plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (155 entries)

en: Currently being used
ca@valencia: Actualment s'està utilitzant

en: Move to
    this activity
ca@valencia: Mou cap a
    esta activitat

en: Show also
    in this activity
ca@valencia: Mostra també
    en esta activitat

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Create activity…
ca@valencia: Crea una activitat…

en: Activities
ca@valencia: Activitats

en: Configure activity
ca@valencia: Configura l'activitat

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

en: View Error Details…
ca@valencia: Visualitza els detalls de l'error…

en: Open %1
ca@valencia: Obri %1

en: About
ca@valencia: Quant a

en: Send an email to %1
ca@valencia: Envia un correu a %1

[ctx: @info:tooltip %1 url]
en: Open website %1
ca@valencia: Obri el lloc web %1

[ctx: @title:group]
en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: Copyright
ca@valencia: Drets d'autoria

en: License:
ca@valencia: Llicència:

[ctx: @info:whatsthis]
en: View license text
ca@valencia: Vista del text de la llicència

en: Authors
ca@valencia: Autoria

en: Credits
ca@valencia: Atribucions

en: Translators
ca@valencia: Equip de traducció

en: Report a Bug…
ca@valencia: Informeu d'un error…

en: Keyboard Shortcuts
ca@valencia: Dreceres de teclat

en: Apply Settings
ca@valencia: Aplica la configuració

en: The current page has unsaved changes. Apply the changes or discard them?
ca@valencia: La pàgina actual té canvis sense guardar. Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: OK
ca@valencia: D'acord

en: Apply
ca@valencia: Aplica

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Open configuration page
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració

en: Left-Button
ca@valencia: Botó esquerre

en: Right-Button
ca@valencia: Botó dret

en: Middle-Button
ca@valencia: Botó del mig

en: Back-Button
ca@valencia: Botó arrere

en: Forward-Button
ca@valencia: Botó avant

en: Vertical-Scroll
ca@valencia: Desplaçament vertical

en: Horizontal-Scroll
ca@valencia: Desplaçament horitzontal

en: Shift
ca@valencia: Majúscules

en: Add Action
ca@valencia: Afig una acció

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
ca@valencia: L'administrador del sistema ha restringit els canvis de la disposició

en: Layout:
ca@valencia: Disposició:

en: Wallpaper type:
ca@valencia: Tipus de fons de pantalla:

en: Get New Plugins…
ca@valencia: Obtín connectors nous…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
ca@valencia: Cal aplicar els canvis de disposició abans de poder fer altres canvis

en: Apply Now
ca@valencia: Aplica ara

en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

[ctx: @action:button set keyboard shortcut for]
en: Activate widget as if clicked:
ca@valencia: Activa el giny com si s'haguera clicat:

en: Wallpaper
ca@valencia: Fons de pantalla

en: Mouse Actions
ca@valencia: Accions del ratolí

en: Input Here
ca@valencia: Introduïu-ho ací

en: Panel Settings
ca@valencia: Configureu el quadro

[ctx: @action:button label of button to open a menu that lets you add widgets or spacers]
en: Add New
ca@valencia: Afig nou

[ctx: @action:menu add a spacer]
en: Spacer
ca@valencia: Espaiador

[ctx: @action:menu add a widget]
en: Widgets…
ca@valencia: Ginys…

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Top
ca@valencia: Dalt

en: Right
ca@valencia: Dreta

en: Left
ca@valencia: Esquerra

en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Set Position…
ca@valencia: Establix una posició…

