kcmkonq - en to el translation catalogue (17 entries)

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Music
el: Μουσική

en: Pictures
el: Εικόνες

en: <h1>Paths</h1>
    This module allows you to choose where in the filesystem the files on your desktop should be stored.
    Use the "Whats This?" (Shift+F1) to get help on specific options.
el: <h1>Διαδρομές</h1>
    Αυτό το άρθρωμα σας επιτρέπει να επιλέξετε που θα αποθηκεύονται τα αρχεία της επιφάνειας εργασίας σας στο σύστημα αρχείων σας.
    Χρησιμοποιήστε το "Τι είναι αυτό;" (Shift+F1) για να πάρετε βοήθεια για συγκεκριμένες επιλογές.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
el: Διαδρομή επιφάνειας εργασίας:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_desktopLocation)
en: This folder contains all the files which you see on your desktop. You can change the location of this folder if you want to, and the contents will move automatically to the new location as well.
el: Αυτός ο φάκελος περιέχει όλα τα αρχεία που βλέπετε στην επιφάνεια εργασίας σας. Μπορείτε, αν θέλετε, να αλλάξετε την τοποθεσία αυτού του φακέλου, οπότε τα περιεχόμενά του θα μετακινηθούν αυτόματα στη νέα τοποθεσία.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
el: Διαδρομή εγγράφων:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
el: Αυτός θα είναι ο προκαθορισμένος φάκελος για το άνοιγμα και την αποθήκευση των εγγράφων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
el: Διαδρομή λήψεων:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
el: Αυτός θα είναι ο προκαθορισμένος φάκελος για την αποθήκευση των ληφθέντων αντικειμένων σας.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
el: Αυτός θα είναι ο προκαθορισμένος φάκελος για τη φόρτωση ή αποθήκευση ταινιών.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
el: Διαδρομή εικόνων:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
el: Αυτός θα είναι ο προκαθορισμένος φάκελος για τη φόρτωση ή αποθήκευση εικόνων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
el: Διαδρομή μουσικής:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
el: Αυτός θα είναι ο προκαθορισμένος φάκελος για τη φόρτωση ή αποθήκευση μουσικής.
