plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
ca@valencia: Inicia

[ctx: @item:intable]
en: Window Management
ca@valencia: Gestioneu les finestres

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Workspace
ca@valencia: Espai de treball Plasma

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar la drecera %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
ca@valencia: S'ha produït un error en afegir %1, pareix que no té cap acció.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
ca@valencia: S'ha produït un error en comunicar amb el servei de dreceres globals

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
ca@valencia: No s'ha pogut comunicar amb el domini de dreceres globals

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
ca@valencia: La drecera <shortcut>%1</shortcut> ja es troba assignada a l'acció %2 comuna <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>La voleu tornar a assignar a %4?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
ca@valencia: La drecera <shortcut>%1</shortcut> ja es troba assignada a l'acció <interface>%2</interface> de <application>%3</application>.<nl/><nl/>La torno a assignar a l'acció <interface>%4</interface> de <application>%5</application>?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
ca@valencia: Resolució de conflicte de dreceres

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ca@valencia: Torna a assignar

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Edit
ca@valencia: Edició

en: Navigation
ca@valencia: Navegueu

en: View
ca@valencia: Visualització

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Applications
ca@valencia: Aplicacions

en: Commands
ca@valencia: Ordres

en: System Services
ca@valencia: Serveis del sistema

en: Common Actions
ca@valencia: Accions comunes

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
ca@valencia: Importa…

[ctx: @action:button accessible]
en: Import shortcut scheme
ca@valencia: Importa un esquema de dreceres

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
ca@valencia: Cancel·la l'exportació

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
ca@valencia: Exporta…

[ctx: @action:button accessible]
en: Export shortcut scheme
ca@valencia: Exporta un esquema de dreceres

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
ca@valencia: Afig nova

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
ca@valencia: Aplicació…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
ca@valencia: Afig una aplicació nova

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
ca@valencia: Ordre o script…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
ca@valencia: Afig una ordre o script nou

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
ca@valencia: No s'ha pogut exportar l'esquema mentre hi ha canvis sense guardar

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
ca@valencia: Trieu els components següents que s'haurien d'incloure en l'esquema exportat

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
ca@valencia: Exporta %1

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
ca@valencia: Edita l'ordre per a %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
ca@valencia: Edita l'ordre per a %1

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
ca@valencia: Elimina totes les dreceres per a %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
ca@valencia: Elimina totes les dreceres per a %1

[ctx: @action:button accessible]
en: Undo deletion
ca@valencia: Desfés la supressió

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo deletion
ca@valencia: Desfà la supressió

en: No items matched the search terms
ca@valencia: No hi ha cap element que coincidisca amb els termes de la busca

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
ca@valencia: Trieu un element de la llista per a veure ací les seues dreceres

en: Export Shortcut Scheme
ca@valencia: Exporta un esquema de dreceres

en: Import Shortcut Scheme
ca@valencia: Importa un esquema de dreceres

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
ca@valencia: Esquema de dreceres (*.kksrc)

en: Edit Command
ca@valencia: Edita una ordre

en: Add Command
ca@valencia: Afig una ordre

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @action:button accessible]
en: Save command
ca@valencia: Ordre de guardar

[ctx: @action:button accessible]
en: Add command
ca@valencia: Ordre d'afegir

en: Enter a command or choose a script file:
ca@valencia: Introduïu una ordre o trieu un fitxer de script:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
ca@valencia: Ordre:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
ca@valencia: Ordre

[ctx: @action:button]
en: Choose…
ca@valencia: Tria…

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
ca@valencia: Trieu un fitxer de script

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
ca@valencia: Introduïu ací el nom

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
ca@valencia: Tria d'un fitxer de script

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
ca@valencia: Fitxers de script (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
ca@valencia: Trieu l'esquema que s'ha d'importar:

en: Custom Scheme
ca@valencia: Esquema personalitzat

en: Select File…
ca@valencia: Tria un fitxer…

en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: @action:button accessible]
en: Select shortcut scheme file
ca@valencia: Tria un fitxer d'esquema de dreceres

[ctx: @action:button accessible]
en: Add shortcut scheme
ca@valencia: Afig un esquema de dreceres

en: Editing shortcut: %1
ca@valencia: Drecera en edició: %1

en: No active shortcuts
ca@valencia: Cap drecera activa

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
ca@valencia[0]: Drecera predeterminada
ca@valencia[1]: Dreceres predeterminades

en: No default shortcuts
ca@valencia: Sense dreceres predeterminades

en: Default shortcut %1 is enabled.
ca@valencia: La drecera predeterminada %1 està activada.

en: Default shortcut %1 is disabled.
ca@valencia: La drecera predeterminada %1 està desactivada.

en: Custom shortcuts
ca@valencia: Dreceres personalitzades

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
ca@valencia: Suprimix la drecera

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this shortcut
ca@valencia: Suprimix esta drecera

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
ca@valencia: Afig una drecera personalitzada

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
ca@valencia: Cancel·la la captura de la drecera

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel capturing of new shortcut
ca@valencia: Cancel·la la captura d'una drecera nova
