plasma_applet_pager - en to da translation catalogue (26 entries)

en: General
da: Generelt

en: General:
da: Generelt:

en: Show application icons on window outlines
da: Vis programikoner på vindueskanter

en: Show only current screen
da: Vis kun den aktuelle skærm

en: Navigation wraps around
da: Navigering starter forfra når slutningen er nået

[ctx: The pager layout]
en: Default
da: Standard

en: Horizontal
da: Vandret

en: Vertical
da: Lodret

en: Text display:
da: Tekstvisning:

en: No text
da: Ingen tekst

en: Activity number
da: Aktivitetsnummer

en: Desktop number
da: Skrivebordsnummer

en: Activity name
da: Aktivitetsnavn

en: Desktop name
da: Skrivebordsnavn

en: Selecting current Activity:
da: Valg af aktuel aktivitet:

en: Selecting current virtual desktop:
da: Valg af aktuelt virtuelt skrivebord:

en: Does nothing
da: Gør intet

en: Shows the desktop
da: Viser skrivebordet

en: …and %1 other window | …and %1 other windows
da[0]: …og %1 andet vindue
da[1]: …og %1 andre vinduer

en: %1 Window: | %1 Windows:
da[0]: %1 vindue:
da[1]: %1 vinduer:

en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
da[0]: %1 minimeret vindue:
da[1]: %1 minimerede vinduer:

en: Desktop %1
da: Skrivebord %1

en: Show Activity Manager…
da: Vis håndtering af aktiviteter…

en: Add Virtual Desktop
da: Tilføj virtuelt skrivebord

en: Remove Virtual Desktop
da: Fjern virtuelt skrivebord

en: Configure Virtual Desktops…
da: Indstil virtuelle skriveborde…
