kcmkeyboard - en to eo translation catalogue (65 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
eo: Klavararanĝilo

en: Switch to Next Keyboard Layout
eo: Elekti sekvan klavararanĝon

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
eo: Ŝalti al Laste-Uzita Klavararanĝo

en: Switch keyboard layout to %1
eo: Ŝanĝi klavararanĝon al '%1'

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
eo: Klavara Antaŭrigardo

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
eo: Klavar-aranĝa montrilo

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
eo: La klavargeometrio malsukcesis ŝargiĝi. Ĉi tio ofte indikas, ke la elektita modelo ne subtenas specifan aranĝon aŭ aranĝan varianton. Ĉi tiu problemo verŝajne ankaŭ prezentiĝos kiam vi provos uzi ĉi tiun kombinaĵon de modelo, aranĝo kaj varianto.
    Antaŭrigardi aranĝojn kiuj estas difinitaj ekster via sistema xkb-dosierujo estas nesubtenata kaj ankaŭ ekigos ĉi tiun mesaĝon. Ĉi tiuj ankoraŭ povus funkcii bone se aplikitaj

[ctx: @title]
en: Key Bindings
eo: Klavkombinoj

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
eo: Agordi klavarajn elekteblojn

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
eo: Aldoni Aranĝon

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
eo: Mallonga aranĝonomo

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
eo: Fulmoklavo:

[ctx: @action:button]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
eo: Agordi Ŝanĝadon…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
eo: Agordi Ŝanĝadon

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
eo: Klavkombinoj

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
eo: Klavkombinoj

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
eo: Aldoni…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
eo: Aldoni aranĝon

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
eo: Agordi Aranĝojn

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
eo: Modelo:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
eo: NumLock dum lanĉo:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
eo: Aktivigi

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
eo: Malaktivigi

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
eo: Lasi senŝanĝe

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
eo: Klavripeto:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
eo: Klavripeto

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
eo: Prokrasto:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
eo: Klavripeta prokrasto %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
eo: Frekvenco:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
eo: Klavripeta ofecto %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
eo: %1 ripetoj/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
eo: ripetoj/s

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
eo: Testareo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
eo: Tajpu ĉi tie por testi metojn

[ctx: @title:view]
en: Layouts
eo: Aranĝoj

[ctx: @action:button]
en: Move Up
eo: Movi Supren

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
eo: Movi aranĝon %1 supren

[ctx: @action:button]
en: Move Down
eo: Movi Malsupren

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
eo: Movi aranĝon %1 malsupren

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: @action:button]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
eo: Forigi aranĝon %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
eo: Kromaranĝoj:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
eo: Nombro da kromaj ĉefaranĝoj

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
eo: ĉefaranĝoj

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
eo: Ŝanĝi ŝparvojon de aranĝo:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
eo: aŭ

[ctx: @title]
en: Configure Switching
eo: Agordi Ŝanĝadon

[ctx: @title:group]
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
eo: Ŝanĝo de aranĝo influas:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
eo: Ĉiujn fenestrojn

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
eo: Ĉiujn fenestrojn en aktuala labortablo

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
eo: Ĉiujn fenestrojn de aktuala aplikaĵo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
eo: Nur aktualan fenestron

[ctx: @label:checkbox]
en: Show OSD popup on layout change
eo: Montri OSD-ŝprucfenestron je aranĝoŝanĝo

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
eo: Ŝparvojoj

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
eo: Ŝanĝi aranĝon:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
eo: Ŝanĝi al laste uzita araranĝo:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
eo: Heredaĵaj Ŝparvojoj

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
eo: Alternativaj simboloj:

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
eo[0]: %1 fulmoklavo
eo[1]: %1 fulmoklavoj

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
eo: Neniu
