plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (42 entries)

en: The system must be restarted before changes to the middle-click paste setting can take effect.
ca@valencia: Cal reiniciar el sistema perquè els canvis a la configuració d'apegades amb el clic del mig tinguen efecte.

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Visual behavior:
ca@valencia: Comportament visual:

note: i18n: ectx: label, entry (delay), group (PlasmaToolTips)
en: Display informational tooltips on mouse hover
ca@valencia: Mostra els consells informatius en passar-hi per damunt amb el ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Display visual feedback for status changes
ca@valencia: Mostra retroalimentació visual per als canvis d'estat

en: Animation speed:
ca@valencia: Velocitat de l'animació:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
ca@valencia: Lenta

[ctx: Animation speed]
en: Instant
ca@valencia: Instantània

[ctx: @label]
en: Scrolling:
ca@valencia: Desplaçament:

[ctx: @option:check]
en: Prefer smooth scrolling
ca@valencia: Preferix un desplaçament suau

[ctx: @info:tooltip]
en: This setting enables or disables animated transitions when scrolling with a mouse wheel or the keyboard. Some applications may not honor this setting because they either do not support smooth scrolling, or have their own setting for enabling and disabling it.
ca@valencia: Este paràmetre activa o desactiva les transicions animades quan es fa el desplaçament amb una roda del ratolí o el teclat. Algunes aplicacions poden no complir este paràmetre perquè o bé no admeten el desplaçament suau, o bé tenen el seu propi paràmetre per a activar-lo i desactivar-lo.

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
ca@valencia: En fer clic damunt de fitxers o carpetes:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
ca@valencia: Se seleccionen

en: Open by double-clicking instead
ca@valencia: Obri fent doble clic

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
ca@valencia: S'obrin

en: Select by clicking on item's selection marker
ca@valencia: Selecciona clicant en el marcador de selecció de l'element

en: Clicking in scrollbar track:
ca@valencia: Fent clic en la via de la barra de desplaçament:

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls to the clicked location']
en: Scrolls to the clicked location
ca@valencia: Desplaça cap a la ubicació clicada

[ctx: @radio part of a complete sentence: 'Clicking in scrollbar track scrolls one page up or down']
en: Scrolls one page up or down
ca@valencia: Desplaça una pàgina cap amunt o avall

en: Middle-click to scroll to clicked location
ca@valencia: Clic del mig per a desplaçar cap a la ubicació clicada

[ctx: @label for checkbox, part of a complete sentence: 'Middle-click pastes selected text']
en: Middle-click:
ca@valencia: Clic del mig:

[ctx: @option:check part of a complete sentence: 'Middle click pastes selected text']
en: Pastes selected text
ca@valencia: Apega el text seleccionat

en: Touch Mode:
ca@valencia: Mode tàctil:

[ctx: As in: 'Touch Mode is automatically enabled as needed']
en: Automatically enable as needed
ca@valencia: Activa automàticament quan calga

[ctx: As in: 'Touch Mode is never enabled']
en: Never enabled
ca@valencia: Mai activat

en: Touch Mode will be automatically activated whenever the system detects a touchscreen but no mouse or touchpad. For example: when a transformable laptop's keyboard is flipped around or detached.
ca@valencia: El mode tàctil s'activarà automàticament quan el sistema detecte una pantalla tàctil però sense ratolí ni ratolí tàctil. Per exemple: quan el teclat d'un ordinador portàtil transformable es gire o se separe.

[ctx: As in: 'Touch Mode is always enabled']
en: Always enabled
ca@valencia: Sempre activat

en: In Touch Mode, many elements of the user interface will become larger to more easily accommodate touch interaction.
ca@valencia: En el mode tàctil, molts elements de la interfície d'usuari es faran més grans per a adaptar-se amb més facilitat a la interacció tàctil.

en: Double-click interval:
ca@valencia: Interval del doble clic:

en: %1 msec | %1 msec
ca@valencia[0]: %1 ms
ca@valencia[1]: %1 ms

en: msec
ca@valencia: ms

en: Two clicks within this duration are considered a double-click. Some applications may not honor this setting.
ca@valencia: Dos clics dins d'esta duració es consideren un doble clic. És possible que algunes aplicacions no complisquen este paràmetre.

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
ca@valencia: Clic únic per a obrir fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
ca@valencia: Velocitat de l'animació

note: i18n: ectx: label, entry (smoothScroll), group (KDE)
en: Smooth scrolling
ca@valencia: Desplaçament suau

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbarLeftClickNavigatesByPage), group (KDE)
en: Left-click in scrollbar track moves scrollbar by one page
ca@valencia: Fer clic esquerre en la barra de desplaçament desplaça una pàgina

note: i18n: ectx: label, entry (doubleClickInterval), group (KDE)
en: Double click interval
ca@valencia: Interval del doble clic

note: i18n: ectx: label, entry (tabletMode), group (Input)
en: Automatically switch to touch-optimized mode
ca@valencia: Canvia automàticament al mode optimitzat per als tocs

note: i18n: ectx: label, entry (primarySelection), group (Wayland)
en: Enable middle click selection pasting
ca@valencia: Activa l'apegades de la selecció amb el clic del mig

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdEnabled), group (OSD)
en: Show an on-screen display to indicate status changes such as brightness or volume
ca@valencia: Mostra un missatge en pantalla per a indicar canvis d'estat com la brillantor o el volum

note: i18n: ectx: label, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: OSD on layout change
ca@valencia: OSD en canviar de disposició

note: i18n: ectx: tooltip, entry (osdKbdLayoutChangedEnabled), group (OSD)
en: Show a popup on layout changes
ca@valencia: Mostra un missatge emergent en canvis de disposició
