plasma-desktop - en to da translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
da: Hvor mange måneders aktivitetshistorik, der skal gemmes

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
da: Hvilken data, der skal gemmes i aktivitetshistorik

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
da: Liste over programmer hvis aktivitetshistorik gemmes

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
da: Liste over programmer hvis aktivitetshistorik ikke gemmes

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
da: For evigt

en: Forget the last hour
da: Glem den sidste time

en: Forget the last two hours
da: Glem de sidste to timer

en: Forget a day
da: Glem én dag

en: Forget everything
da: Glem alt

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
da[0]:  måned
da[1]:  måneder

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
da: i

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
da: Ryddede aktivitetshistorikken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
da: Gem historik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
da: Ryd historik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
da: For a&lle programmer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
da: &Husk ikke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
da: K&un for specifikke programmer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
da: Husk åbnede dokumenter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
da: Ekskludér programmer ikke på denne liste
