joystick - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
eo: Kalibrado

en: Next
eo: Sekva

en: Please wait a moment to calculate the precision
eo: Bonvole atendu dum momento por kalkuli la precizecon

en: (usually X)
eo: (plejofte X)

en: (usually Y)
eo: (plejofte Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eo: <qt>La kalibrado kontrolontas la valorojn, kiujn vi aparato sendas. <br /><br />Movu la <b>akson %1 %2</b> de via aparato al la <b>minimuma</b> pozicio. <br /><br />Premu iun butonon de la aparato aŭ klaku butonon 'Sekva' por pluigi kun la venonta paŝo.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eo: <qt>La kalibrado kontrolontas la valorojn, kiujn vi aparato sendas. <br /><br />Movu la <b>akson %1 %2</b> de via aparato al la <b>meza</b> pozicio. <br /><br />Premu iun butonon de la aparato aŭ klaku butonon 'Sekva' por pluigi kun la venonta paŝo.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eo: <qt>La kalibrado kontrolontas la valorojn, kiujn vi aparato sendas. <br /><br />Movu la <b>akson %1 %2</b> de via aparato al la <b>maksimuma</b> pozicio. <br /><br />Premu iun butonon de la aparato aŭ klaku la butonon 'Sekva' por pluigi kun la venonta paŝo.</qt>

en: Communication Error
eo: Komunikada eraro

en: You have successfully calibrated your device
eo: Vi sukcesis kalibri vian aparaton

en: Calibration Success
eo: Kalibrada sukceso

en: Value Axis %1: %2
eo: Valorakso %1: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
eo: La difinita aparato %1 ne estas malfermebla: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
eo: La difinita aparato %1 ne estas stirstango.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
eo: Ne estas ebla lanĉi kernpelilversion de stirstanga aparato %1: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
eo: La nun uzata kernpelilversio (%1.%2.%3) ne estas tiu, por kiu (%4.%5.%6)la modulo estas tradukita.

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas preni la nombron de butonoj por stirstanga aparato %1: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas preni la nombron de aksoj por stirstanga aparato %1: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas preni kalibrovalorojn por stirstanga aparato %1: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas rekrei kalibrovalorojn por stirstanga aparato %1: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas agordi kalibrovalorojn por stirstanga aparato %1: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
eo: Ne eblas apliki kalibrovalorojn por stirstanga aparato %1: %2

en: internal error - code %1 unknown
eo: interna eraro - kodo %1 nekonata

en: KDE Joystick Control Module
eo: Stirstanga stirmodulo de KDE

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
eo: Stirmodulo de KDE por testi stirstangojn

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
eo: <h1>Stirstango</h1> Tiu modulo helpas kontroli la korektan funkcion de via stirstango. <br />Se ĝi sendas nekorektajn valorojn de la aksoj, vi povas provi la kalibrecon pro solveco. <br />Tiu modulo provas trovi ciujn ekzistajn stirstangojn per esploro de /dev/js[0-4] kaj /dev/input/js[0-4]. <br />Se vi havas alian aparatan dosieron, entipu ĝin en la kombinliston. <br />La butonlisto montras la butonajn statojn de via stirstango, la akslisto montras la nunan valoro de ĉiuj aksoj. <br />Notu: la nuna linuksa aparatpelilo (kerno 2.4, 2.6) nur povas rimarki <ul> <li>du-aksa, kvar-butona stirstango</li> <li>tri-aksa, kvar-butona stirstango</li> <li>kvar-aksa, kvar-butona stirstango</li> <li>'digital'-stirstangoj de Saitek Cyborg</li> </ul> (Pri detaloj vi povas legi en la linuksa dosiero source/Documentation/input/joystick.txt)

en: Device:
eo: Aparato:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
eo: Pozicio:

en: Show trace
eo: Montru spuron

en: PRESSED
eo: PREMITA

en: Buttons:
eo: Butonoj:

en: State
eo: Stato

en: Axes:
eo: Aksoj:

en: Value
eo: Valoro

en: Calibrate
eo: Kalibri

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
eo: Nenia stirstanga aparato estas aŭtomate trovebla en tiu komputilo.<br />Esploro estas farita en /dev/js[0-4] kaj /dev/input/js[0-4].<br />Se vi scias, ke unu ekzistas, tiam enigu la korektan aparatdosieron.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
eo: La donita aparatnomo ne estas valida (ĝi ne enhavas /dev).
    Elektu aparaton de la listo aŭ
    enigu aparatdosieron kiel /dev/js0.

en: Unknown Device
eo: Nekonata aparato

en: Device Error
eo: Aparata eraro

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
eo: <qt>La kalibrado kontrolontas la precizecon.<br /><br /><b>Movu ĉiujn aksojn al siaj mezaj pozicioj kaj ne plu tuŝu la stirstangon.</b><br /><br />Klaku "Konfirmu" por lanĉi la kalibradon.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
eo: Restarigis ĉiujn kalibradajn valorojn por stirstanga aparato %1.
