plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (71 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
ca@valencia: Commutador de disposició del teclat

en: Switch to Next Keyboard Layout
ca@valencia: Canvia a la següent disposició del teclat

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
ca@valencia: Canvia a la disposició del teclat utilitzada per última vegada

en: Switch keyboard layout to %1
ca@valencia: Canvia la disposició del teclat a %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
ca@valencia: Vista prèvia de teclat

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
ca@valencia: Visualització de la disposició del teclat

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la geometria del teclat. Sovint açò indica que el model seleccionat no accepta una disposició específica o una variant de disposició. Este problema segurament també es produirà si intenteu utilitzar esta combinació de model, disposició i variant.
    No s'admet la previsualització de les disposicions que es definixen fora del directori «xkb» del sistema i també activarà este missatge. Encara que poden funcionar bé si s'apliquen

[ctx: @title]
en: Key Bindings
ca@valencia: Lligams de tecla

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
ca@valencia: Configura les opcions del teclat

[ctx: @action:button]
en: Reset
ca@valencia: Restablix

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
ca@valencia: Reinicia les opcions seleccionades d'este grup

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
ca@valencia: Reinicia les opcions seleccionades d'este grup

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
ca@valencia: Afig una disposició

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
ca@valencia: Nom curt de la disposició

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
ca@valencia: El nom abreujat de la disposició seleccionada, que es mostrarà a la safata del sistema. Podeu canviar esta configuració.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
ca@valencia: Drecera:

[ctx: @action:button]
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
ca@valencia: Configura el canvi…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
ca@valencia: Configura el canvi

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
ca@valencia: Lligams de tecla

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
ca@valencia: Lligams de tecla

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
ca@valencia: Afig una disposició

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
ca@valencia: Configura les disposicions

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
ca@valencia: «Bloq Núm» en iniciar:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
ca@valencia: Activa

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
ca@valencia: Desactiva

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
ca@valencia: Deixa sense canviar

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
ca@valencia: Repetició de tecles:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
ca@valencia: Repetició de tecles

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
ca@valencia: Retard:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
ca@valencia: Retard de repetició de tecles %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
ca@valencia: Velocitat:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
ca@valencia: Velocitat de repetició de tecles %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
ca@valencia: %1 repeticions

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
ca@valencia: repeticions

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
ca@valencia: Àrea de proves:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
ca@valencia: Teclegeu ací per a provar la configuració

[ctx: @title:view]
en: Layouts
ca@valencia: Disposicions

[ctx: @action:button]
en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
ca@valencia: Mou la disposició %1 cap amunt

[ctx: @action:button]
en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
ca@valencia: Mou la disposició %1 cap avall

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
ca@valencia: Elimina la disposició %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
ca@valencia: Disposicions alternatives:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
ca@valencia: Nombre de disposicions principals de reserva

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
ca@valencia: disposicions principals

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
ca@valencia: Podreu tindre fins a 4 disposicions principals, totes les altres disposicions són de reserva. Les disposicions alternatives no s'inclouen quan es recorren les disposicions, però s'hi pot accedir a través de la miniaplicació d'indicadors de teclat o establint una drecera personalitzada.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
ca@valencia: Drecera de canvi de disposició:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
ca@valencia: o

[ctx: @title]
en: Configure Switching
ca@valencia: Configura el canvi

[ctx: @title:group]
en: Behavior
ca@valencia: Comportament

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
ca@valencia: La commutació de disposició afecta:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
ca@valencia: Totes les finestres

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
ca@valencia: Totes les finestres de l'escriptori actual

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
ca@valencia: Totes les finestres de l'aplicació actual

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
ca@valencia: Només la finestra actual

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
ca@valencia: Mostra una notificació en el canvi de disposició

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
ca@valencia: Canvi de disposició:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
ca@valencia: Canvia a l'última disposició utilitzada:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
ca@valencia: Dreceres antigues

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
ca@valencia: Les dreceres antigues de X11 permeten un control més fi de les dreceres de només modificador i tenen un suport lleugerament millor en X11 en casos especials. També es poden utilitzar a Wayland.<nl/><nl/>Establir estes dreceres vos portarà a la pàgina de lligams de tecla.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
ca@valencia: Símbols alternatius:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
ca@valencia: Les tecles modificadores es poden utilitzar per a teclejar caràcters, símbols i signes diacrítics addicionals.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
ca@valencia[0]: %1 drecera
ca@valencia[1]: %1 dreceres

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
ca@valencia: Cap
