'un ratolí, este valor determina el nombre de línies de desplaçament per a cada moviment de la roda. Cal tindre present que si este nombre excedix el nombre de línies visibles, s'ignorarà i el moviment de la roda es gestionarà com un moviment de pàgina amunt/avall.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
ca@valencia: Navegació amb el teclat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
ca@valencia: &Mou l'apuntador amb el teclat (utilitzant el teclat numèric)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
ca@valencia: Retard de l'a&cceleració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
ca@valencia: Inter&val de repetició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
ca@valencia: &Temps d'acceleració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
ca@valencia: Velocitat &màxima:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
ca@valencia:  píxels/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
ca@valencia: &Perfil d'acceleració:

en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

en:  pixel |  pixels
ca@valencia[0]:  píxel
ca@valencia[1]:  píxels

en:  line |  lines
ca@valencia[0]:  línia
ca@valencia[1]:  línies
