plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (171 entries)

en: Toggle Invert Effect
ca@valencia: Canvia l'efecte d'inversió

en: Toggle Invert Effect on Window
ca@valencia: Canvia l'efecte d'inversió en la finestra

en: Move Left
ca@valencia: Mou cap a l'esquerra

en: Move Right
ca@valencia: Mou cap a la dreta

en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

en: Move Mouse to Focus
ca@valencia: Mou el ratolí al focus

en: Move Mouse to Center
ca@valencia: Mou el ratolí al centre

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
ca@valencia: No s'han pogut definir els paràmetres d'Orca: «%1» ha fallat

en: Error: Could not launch "orca --setup"
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut iniciar «orca --setup»

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
ca@valencia: Utilitza gestos

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
ca@valencia: Demana confirmació d'un gest

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
ca@valencia: Confirma l'accés al teclat

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
ca@valencia: Utilitza un retard del temps d'espera

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
ca@valencia: Retard del temps d'espera

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
ca@valencia: Utilitza un timbre per a accedir

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
ca@valencia: Utilitza el timbre del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
ca@valencia: Personalitza el timbre del sistema

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
ca@valencia: Fitxer de so per al timbre

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
ca@valencia: Utilitza un timbre visual en lloc d'un so

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
ca@valencia: Invertix els colors del sistema en el timbre

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visual Bell
ca@valencia: Color del timbre visual

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visual Bell
ca@valencia: Duració del timbre visual

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
ca@valencia: Si s'ha marcat la correcció del daltonisme

note: i18n: ectx: label, entry (Invert), group (Plugins)
en: Whether the Invert effect is enabled
ca@valencia: Si s'ha marcat l'efecte d'inversió

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
ca@valencia: Utilitza tecles permanents

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
ca@valencia: Bloqueja les tecles permanents

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
ca@valencia: Activa les tecles permanents sempre que es premen dues tecles simultàniament

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
ca@valencia: Timbre en prémer una tecla permanent

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
ca@valencia: Timbre de canviar tecles

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
ca@valencia: Notifica quan es prem un modificador de teclat

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
ca@valencia: Utilitza pulsacions lentes de tecles

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
ca@valencia: Retard en la pulsació de tecla

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
ca@valencia: Timbre en una pulsació lenta de tecla

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
ca@valencia: Timbre en una pulsació acceptada de tecla

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
ca@valencia: Timbre en una pulsació rebutjada de tecla

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
ca@valencia: Tecles de repetició

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
ca@valencia: Utilitza un retard per a la repetició

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
ca@valencia: Timbre si es rebutja un esdeveniment de repetició de tecla

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
ca@valencia: Utilitza tecles per a controlar el ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
ca@valencia: Retard del moviment del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
ca@valencia: Interval de repetició del moviment del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
ca@valencia: Temps per a arribar fins a la velocitat màxima

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
ca@valencia: Velocitat màxima

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
ca@valencia: Corba de la tecla del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
ca@valencia: Activa el lector de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursor), group (Plugins)
en: Whether Shake Pointer is enabled
ca@valencia: Si s'ha marcat Sacsa el punter

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
ca@valencia: Ampliació

note: i18n: ectx: label, entry (Zoom), group (Plugins)
en: Whether the Zoom effect is enabled
ca@valencia: Si s'ha marcat l'efecte de zoom

note: i18n: ectx: label, entry (Magnifier), group (Plugins)
en: Whether the Magnifier effect is enabled
ca@valencia: Si s'ha marcat l'efecte de lupa

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
ca@valencia: Dreceres d'activació:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
ca@valencia: Premeu «5» vegades la tecla de majúscules per a activar les tecles permanents

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
ca@valencia: Manteniu premuda la tecla de majúscules durant 8 segons per a activar les tecles lentes

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
ca@valencia: Desactiva les tecles permanents i lentes després de:

[ctx: @title:group for checkbox group]
en: When a shortcut is used:
ca@valencia: En utilitzar una drecera:

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Display a confirmation dialog
ca@valencia: Mostra un diàleg de confirmació

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Ring the system bell
ca@valencia: Fes sonar el timbre del sistema

[ctx: @option:check when shortcut used]
en: Show a notification
ca@valencia: Mostra una notificació

[ctx: @action:button opens Notifications kcm]
en: Configure Notifications…
ca@valencia: Configura les notificacions…

