kcmkonq - en to cs translation catalogue (17 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
cs: Složka plochy:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
cs: Tato složka obsahuje všechny soubory, které uvidíte na pracovní ploše.

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
cs: Složka s dokumenty:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro otevírání či ukládání dokumentů.

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
cs: Složka pro stahování:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro ukládání stažených věcí.

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
cs: Složka s videi:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro otevírání či ukládání video souborů.

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
cs: Složka obrázků:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro otevírání či ukládání souborů obrázků.

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
cs: Složka s hudbou:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro otevírání či ukládání audio souborů.

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
cs: Veřejná složka:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro veřejně sdílené soubory pokud bude povoleno sdílení na síti.

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
cs: Složka se šablonami:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
cs: Tato složka bude použita jako výchozí pro otevírání či ukládání šablon.

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
cs: Vyberte nové místo
