kcm_solid_actions - en to el translation catalogue (39 entries)

en: Editing Action '%1'
el: Επεξεργασία ενέργειας "%1"

en: It appears that the action name, command, icon or condition are not valid.
    Therefore, changes will not be applied.
el: Μη έγκυρο όνομα ενέργειας, εικονίδιο ή συνθήκη.
    Οι τροποποιήσεις δεν θα εφαρμοστούν.

en: Invalid action
el: Μη έγκυρη ενέργεια

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GbParameter)
en: Edit Parameter
el: Επεξεργασία παραμέτρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblParameterType)
en: Parameter type:
el: Τύπος παραμέτρου:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Property Match
el: Ταίριασμα ιδιοτήτων

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Conjunction
el: Σύζευξη περιεχομένου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Content Disjunction
el: Διάζευξη περιεχομένου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbParameterType)
en: Device Interface Match
el: Ταίριασμα διασύνδεσης συσκευής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblDeviceType)
en: Device type:
el: Τύπος συσκευής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblValueName)
en: Value name:
el: Όνομα τιμής:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Equals
el: Ισούται με

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, CbValueMatch)
en: Contains
el: Περιέχει

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterReset)
en: Reset Parameter
el: Επαναφορά παραμέτρου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbParameterSave)
en: Save Parameter Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών παραμέτρου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIconButton, IbActionIcon)
en: Action icon, click to change it
el: Εικονίδιο ενέργειας, κλικ για αλλαγή

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionFriendlyName)
en: Action name
el: Όνομα ενέργειας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlActionCommand)
en: Command:
el: Εντολή:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, LeActionCommand)
en: Command that will trigger the action
    This can include any or all of the following case insensitive expands:
    
    %f: The mountpoint for the device - Storage Access devices only
    %d: Path to the device node - Block devices only
    %i: The identifier of the device
el: Η εντολή που θα εκτελεστεί από την ενέργεια
    Αυτό μπορεί να συμπεριλαμβάνει οποιονδήποτε από τους παρακάτω αντικαταστάτες:
    
    %f: Το σημείο προσάρτησης της συσκευής - μόνο για συσκευές αποθήκευσης
    %d: Διαδρομή στον κόμβο της συσκευής - μόνο για συσκευές τμημάτων
    %i: Το αναγνωριστικό της συσκευής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TlPredicateTree)
en: Devices must match the following parameters for this action:
el: Οι συσκευές πρέπει να ταιριάζουν με τις παρακάτω παραμέτρους γι' αυτήν την ενέργεια:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblActionName)
en: Action name:
el: Όνομα ενέργειας:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, LeActionName)
en: Enter the name for your new action
el: Εισάγετε το όνομα της νέας ενέργειας

en: Solid Action Desktop File Generator
el: Δημιουργός αρχείων επιφάνειας εργασίας ενεργειών Solid

en: Tool to automatically generate Desktop Files from Solid DeviceInterface classes for translation
el: Εργαλείο αυτόματης δημιουργίας αρχείων επιφάνειας εργασίας από κλάσεις DeviceInterface του Solid

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: The device must be of the type %1
el: Η συσκευή πρέπει να είναι τύπου %1

en: Any of the contained properties must match
el: Κάποια από τις περιεχόμενες ιδιότητες πρέπει να ταιριάζει

en: All of the contained properties must match
el: Όλες οι περιεχόμενες ιδιότητες πρέπει να ταιριάζουν

en: The device property %1 must equal %2
el: Η ιδιότητα συσκευής %1 πρέπει να είναι ίση με %2

en: The device property %1 must contain %2
el: Η ιδιότητα συσκευής %1 πρέπει να περιέχει %2

en: Solid Device Actions Editor
el: Επεξεργαστής ενεργειών συσκευών Solid

en: Solid Device Actions Control Panel Module
el: Άρθρωμα πίνακα ελέγχου ενεργειών συσκευών Solid

en: (c) 2009, 2014 Solid Device Actions team
el: (c) 2009, 2014 η ομάδα ενεργειών συσκευών Solid

en: Port to Plasma 5
el: Μεταφορά σε Plasma 5

en: It appears that the predicate for this action is not valid.
el: Το κατηγόρημα για αυτή την ενέργεια μάλλον δεν είναι έγκυρο.

en: Error Parsing Device Conditions
el: Σφάλμα ανάλυσης συνθηκών συσκευής

en: No Action Selected
el: Δεν επιλέχθηκε ενέργεια

en: Cannot be deleted
el: Αδυναμία διαγραφής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PbDeleteAction)
en: Remove
el: Αφαίρεση
