kcmkeyboard - en to cs translation catalogue (64 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
cs: Přepínač rozvržení klávesnice

en: Switch to Next Keyboard Layout
cs: Přepnout na následující rozvržení klávesnice

en: Switch keyboard layout to %1
cs: Přepnout rozvržení klávesnice na %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
cs: Přidat rozvržení

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
cs: Hledat…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
cs: Zkratka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
cs: Popisek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
cs: Náhled

en: KDE Keyboard Control Module
cs: Nástroj k přepínání klávesnice

en: (c) 2010 Andriy Rysin
cs: (C) 2010 Andriy Rysin

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
cs: <h1>Klávesnice</h1> Tento ovládací modul slouží k nastavení parametrů a rozložení klávesnice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
cs: &Model klávesnice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
cs: Zde je možné vybrat model klávesnice. Toto nastavení je nezávislé na rozvržení vaší klávesnice a odpovídá "hardwarovému" modelu, tj. výrobnímu typu vaší klávesnice. Moderní klávesnice, které jsou dodávány s vaším počítačem, mají obvykle dvě extra klávesy a jsou označovány jako modely se "104 klávesami". Tato volba bude tedy asi nejvhodnější volbou v případě, že nevíte, jaký typ klávesnice vlastníte.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
cs: Rozvržení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
cs: Pokud zvolíte chování typu "Aplikace" nebo "Okno", změna rozložení se projeví pouze v současné aplikace resp. okně.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
cs: Režim přepínání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
cs: &Globální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
cs: &Plocha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
cs: &Aplikace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
cs: O&kno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
cs: Zkratky pro přepínání rozložení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
cs: Hlavní zkratky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
cs: Toto je zkratka pro přepnutí aktivního rozložení, které je spravováno x.org. Umožňuje pouze modifikační zkratky.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
cs: Žádné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
cs: Zkratky 3. úrovně:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
cs: Toto je zkratka pro přepnutí na 3. úroveň aktivního rozložení (pokud existuje), které je spravováno x.org. Umožňuje pouze modifikační zkratky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
cs: Alternativní zkratka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
cs: Toto je zkratka pro přepnutí aktivního rozložení. Nepodporuje modifikátorové zkratky a nemusí fungovat za všech okolností (např. při aktivním vyskakovacím okně nebo ze spořiče obrazovky).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
cs: Nastavit rozvržení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
cs: Přidat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
cs: Přesunout dolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
cs: Volná rozvržení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
cs: Počet hlavních rozvržení:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
cs: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
cs: Nastavit volby klávesni&ce

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
cs: Žádné

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
cs[0]: %1 zkratka
cs[1]: %1 zkratky
cs[2]: %1 zkratek

[ctx: layout map name]
en: Map
cs: Mapování

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Variant
cs: Varianta

en: Label
cs: Popisek

en: Shortcut
cs: Zkratka

[ctx: variant]
en: Default
cs: Výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
cs: Při podržení klávesy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
cs: Zobrazit příznakové nebo podobné znaky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
cs: O&pakovat klávesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
cs: Ne&dělat nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
cs: Testovací oblast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
cs: Umožňuje otestovat opakování klávesnice a hlasitost kliknutí (nezapomeňte potvrdit změny).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
cs: Je-li tato volba podporována, tak umožní nastavení stavu numerické klávesnice po startu Plasma.<p> Můžete nastavit zapnutí nebo vypnutí numerické klávesnice, nebo můžete zvolit, aby se numerická klávesnice nenastavovala prostřednictvím Plasma.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
cs: NumLock při spuštění Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
cs: Zapno&ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
cs: V&ypnout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
cs: N&eměnit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
cs: &Rychlost:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
cs: Pokud je podporováno, umožní vám nastavit prodlevu, po které začne stisknutá klávesa generovat kódy. 'Rychlost' určuje frekvenci těchto kódů.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
cs: Pokud je podporováno, umožní vám nastavit rychlost, kterou jsou generovány kódy při stisku klávesy.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
cs:  opakování/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
cs: Pro&dleva:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
cs: Náhled klávesnice

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
cs: Vizualizace rozvržení klávesnice
