kcminput - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
cs: Získávání informací o vstupních zařízeních se nezdařilo. Znovu otevřete tento modul nastavení.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
cs: Při načítání základních informací o zařízení %1 došlo ke kritické chybě.

en: Pointer device KCM
cs: KCM ukazovacích zařízení

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
cs: Modul systémových nastavení pro správu myší a trackballů.

en: Copyright 2018 Roman Gilg
cs: Autorská práva 2018 Roman Gilg

en: Developer
cs: Vývojář

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
cs: Chyba při načítání hodnot.Více informací naleznete v záznamech činnosti. Prosím restartujte tento nastavovací modul.

en: No pointer device found. Connect now.
cs: Žádné ukazovací zařízení nebylo nalezeno. Připojte zařízení.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
cs: Nebylo možné uložit všechny změny. Více informací naleznete v záznamu. Restartujte tento konfigurační modul a zkuste to znovu.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
cs: Chyba při načítání výchozích hodnot. Nastavení některých voleb na výchozí hodnotu selhalo.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
cs: Při přidávání nově připojeného zařízení došlo k chybě. Připojte zařízení znovu a restartujte tento konfigurační modul.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
cs: Ukazovací zařízení bylo odpojeno. Zavřete dialogové okno nastavení.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
cs: Ukazovací zařízení bylo odpojeno. Žádná další zařízení nebyla nalezena.

en: Device:
cs: Zařízení:

en: General:
cs: Obecné:

en: Device enabled
cs: Zařízení je povolené

en: Accept input through this device.
cs: Povolit vstup skrze toto zařízení.

en: Left handed mode
cs: Režim pro leváka

en: Swap left and right buttons.
cs: Prohodit levé a pravé tlačítko.

en: Press left and right buttons for middle-click
cs: Levé a pravé tlačítko je prostřední tlačítko

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
cs: Kliknutí levým a pravým tlačítkem zároveň je kliknutí prostředním tlačítkem.

en: Pointer speed:
cs: Rychlost ukazatele:

en: Acceleration profile:
cs: Profil zrychlování:

en: Flat
cs: Ploché

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
cs: Kurzor se pohybuje o stejnou vzdálenost jako myš.

en: Adaptive
cs: Adaptivní

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
cs: Kurzor se pohybuje v závislosti na rychlosti pohybu myši.

en: Scrolling:
cs: Rolování:

en: Invert scroll direction
cs: Obrátit směr rolování

en: Touchscreen like scrolling.
cs: Rolování jako na dotykové obrazovce.

en: Scrolling speed:
cs: Rychlost rolování:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
cs: Pomaleji

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
cs: Rychleji

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
cs: Znovu připojit dodatečná tlačítka myši...

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
cs: Extra tlačítko %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
cs: Stiskněte tlačítko pro které chcete přiřadit klávesovou zkratku...

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
cs: Zadejte novou kombinaci pro %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
cs: Stiskněte tlačítko myši

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
cs: Přidat zkratku...

[ctx: @action:button]
en: Go back
cs: Přejít zpět

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
cs: <h1>Myš</h1> Tento modul umožňuje výběr různých voleb určujících chování polohovacích zařízení. vaším polohovacím zařízením může být myš, trackball nebo jiné zařízení, které provádí obdobnou činnost.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
cs: Obe&cné

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
cs: Jste-li levák, pak pravděpodobně dáváte přednost přehození funkcí levého a pravého tlačítka myši svého polohovacího zařízení, které je provedeno zaškrtnutím volby 'Levoruké'. Má-li vaše polohovací zařízení víc než dvě tlačítka, pak se změna projeví pouze v nastavení funkcí levého a pravého tlačítka. Například máte-li třítlačítkovou myš, pak funkce prostředního tlačítka zůstane nedotčena.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
cs: Pořadí tlačítek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
cs: Pro p&raváka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
cs: Pro &leváka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
cs: Změnit směr rolování pro 4. nebo 5. kolečko myši.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
cs: Obrácený směr při rolo&vání

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
cs: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
cs: Zrychlení ukazatele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
cs: Práh ukazatele myši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
cs: Interval dvojkliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
cs: Čas začátku přesunu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
cs: Vzdálenost pro začátek přesunu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
cs: Kolečko myši posouvá o:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
cs: <p>Tato volba umožňuje změnit vztah mezi vzdáleností, kterou urazí ukazatel myši na obrazovce a relativním posunem samotného fyzického zařízení (může se jednat o myš, trackball nebo jiné polohovací zařízení).</p><p> Nastavení vysoké hodnoty zrychlení způsobí velké pohyby ukazatele myši na obrazovce, i když budete provádět pouze malé pohyby fyzickým zařízením. Výběr velké hodnoty může způsobit poletování ukazatele myši přes obrazovku a jeho těžkou ovladatelnost.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
cs: <p>Práh je nejmenší vzdálenost, kterou musí myš urazit na obrazovce předtím, než bude použito zrychlení. Je-li pohyb menší než tento práh, pak se bude myš pohybovat tak, jako by bylo zrychlení nastaveno na hodnotu 1x.</p><p> Tedy, budete-li dělat malé pohyby s fyzickým zařízením, pak se neprojeví žádné zrychlení, což vám dá větší kontrolu nad ukazatelem myši. Většími pohyby s fyzickým zařízením je možné rychle přesunout ukazatel myši do různých oblastí obrazovky.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
cs: Interval dvojkliku je maximální doba (v milisekundách) mezi dvěma kliknutími myši, při které budou tato kliknutí považována za dvojklik. Je-li druhé kliknutí provedeno po uplynutí této doby, pak budou rozpoznána dvě samostatná kliknutí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
cs: Kliknete (např. ve víceřádkovém editoru) a začnete-li pohybovat myší během času začátku přesunu, pak bude provedena činnost přesunu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
cs: Kliknete a pohnete-li myší přinejmenším o vzdálenost pro začátek přesunu, pak bude zahájena činnost přesunu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
cs: Používáte-li kolečko myši, pak tato hodnota určuje počet řádek, o které bude provedeno posunutí po každém posunutí kolečka. Je třeba poznamenat, že pokud tato hodnota překročí počet viditelných řádek, bude ignorována a kolečkem budete posunovat o stránku nahoru/dolů.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
cs: Ovládání pomocí klávesnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
cs: Pohybovat &myší pomocí klávesnice (použitím numerické klávesnice)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
cs: Prodlev&a zrychlení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
cs: Int&erval opakování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
cs: Doba z&rychlování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
cs: Ma&ximální rychlost:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
cs:  pixelů/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
cs: &Profil zrychlování:

en: Mouse
cs: Myš

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
cs: (c) 1997 - 2018 vývojáři modulu myši

en:  pixel |  pixels
cs[0]:  pixel
cs[1]:  pixely
cs[2]:  pixelů

en:  line |  lines
cs[0]:  řádek
cs[1]:  řádky
cs[2]:  řádků
