plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (17 entries)

en: Activity Manager
ca@valencia: Gestor d'activitats

[ctx: @title:window]
en: Activity Settings for %1
ca@valencia: Configureu l'activitat %1

[ctx: @title:window]
en: Create a New Activity
ca@valencia: Crea una activitat nova

[ctx: @action:button as in, 'save changes']
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @label:chooser]
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

[ctx: @title:group for checkbox group]
en: While on this activity, allow:
ca@valencia: Mentre esteu en esta activitat, permet:

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Tracking file and app use
ca@valencia: Seguiment de l'ús de fitxers i aplicacions

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Automatically turning off the screen
ca@valencia: Apaga automàticament la pantalla

[ctx: @option:check While on activity, allow]
en: Automatically shutting down or sleeping
ca@valencia: Apaga o adorm automàticament

[ctx: @label prefix for keyboard shortcut input button]
en: Shortcut for switching:
ca@valencia: Drecera per a alternar:

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete %1 activity
ca@valencia: Suprimix l'activitat %1

[ctx: @action:button Create new Activity]
en: Create New…
ca@valencia: Crea nova…

[ctx: @title:window]
en: Delete Activity
ca@valencia: Suprimix una activitat

[ctx: %1 is an activity name]
en: Do you want to delete activity '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir l'activitat «%1»?

[ctx: @action:button in dialog confirms deletion]
en: Delete Activity
ca@valencia: Suprimix l'activitat