[ctx: @title:window dialog]
en: Please choose an audio file
ca@valencia: Trieu un fitxer d'àudio

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
ca@valencia: Fitxers d'àudio ogg, oga i wav (*.ogg *.wav)

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Audible bell:
ca@valencia: Timbre audible:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
ca@valencia: So personalitzat:

[ctx: @action:button icononly tooltip]
en: Choose audio file for the system bell
ca@valencia: Trieu un fitxer d'àudio per al timbre del sistema

[ctx: @action button accessible only]
en: Choose audio file
ca@valencia: Trieu un fitxer d'àudio

[ctx: @info:usagetip accessible description for button]
en: Opens dialog
ca@valencia: Obri el diàleg

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Visual bell:
ca@valencia: Timbre visual:

[ctx: @option:check Enable visual bell]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
ca@valencia: Invertix els colors de la pantalla

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
ca@valencia: Flaix de la pantalla

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
ca@valencia: Duració:

[ctx: @info]
en: If you have trouble with certain colors on the screen, these filters can change them into other colors.
ca@valencia: Si teniu problemes amb certs colors de la pantalla, estos filtres poden canviar-los a altres colors.

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label:listbox Difficulty seeing any of the following colors on the screen]
en: Problematic colors:
ca@valencia: Colors problemàtics:

[ctx: @option]
en: Red & purple (Protanopia)
ca@valencia: Roig i porpra (protanopia)

[ctx: @option]
en: Green & purple (Deuteranopia)
ca@valencia: Verd i porpra (deuteranopia)

[ctx: @option]
en: Yellow, green & purple (Tritanopia)
ca@valencia: Groc, verd i porpra (tritanopia)

[ctx: @option]
en: All (grayscale mode)
ca@valencia: Tots (escala de grisos)

[ctx: @label]
en: Intensity:
ca@valencia: Intensitat:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
ca@valencia: Lleugera

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
ca@valencia: Intensa

[ctx: @info]
en: Adjusted colors:
ca@valencia: Colors ajustats:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Reds:
ca@valencia: Rojos:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Greens:
ca@valencia: Verds:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Blues:
ca@valencia: Blaus:

[ctx: @title:group for color rectangles]
en: Purples:
ca@valencia: Púrpures:

[ctx: @label]
en: Invert:
ca@valencia: Invertix:

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
ca@valencia: Utilitza les dreceres per a canviar la inversió de colors a la pantalla i les finestres

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
ca@valencia: Configura les dreceres…

[ctx: @title:group prefix]
en: Slow keys:
ca@valencia: Tecles lentes:

[ctx: @option:check Enable slow keys]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
ca@valencia: Perquè s'accepte una tecla, s'ha de mantindre fins al temps establit. És útil si escriviu accidentalment més d'una tecla alhora o teniu dificultats per prémer la tecla que voleu la primera vegada.

[ctx: @label:spinbox Slow keys Delay]
en: Delay:
ca@valencia: Retard:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: Ring system bell:
ca@valencia: Fes sonar el timbre del sistema:

[ctx: @option:check Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
ca@valencia: quan es &prema qualsevol tecla

[ctx: @option:check Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
ca@valencia: qu&an s'accepte qualsevol tecla

[ctx: @option:check Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
ca@valencia: quan es &rebutge qualsevol tecla

[ctx: @title:group prefix]
en: Bounce keys:
ca@valencia: Tecles de repetició:

[ctx: @option:check Bounce keys enable]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
ca@valencia: Ignora les pulsacions ràpides i repetides de la mateixa tecla. És útil si teniu tremolors de mans que vos fan prémer una tecla diverses vegades quan només preteneu prémer una vegada.

[ctx: @label:spinbox Bounce keys delay]
en: Delay:
ca@valencia: Retard:

[ctx: @option:check for bounce keys]
en: Ring system bell when rejected
ca@valencia: Fes sonar el timbre quan es rebutge

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
ca@valencia: Zoom i lupa

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
ca@valencia: Timbre del sistema

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Modifier Keys
ca@valencia: Tecles modificadores

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Keyboard Filters
ca@valencia: Filtres de teclat

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Mouse Navigation
ca@valencia: Navegueu amb el ratolí

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Activation Shortcuts
ca@valencia: Dreceres d'activació

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Screen Reader
ca@valencia: Lector de pantalla

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Color Blindness Correction
ca@valencia: Correcció del daltonisme

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
ca@valencia: Invertix

[ctx: @title Category name in sidebar, shake pointer to find it]
en: Shake Pointer
ca@valencia: Sacsa el punter

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
ca@valencia: Tecles permanents:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
ca@valencia: Les tecles modificadores com «Ctrl», «Majús», «Alt» i la tecla «Meta»/«Súper»/«Windows» actuen com si foren «permanents al lloc» i ja no cal mantindre-les premudes en teclejar una drecera de teclat.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
ca@valencia: Bloqueja les tecles permanents

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
ca@valencia: Prement una tecla modificadora dues vegades la mantindrà en estat actiu fins que es torne a prémer.

[ctx: @option:check]
en: Disable when two keys are held down
ca@valencia: Desactiva quan es mantingen premudes dues tecles

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when modifier keys are used
ca@valencia: Fes sonar el timbre del sistema quan s'utilitzen les tecles modificadores

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
ca@valencia: Retroalimentació:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
ca@valencia: Fes sonar el timbre del sistema quan es faça servir el bloqueig de tecles

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
ca@valencia: Les tecles de bloqueig són «Bloq Majús», «Bloq Núm» i «Bloq Despl».

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
ca@valencia: Mostra una notificació quan s'utilitze un modificador o les tecles de bloqueig

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
ca@valencia: Configura les notificacions…

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move pointer:
ca@valencia: Utilitza el teclat numèric per a moure el punter:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
ca@valencia: La tecla <shortcut>5</shortcut> del teclat numèric funciona com un botó de ratolí. Les tecles <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut> i <shortcut>8</shortcut> permeten el moviment cardinal (avall, esquerra, dreta, amunt). Les tecles <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut> i <shortcut>9</shortcut> permeten el moviment diagonal.

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
ca@valencia: Retard de l'acceleració:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
ca@valencia: Interval de repetició:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
ca@valencia: Temps d'acceleració:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
ca@valencia: Velocitat màxima:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
ca@valencia: Acceleració del punter:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
ca@valencia: El lector de pantalla Orca no està instal·lat

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
ca@valencia: Instal·leu-lo, després tanqueu i torneu a obrir esta finestra

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
ca@valencia: Activa el lector de pantalla

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
ca@valencia: Configureu el llançament del lector de pantalla Orca…

[ctx: @label]
en: Shake pointer to find it:
ca@valencia: Sacsa el punter per a trobar-lo:

[ctx: @option check, Enable shake pointer effect]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label Pointer magnification level]
en: Magnification:
ca@valencia: Ampliació:

[ctx: @label Large pointer size]
en: Large
ca@valencia: Gran

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
ca@valencia: Pantalla completa

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
ca@valencia: Mostra la quadrícula de píxels al nivell de zoom:

[ctx: @label:listbox]
en: Pointer appearance:
ca@valencia: Aparença del punter:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
ca@valencia: Escala

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
ca@valencia: Mantín

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
ca@valencia: Oculta

[ctx: @label:listbox]
en: Pointer tracking:
ca@valencia: Seguiment del punter:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
ca@valencia: Proporcional

[ctx: @item:inlistbox]
en: Zoom area moves in sync with pointer
ca@valencia: L'àrea de zoom es mou amb sincronia amb el punter del ratolí

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
ca@valencia: Centrat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer stays centered on-screen, except near screen edges
ca@valencia: El punter roman centrat en la pantalla, excepte a prop de les vores de la pantalla

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered (Strict)
ca@valencia: Centrat (estricte)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer stays centered on-screen, even near screen edges
ca@valencia: El punter roman centrat en la pantalla, inclús a prop de les vores de la pantalla

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
ca@valencia: Empeny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pointer pushes zoom area at screen edges
ca@valencia: El punter empeny l'àrea de zoom a les vores de la pantalla

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Zoom area doesn't follow pointer
ca@valencia: L'àrea de zoom no seguix el punter del ratolí

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
ca@valencia: Activa el seguiment del focus

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
ca@valencia: Activa el seguiment del cursor de text

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
ca@valencia: Regió que s'ha d'ampliar

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
ca@valencia: Alçària:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
ca@valencia: Factor de zoom:

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
ca@valencia: Tecles modificadores de gestos de desplaçament:

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
ca@valencia: Els gestos de desplaçament del zoom només estaran disponibles en Wayland.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
ca@valencia: Desplaceu mentre es premen les tecles modificadores per a fer zoom

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
ca@valencia: Utilitza dreceres per a controlar el zoom
