joystick - en to csb translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
csb: Kalibracëjô

en: Next
csb: Dali

en: Please wait a moment to calculate the precision
csb: Proszã pòżdac sztërk dlô wërechòwaniô dokładnoscë

en: (usually X)
csb: (zwëczajno X)

en: (usually Y)
csb: (zwëczajno Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
csb: <qt>Kalibracëjô dôwô mòżnotã sprôwdzeniô òbjimù wôrtnotë ùprzistãpnianą przez Twoje ùrządzenié.<br /><br />Proszã przesënąc manipùlator <b>osë %1 %2</b> Twojegò ùrządzenia do <b>minimalnégò</b> pòłożenia.<br /> <br />Proszã wcësną równo jaką knąpã na urządzeniu abò knąpã 'Dali', bë przéńc do nôslédnegò krokù.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
csb: <qt>Kalibracëjô dôwô mòżnotã sprôwdzeniô òbjimù wôrtnotë ùprzistãpnianą przez Twoje ùrządzenié.<br /><br />Proszã przesënąc manipùlator <b>osë %1 %2</b> Twojegò ùrządzenia do <b>westrzódnegò</b> pòłożenia.<br /> <br />Proszã wcësną równo jaką knąpã na urządzeniu abò knąpã 'Dali', bë przéńc do nôslédnegò krokù.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
csb: <qt>Kalibracëjô dôwô mòżnotã sprôwdzeniô òbjimù wôrtnotë ùprzistãpnianą przez Twoje ùrządzenié.<br /><br />Proszã przesënąc manipùlator <b>osë %1 %2</b> Twojegò ùrządzenia do <b>maksymalnegò</b> pòłożenia.<br /> <br />Proszã wcësną równo jaką knąpã na urządzeniu abò knąpã 'Dali', bë przéńc do nôslédnegò krokù.</qt>

en: Communication Error
csb: Fela kòmùnikacëji

en: You have successfully calibrated your device
csb: Twòje ùrządzenié òstało ùdało wëkalibrowóné

en: Calibration Success
csb: Kalibracëjô zakùńczonô ùdało

en: Value Axis %1: %2
csb: Wôrtnota na òsë %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
csb: Gwësné ùrządzenié %1 nie mògło òstac òtemkłé: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
csb: Gwësné ùrządzenié %1 to nie je joystick.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże rozpòznac wersëji czérownika jądra dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
csb: Wersëjô aktualno dzéjającegò czérownika jądra (%1.%2.%3) nie je ną, dlô jaczi nen mòdul òstôł skòmpilowóny (%4.%5.%6).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże rozpòznac lëczbë knąpów dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże rozpòznac lëczbë òsë dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże wëdowstac kalibracëjnëch wôrtnotów dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże òdtwòrzëc kalibracëjnëch wôrtnotów dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże zainicjowac kalibracëjnëch wôrtnotów dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
csb: Nie mòże przejic kalibracëjnëch wôrtnotów dlô ùrządzenia joysticka %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
csb: Bënowô fela - nieznóny kòd felë (%1)

en: KDE Joystick Control Module
csb: Kòntrolny mòduł KDE Joystica

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
csb: Systemòwi mòduł KDE do testowaniô joysticków

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
csb: <h1>Joystick</h1> Nen mòduł zezwôlô sprôwdzëc, czë Twój joystick dzéjô poprôwno.<br /> Eżlë pòdôwô niepòprôwné wôrtnotë dlô jedny z osë, mòżesz spróbòwac to zmienic przez przeprowadzenié kalibracëji.<br /> Nen mòduł próbùje nalezc przistãpné ùrządzenia joysticków sprôwdzając ùrządzenia /dev/js[0-4] ë /dev/input/js[0-4]<br /> Eżlë ùrządzenié joysticka mô jinszé miono, proszã je pòdac w môlu rozwijóny lëstë.<br /> Lësta Knąpë pòkazëwô stón knąpów joysticka, lësta Òsë pòkazëwô aktualné wôrtnotë dlô wszëtczich òsë.<br /> BÔCZËNK: bieżny czérownik dlô Linuksa (jądra 2.4 ë 2.6) wëkrëwô aùtomatno blós joysticki:<ul><li>2-òsowé, 4-knąpòwé</li><li>3-òsowé, 4-knąpòwé</li><li>4-òsowé, 4-knąpòwé</li> <li>cyfrowé Saitek Cyborg</li></ul> (Wicy nalezesz w zdrojach Linuksa, w lopku source/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
csb: Ùrządzenié:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
csb: Pòłożenié:

en: Show trace
csb: Pòkôżë szlach

en: PRESSED
csb: WCËSNIÃTI

en: Buttons:
csb: Knąpë:

en: State
csb: Stón

en: Axes:
csb: Òsë:

en: Value
csb: Wôrtnota:

en: Calibrate
csb: Kalibrëjë

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
csb: Nie òsta aùtomatno nalazłé niżódné ùrządzenia joysticka na tim kòmpùtrze.<br />Sprôwdzoné òstałë ùrządzenia /dev/js[0-4] ë /dev/input/js[0-4]<br />Eżlë jest gwës, że joystick je przëłączony, pòdôj pòprôwné miono ùrządzenia joysticka.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
csb: Pòdóné miono ùrządzenia nie je pòprôwné (nie zamëkô w se /dev).
    Proszã wëbrac ùrządzenié z lëstë abò
    podac miono ùrządzenia, np. /dev/js0.

en: Unknown Device
csb: Nieznóné ùrządzenié

en: Device Error
csb: Fela ùrządzenia

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
csb: <qt>Kalibracëjnô programa sprôwdzë terô akùratnosc.<br /><br /><b>Proszã przesënąc wszëtczé manipulatorë osë do westrzódnegò pòłożnia ë nié tëkac joysticka.</b><br /> <br />Proszã klëknąc OK, bë zacząc kalibracëjã.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
csb: Przëwrócono nazôd wszëtczé wôrtnotë kalibracëji dlô ùrządzenia joysticka %1.
