plasma-desktop - en to et translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
et: Värviskeemi nimi

note: i18n: ectx: label, entry (singleClick), group (KDE)
en: Single click to open files
et: Ühekordne klõps failide avamiseks

note: i18n: ectx: label, entry (lookAndFeelPackage), group (KDE)
en: Global Look and Feel package
et: Üleüldise välimuse pakett

note: i18n: ectx: label, entry (defaultLightLookAndFeel), group (KDE) i18n: ectx: label, entry (defaultDarkLookAndFeel), group (KDE)
en: Global Look and Feel package, alternate
et: Alternatiivne üleüldise välimuse pakett

note: i18n: ectx: label, entry (animationDurationFactor), group (KDE)
en: Animation speed
et: Animatsiooni kiirus

en: Theme:
et: Kujundus:

en: Animation speed:
et: Animatsiooni kiirus:

[ctx: Animation speed]
en: Slow
et: Aeglane

[ctx: Animation speed]
en: Instant
et: Silmapilkne

en: Change Wallpaper…
et: Vaheta taustapilti …

en: More Appearance Settings…
et: Välimuse lisaseadistused …

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders [opens them/selects them]']
en: Clicking files or folders:
et: Ühekordne klõps failil või kataloogil:

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders opens them']
en: Opens them
et: Avab selle

en: Select by clicking on item's selection marker
et: Valimine klõpsuga elemendi valikumärgisele

[ctx: part of a sentence: 'Clicking files or folders selects them']
en: Selects them
et: Valib selle

en: Open by double-clicking instead
et: Avamiseks tuleb teha topeltklõps

en: More Behavior Settings…
et: Käitumise lisaseadistused …

en: Most Used Pages:
et: Enim tarvitatud leheküljed:
