kcmkonq - en to da translation catalogue (17 entries)

[ctx: @label:textbox]
en: Desktop folder:
da: Skrivebordsmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder contains all the files you see on your desktop.
da: Denne mappe indeholder alle de filer, du ser på dit skrivebord.

[ctx: @label:textbox]
en: Documents folder:
da: Dokumentmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save documents.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at åbne og gemme dokumenter.

[ctx: @label:textbox]
en: Downloads folder:
da: Downloadmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til gemme downloadede elementer.

[ctx: @label:textbox]
en: Videos folder:
da: Videomappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save video files.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at åbne og gemme videofiler.

[ctx: @label:textbox]
en: Pictures folder:
da: Billedmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save image files.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at åbne og gemme billedfiler.

[ctx: @label:textbox]
en: Music folder:
da: Musikmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save music files.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at åbne og gemme musik.

[ctx: @label:textbox]
en: Public folder:
da: Offentlig mappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default for publicly-shared files when network sharing is enabled.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard for offentlige delte filer når netværksdeling er slået til.

[ctx: @label:textbox]
en: Templates folder:
da: Skabelonmappe:

[ctx: @info:tooltip and accessible description]
en: This folder will be used by default to open or save file templates.
da: Denne mappe vil blive brugt som standard til at åbne og gemme filskabeloner.

[ctx: @action:button]
en: Choose new location
da: Vælg ny lokation