en: Alignment
ca@valencia: Alineació

en: Center
ca@valencia: Centre

en: Height
ca@valencia: Alçària

en: Width
ca@valencia: Amplària

en: Fill height
ca@valencia: Òmpliga l'alçària

en: Fill width
ca@valencia: Òmpliga l'amplària

en: Fit content
ca@valencia: Ajusta el contingut

en: Custom
ca@valencia: Personalitzada

en: Visibility
ca@valencia: Visibilitat

en: Always visible
ca@valencia: Sempre visible

en: Auto hide
ca@valencia: Oculta automàticament

en: Dodge windows
ca@valencia: Esvaïx les finestres

en: Windows go below
ca@valencia: Les finestres van davall

en: Opacity
ca@valencia: Opacitat

en: Adaptive
ca@valencia: Adaptativa

en: Opaque
ca@valencia: Opac

en: Translucent
ca@valencia: Translúcid

[ctx: @title:group Degree of floatingness of panel and applets]
en: Floating
ca@valencia: Flotant

[ctx: @item:inlistbox Option to disable floating panels or applets]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @item:inlistbox Option to make only panel applets always float]
en: Applets only
ca@valencia: Només miniaplicacions

[ctx: @item:inlistbox Option to make panel and applets floating]
en: Panel and applets
ca@valencia: Quadro i miniaplicacions

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
ca@valencia: Arregla-ho

en: Panel Width:
ca@valencia: Amplària del quadro:

en: Panel Height:
ca@valencia: Alçària del quadro:

en: Focus shortcut:
ca@valencia: Drecera de focus:

en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
ca@valencia: Premeu esta drecera de teclat per a moure el focus al quadro

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
ca@valencia: Suprimix el quadro

en: Remove this panel; this action is undo-able
ca@valencia: Elimina este quadro. Esta acció no es podrà desfer

[ctx: @action:button Clone the panel]
en: Clone Panel
ca@valencia: Clona el quadro

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new panel with the same settings and applets
ca@valencia: Crea un quadro nou amb la mateixa configuració i miniaplicacions

[ctx: @action:button Close the panel configuration window]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action:button Close the panel configuration window and exit edit mode]
en: Exit Edit Mode
ca@valencia: Ix del mode edició

en: Close Panel Settings window and exit Edit Mode
ca@valencia: Tanca la finestra de configuració del quadro i ix del mode edició

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum height.
ca@valencia: Arrossegueu per a canviar l'alçària màxima.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum width.
ca@valencia: Arrossegueu per a canviar l'amplària màxima.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Double-click to reset.
ca@valencia: Doble clic per a reiniciar.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum height.
ca@valencia: Arrossegueu per a canviar l'alçària mínima.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum width.
ca@valencia: Arrossegueu per a canviar l'amplària mínima.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change position on this screen edge.
    Double-click to reset.
ca@valencia: Arrossegueu per a canviar a esta vora de la pantalla.
    Doble clic per a reiniciar.

en: Manage Panels and Desktops
ca@valencia: Gestioneu els quadros i escriptoris

en: You can drag Panels and Desktops around to move them to different screens.
ca@valencia: Podeu arrossegar els quadros i els escriptoris per a moure'ls cap a pantalles diferents.

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Swap with Desktop on Screen %1
ca@valencia: Intercanvia amb l'escriptori de la pantalla %1

en: Move to Screen %1
ca@valencia: Mou cap a la pantalla %1

en: Remove Desktop
ca@valencia: Elimina l'escriptori

en: Remove Panel
ca@valencia: Elimina el quadro

en: %1 (primary)
ca@valencia: %1 (primària)

en: Alternative Widgets
ca@valencia: Ginys alternatius

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Add %1
ca@valencia: Afig %1

en: Unsupported Widget
ca@valencia: Giny no admés

[ctx: Text displayed on top of newly installed widgets]
en: New!
ca@valencia: Nou!

