kcm_solid_actions - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Editing Action '%1'
da: Redigerer handlingen "%1"

en: It appears that the action name, command, icon or condition are not valid.
    Therefore, changes will not be applied.
da: Det lader til at handlingens navn, kommando, ikon eller betingelse ikke er gyldig.
    Derfor vil ændringerne ikke blive anvendt.

en: Invalid action
da: Ugyldig handling

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GbParameter)
en: Edit Parameter
da: Redigér parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblParameterType)
en: Parameter type:
da: Parametertype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Property Match
da: Egenskabsmatchning

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Conjunction
da: Sammenfald af indhold

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Disjunction
da: Modstridende indhold

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Device Interface Match
da: Matchning af enhedsgrænseflade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblDeviceType)
en: Device type:
da: Enhedstype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblValueName)
en: Value name:
da: Værdinavn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Equals
da: Er lig med

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Contains
da: Indeholder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterReset)
en: Reset Parameter
da: Nulstil parameter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterSave)
en: Save Parameter Changes
da: Gem parameterændringer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, IbActionIcon)
en: Action icon, click to change it
da: Handlingsikon, klik for at udskifte det

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionFriendlyName)
en: Action name
da: Handlingsnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlActionCommand)
en: Command:
da: Kommando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, LeActionCommand)
en: Command that will trigger the action
    This can include any or all of the following case insensitive expands:
    
    %f: The mountpoint for the device - Storage Access devices only
    %d: Path to the device node - Block devices only
    %i: The identifier of the device
da: Kommando som vil udløse handlingen
    Dette kan inkludere én af eller alle følgende ikke-versalfølsomme udvidelser:
    
    %f: Monteringspunktet for enheden - kun for lagringsenheder
    %d: Sti til enhedsknuden - kun for blokenheder
    %i: Enhedens identifikator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlPredicateTree)
en: Devices must match the following parameters for this action:
da: Enheder skal matche følgende parametre for denne handling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblActionName)
en: Action name:
da: Handlingsnavn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionName)
en: Enter the name for your new action
da: Indtast navnet på den ny handling

en: Solid Action Desktop File Generator
da: Generering af desktop-filer til Solid-handlinger

en: Tool to automatically generate Desktop Files from Solid DeviceInterface classes for translation
da: Værktøj til automatisk at generere desktop-filer fra Solid DeviceInterface-klasser til oversættelse

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: The device must be of the type %1
da: Enheden skal være af typen %1

en: Any of the contained properties must match
da: En af de indeholdte egenskaber skal matche

en: All of the contained properties must match
da: Alle de indeholdte egenskaber skal matche

en: The device property %1 must equal %2
da: Enhedsegenskaben %1 skal være lig med %2

en: The device property %1 must contain %2
da: Enhedsegenskaben %1 må ikke indeholde %2

en: Solid Device Actions Editor
da: Redigering af Solid enhedshandlinger

en: Solid Device Actions Control Panel Module
da: Kontrolmodul til Solid enhedshandlinger

en: (c) 2009, 2014 Solid Device Actions team
da: (c) 2009, 2014 Solid enhedshandlinger-holdet

en: Port to Plasma 5
da: Portering til Plasma 5

en: It appears that the predicate for this action is not valid.
da: Det lader til at prædikatet for denne handling ikke er gyldigt.

en: Error Parsing Device Conditions
da: Fejl under fortolkning af enhedsbetingelser

en: No Action Selected
da: Ingen handling markeret

en: Cannot be deleted
da: Kan ikke slettes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbDeleteAction)
en: Remove
da: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbEditAction)
en: Edit…
da: Redigér…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbAddAction)
en: Add…
da: Tilføj…
