kcmkonq - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Desktop
da: Skrivebord

en: Documents
da: Dokumenter

en: Downloads
da: Download

en: Music
da: Musik

en: Pictures
da: Billeder

en: Videos
da: Videoer

en: <h1>Paths</h1>
    This module allows you to choose where in the filesystem the files on your desktop should be stored.
    Use the "Whats This?" (Shift+F1) to get help on specific options.
da: <h1>Stier</h1>
    Dette modul tillader dig at vælge hvor i filsystemet filerne på dit skrivebord gemmes.
    Brug "Hvad er dette?" (Skift+F1) for at få hjælp til bestemte tilvalg.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
da: Sti til skrivebordet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_desktopLocation)
en: This folder contains all the files which you see on your desktop. You can change the location of this folder if you want to, and the contents will move automatically to the new location as well.
da: Denne mappe indeholder alle de filer, du ser på dit skrivebord. Du kan ændre stedet for denne mappe, hvis du ønsker det. Indholdet vil automatisk følge med til det nye sted.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
da: Sti til dokumenter:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at indlæse og gemme dokumenter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
da: Sti til download:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til gemme downloadede elementer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Videos path:
da: Sti til videoer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at gemme fil fra eller til.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
da: Sti til billeder:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at indlæse og gemme billeder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
da: Sti til musik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at indlæse og gemme musik.
