plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (6 entries)

en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

[ctx: @info:status placeholdermessage text]
en: No touchscreens found
ca@valencia: No s'ha trobat cap pantalla tàctil

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage explanation]
en: Connect an external touchscreen
ca@valencia: Connecta una pantalla tàctil externa

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

[ctx: @option:check prefix touchscreen device is enabled]
en: Enabled:
ca@valencia: Activat:

[ctx: @label:listbox this is a compound noun]
en: Target display:
ca@valencia: Pantalla de destinació:
