kcmkeyboard - en to eo translation catalogue (64 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
eo: Klavararanĝilo

en: Switch to Next Keyboard Layout
eo: Elekti sekvan klavararanĝon

en: Switch keyboard layout to %1
eo: Ŝanĝi klavararanĝon al '%1'

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
eo: Aldoni Aranĝon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
eo: Serĉi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
eo: Fulmoklavo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
eo: Etikedo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: KDE Keyboard Control Module
eo: KDE Klavarstirila Modulo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
eo: Aparataro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
eo: Klavara &modelo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
eo: Tie ĉi vi povas elekti klavarmodelon. Tio ne koncernas vian klavararanĝon sed nur la aparatan modelon, t.e. la maniero kiel via klavaro estis fabrikita. Modernaj klavaroj normale havas du kromajn klavojn kaj estas nomataj "104-klavaj" modeloj, kion vi elektu, se vi ne scias la ekzaktan produktonomon de via klavaro.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
eo: Aranĝoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
eo: Se vi elektas "Aplikaĵo" aŭ "Fenestro" ŝanĝkonduton, ŝanĝo de la klavararanĝo efektive nur ŝanĝiĝos en la nuna aplikaĵo aŭ fenestro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
eo: Ŝanĝkonduto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
eo: Ĉi&ea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
eo: &Labortablo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
eo: &Aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
eo: Fe&nestro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
eo: Fulmoklavoj por ŝanĝi klavararanĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
eo: Ĉefaj fulmoklavoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
eo: Ĉi tiu fulmoklavo por ŝanĝo de klavararanĝoj estas traktita de X.org. Ĝi permesas la uzon de nur modifaj klavoj kiel fulmoklavoj.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
eo: Fulmoklavoj de la 3a nivelo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
eo: Fulmoklavo por ŝanĝi al tria nivelo de la aktiva aranĝo (se la aranĝo havas trian nivelon), kaj estas traktita de X.org. Permesas la uzon de nur modifaj klavoj kiel fulmoklavoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
eo: Alternativa fulmoklavo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
eo: Estas fulmoklavo por ŝanĝi inter aranĝoj, kiun KDE traktas. Ĝi ne subtenas fulmoklavojn de nur modifaj klavoj kaj eble ne funkcios en kelkaj okazoj (eble ne funkcios dum aktiva ŝprucfenestro, aŭ dum ekrankurteno).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
eo: Agordi aranĝojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
eo: Movi Supren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
eo: Movi Malsupren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
eo: Kromaranĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
eo: Nombro de ĉefaj aranĝoj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
eo: Plie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
eo: &Agordi klavarajn opciojn

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
eo: Neniu

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
eo[0]: %1 fulmoklavo
eo[1]: %1 fulmoklavoj

[ctx: layout map name]
en: Map
eo: Klavomapo

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Variant
eo: Devio

en: Label
eo: Etikedo

en: Shortcut
eo: Fulmoklavo

[ctx: variant]
en: Default
eo: Defaŭlta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
eo: Kiam klavo estas tenata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
eo: Montri &supersignojn kaj similajn signojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
eo: &Ripeti la klavon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
eo: &Fari nenion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
eo: Testareo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
eo: Permesas testi klavaran ripeton kaj klaku laŭtecon (nur ne forgesu apliki la ŝanĝojn).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
eo: Se subtenata, tiu opcio permesas al vi agordi la staton de NumLock post la Plasma lanĉo.<p>Vi povas agordi NumLock kiel aktiva aŭ malaktiva, aŭ agordi Plasma por ke ĝi ne difinas la NumLock staton.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
eo: NumLock dum Plasma Lanĉo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
eo: Akti&vigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
eo: Malaktivi&gi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
eo: Lasi senŝa&nĝe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
eo: &Frekvenco:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
eo: Se subtenata, tiu opcio permesas al vi agordi la prokraston post kiu premita klavo komencas eligi klavokodojn. La 'ripeta frekvenco' opcio kontrolas la frekvencon de tiujn klavokodojn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
eo: Se subtenata, tiu opcio permesas al vi agordi la frekvencon po kiu klavokodoj eliĝas dum premado de klavo.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
eo:  ripetoj/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
eo: &Prokrasto:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
eo: Klavara Antaŭrigardo

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
eo: Klavar-aranĝa montrilo

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
eo: La klavargeometrio malsukcesis ŝargiĝi. Ĉi tio ofte indikas, ke la elektita modelo ne subtenas specifan aranĝon aŭ aranĝan varianton. Ĉi tiu problemo verŝajne ankaŭ prezentiĝos kiam vi provos uzi ĉi tiun kombinaĵon de modelo, aranĝo kaj varianto.
