kcmcomponentchooser - en to eo translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (browserApplication), group (General)
en: Default web browser
eo: Defaŭlta retumilo

en: Other…
eo: Alia…

en: Select default browser
eo: Elekti defaŭltan retumilon

en: Select default e-mail client
eo: Meti defaŭltan retpoŝtilon

en: Select default file manager
eo: Elektu la defaŭltan dosiermastrumilon

en: Select default map
eo: Elektu la defaŭltan mapon

en: Select default dialer application
eo: Elektu la defaŭltan numerum-aplikaĵon

en: Select default terminal emulator
eo: Elektu la defaŭltan terminal-imitilon

en: Web browser:
eo: Retumilo:

en: File manager:
eo: Dosiermastrumilo:

en: Email client:
eo: Retpoŝtilo:

en: Terminal emulator:
eo: Terminalimitilo:

en: Map:
eo: Mapo:

[ctx: Default phone app]
en: Dialer:
eo: Numerumilo:
