kcmsmserver - en to et translation catalogue (9 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
et: <h1>Seansihaldur</h1> Siin saab seadistada seansihaldurit. See hõlmab endas valikuid, kas seansi lõpetamisel (väljalogimisel) küsitakse sult kinnitust, kas eelmine seanss taastatakse sisselogimisel ning kas arvuti töö lõpetatakse vaikimisi, kui seanss lõpetatakse.

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
et: Taaskäivitamine püsivara seadistamiseks nurjus: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
et: Arvuti järgmisel käivitamisel viiakse sind UEFI seadistamise ekraanile.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
et: Arvuti järgmisel käivitamisel viiakse sind püsivara seadistamise ekraanile.

en: Restart Now
et: Taaskäivita kohe

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
et: Kinnitus väljalogimisel

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
et: Vaikimisi väljumisvalik

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
et: Sisselogimisel

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
et: Rakendused, mida ei taastata:
