kcmsmserver - en to eo translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
eo: <h1>Seancadministrilo</h1> Vi povas agordi la seancoadministrilon tie ĉi. Tio estas ekzemple, ĉu elsaluto okazu nur post konfirmo, ĉu vi volas restarigi la seancon kiam vi denove ensalutas, kaj ĉu defaŭlte okazu sistemfermo post fino de la seanco.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
eo: La sistemo devas esti reŝargata antaŭ ol mana seanckonservado aktiviĝas.

en: Restart
eo: Reŝargi

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
eo: Malsukcesis peti rekomencon de la agordo de la firmware: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
eo: La venontan fojon kiam la komputilo estos rekomencita, ĝi eniros la agordan ekranon de UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
eo: La venontan fojon, kiam la komputilo estos rekomencita, ĝi eniros la ekranon de agordo de firmware.

en: Restart Now
eo: Restartigi Nun

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
eo: Elsaulta Ekrano

en: Show:
eo: Montri:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
eo: Kiam ĉi tiu agordo estas ŝaltita, la ekrano de konfirmo de elsalutiĝo estos montrata kiam vi elsalutas, malŝaltas, rekomencas, premas la ŝaltilon aŭ alklakas butonojn aŭ menueroj etikeditaj <interface>Forlasi…</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
eo: Restarigo de Seanco

en: On login, launch apps that were open:
eo: Je ensaluto, lanĉ-aplikaĵoj estis malfermitaj:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
eo: Je lasta elsaluto

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
eo: Kiam seanco estis mane konservita

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
eo: Butono <interface>Konservi Seancon</interface> aperos en la menuo <interface>Aplika Lanĉilo</interface>. Kiam vi klakas ĝin, Plasma memoros la apojn malfermitajn kaj restarigos ilin ĉe la sekva ensaluto. Alklaku ĝin denove por anstataŭigi la aron de memoritaj programoj.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
eo: Komenci en malplena seanco

en: Ignored applications:
eo: Ignorataj aplikaĵoj:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
eo: Skribu la efektivigeblajn nomojn de aplikaĵoj ĉi tie (apartigite per komoj aŭ dupunktoj, ekzemple 'xterm:konsole' aŭ 'xterm,konsole') por malhelpi ilin aŭtomate ekfunkciigi kune kun aliaj seancaj restaŭrigitaj apps.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
eo: Firmvaro

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
eo: Post sekva restarto:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
eo: Eniri UEFI-agordan ekranon

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
eo: Eniri la ekranon de agordo de firmware

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
eo: Konfirmi elsaluton

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
eo: Defaŭlta elir-opcio

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
eo: Ĉe ensaluto

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
eo: Aplikaĵoj kiujn vi volas ekskluzivi de seanco