[ctx: @info:other accessible for badge showing applet count]
en: %1 widget active | %1 widgets active
ca@valencia[0]: %1 giny actiu
ca@valencia[1]: %1 ginys actius

[ctx: @info:other accessible for badge indicating new widget]
en: Recently installed
ca@valencia: Instal·lats recentment

en: Cancel Uninstallation
ca@valencia: Cancel·la la desinstal·lació

[ctx: @info:tooltip uninstall a widget]
en: Mark for Uninstallation
ca@valencia: Marca per a desinstal·lar

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Cancel pending uninstallation for widget %1
ca@valencia: Cancel·la la desinstal·lació pendent per al giny %1

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Mark widget %1 for uninstallation. Requires confirmation
ca@valencia: Marca el giny %1 per a desinstal·lar. Cal confirmació

en: Remove all instances
ca@valencia: Elimina totes les instàncies

[ctx: @action:button accessible description, %1 number of instances %2 is widget name]
en: Remove running instance of widget %2 | Remove all %1 running instances of widget %2
ca@valencia[0]: Elimina la instancia en execució del giny %2
ca@valencia[1]: Elimina totes les %1 instàncies en execució del giny %2

en: All Widgets
ca@valencia: Tots els ginys

en: Widgets
ca@valencia: Ginys

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New…
ca@valencia: Obtín nous…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
ca@valencia: Obtín ginys nous…

[ctx: @action:button accessible for close button]
en: Close Widget Explorer
ca@valencia: Tanca l'explorador de ginys

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Search through widgets
ca@valencia: Busca pels ginys

[ctx: @action:button uninstall widgets in widget explorer]
en: Uninstall (%1 Widget) | Uninstall (%1 Widgets)
ca@valencia[0]: Desinstal·la (%1 giny)
ca@valencia[1]: Desinstal·la (%1 ginys)

en: No widgets matched the search terms
ca@valencia: No hi ha cap giny que coincidisca amb els termes de la busca

en: No widgets available
ca@valencia: No hi ha cap giny disponible

[ctx: @title: group]
en: Show clock:
ca@valencia: Mostra el rellotge:

[ctx: @option:radio Clock always shown]
en: Always
ca@valencia: Sempre

[ctx: @option:radio]
en: Always show clock
ca@valencia: Mostra sempre el rellotge

[ctx: @option:radio Clock shown only while unlock prompt is visible]
en: On unlocking prompt
ca@valencia: En l'indicador de desbloqueig

[ctx: @option:radio]
en: Show clock only on unlocking prompt
ca@valencia: Mostra el rellotge només a l'indicador de desbloqueig

[ctx: @option:radio Clock never shown]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @option:radio]
en: Never show clock
ca@valencia: No mostres mai el rellotge

[ctx: @title: group UI controls for playback of multimedia content]
en: Media controls:
ca@valencia: Controls multimèdia:

[ctx: @option:check]
en: Show under unlocking prompt
ca@valencia: Mostra davall l'indicador de desbloqueig

en: Unlocking failed
ca@valencia: Ha fallat el desbloqueig

en: Caps Lock is on
ca@valencia: El bloqueig de majúscules està activat

en: Slee&p
ca@valencia: Sus&pèn

en: &Hibernate
ca@valencia: &Hiberna

en: Switch &User
ca@valencia: Canvia d'&usuari

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ca@valencia: Teclat virtual

[ctx: Button to change keyboard layout]
en: Switch layout
ca@valencia: Canvia la disposició

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Unlock
ca@valencia: Desbloqueja

en: (or scan your fingerprint on the reader)
ca@valencia: (o escanegeu l'empremta digital en el lector)

en: (or scan your smartcard)
ca@valencia: (o escanegeu la targeta intel·ligent)

en: No title
ca@valencia: Sense títol

en: No media playing
ca@valencia: No s'està reproduint cap fitxer multimèdia

en: Previous track
ca@valencia: Peça anterior

en: Play or Pause media
ca@valencia: Reproduïx o fa pausa del fitxer multimèdia

en: Next track
ca@valencia: Peça següent

[ctx: @action:button]
en: More
ca@valencia: Més

en: Exit Edit Mode
ca@valencia: Ix del mode edició

en: Panel Focus Indicator
ca@valencia: Indicador de focus del quadro
