kcminput - en to et translation catalogue (67 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
et: Sisendseadmete otsing nurjus. Palun ava seadistusmoodul.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
et: Kriitiline tõrge %1 põhilise seadmeinfo lugemisel.

en: Pointer device KCM
et: Osutusseadme jutimismoodul

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
et: Süsteemi seadistuste moodul hiirte haldamiseks

en: Copyright 2018 Roman Gilg
et: Autoriõigus 2018: Roman Gilg

en: Developer
et: Arendaja

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
et: Tõrge väärtuste laadimisel. Täpsemat teavet annab logi. Palun käivita see seadistusmoodul uuesti.

en: No pointer device found. Connect now.
et: Osutusseadet ei leitud. Ühenda see nüüd.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
et: Kõiki muudatusi ei õnnestunud salvestada. Täpsemat teavet annab logi. Palunn käivita see seadistusmoodul uuesti ja proovi veel.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
et: Tõrge vaikeväärtuste laadimisel. Mõnele valikule vaikimisi väärtuse määramine nurjus.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
et: Tõrge äsja ühendatud seadme lisamisel. Palun ühenda see uuesti ja käivita see seadistusmoodul veel kord.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
et: Osutusseade on lahutatud. Seadistustedialoog suletakse.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
et: Osutusseade on lahutatud. Teisi seadmeid ei leitud.

en: Device:
et: Seade:

en: General:
et: Üldine:

en: Device enabled
et: Seadme lubamine

en: Accept input through this device.
et: Sisendi lubamine selle seadme abil.

en: Left handed mode
et: Vasaku käe režiim

en: Swap left and right buttons.
et: Vasaku ja parema nupu vahetamine.

en: Press left and right buttons for middle-click
et: Vasaku ja parema nupu klõps asendab keskmise nupu klõpsu

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
et: Korraga vasakule ja paremale nupule vajutamine võrdub keskmise nupu klõpsuga.

en: Pointer speed:
et: Osutusseadme kiirus:

en: Acceleration profile:
et: Kiirendusprofiil:

en: Flat
et: Ühtlane

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
et: Kursor liigub sama palju nagu hiir.

en: Adaptive
et: Kohanduv

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
et: Kursori liikumiskaugus sõltub hiire liigutamise kiirusest.

en: Scrolling:
et: Kerimine:

en: Invert scroll direction
et: Teistpidi kerimissuund

en: Touchscreen like scrolling.
et: Nagu puuteekraanil kerimine.

en: Scrolling speed:
et: Kerimiskiirus:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
et: Aeglasem

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
et: Kiirem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
et: <h1>Hiir</h1>Selle mooduli abil saab kontrollida, kuidas töötab sinu osutamisseade. Osutamisseade võib olla hiir, juhtkuul või mõni muu riistvara, mis täidab sarnast funktsiooni.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
et: Ül&dine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
et: Kui oled vasakukäeline, siis võid eelistada hiire vasaku ja parema nupu funktsioonide vahetamist, valides siin "vasakukäelise" hiire. Kui su hiirel on rohkem kui kaks nuppu, mõjutab see valik ainult hiire paremat ja vasakut. Kui hiirel on näiteks kolm nuppu, ei mõjuta see valik mingil moel keskmise nupu tööd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
et: Nuppude asetus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
et: Paremakäel&ine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
et: Vasakukäeli&ne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
et: Muudab hiireratta või 4. ja 5. hiirenupuga antavat kerimissuunda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
et: Kerimissuuna &vahetamine

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
et: Muud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
et: Kursori kiirendus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
et: Kursori lävi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
et: Topeltklõpsu intervall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
et: Lohistamise käivitamise aeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
et: Lohistamise käivitamise distants:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
et: Hiire ratas kerib:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
et: <p>Siin saab muuta vahemaa, mille läbib kursor ekraanil, ja tegeliku seadme (hiir, juhtkuul vms.) suhtelise liikumise vahelist suhet.</p><p> Mida suurem on kiirenduse väärtus, seda suurema vahemaa läbib kursor ekraanil füüsilise seadme sama liikumise juures. Väga suure väärtuse valimine võib lõppeda kursori lendamisega mööda ekraani, mis teeb selle kontrollimise võimatuks.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
et: <p>Lävi on väikseim teekond, mille peab kursor ekraanil läbima, enne kui kiirendus toimima hakkab. Kui liikumine on väiksem kui lävi, liigub kursor nii, nagu oleks kiirendus seatud 1x peale.</p><p> Niisiis, kui teed füüsilise seadmega väikseid liigutusi, ei rakendata üldse kiirendust, andes sulle suurema kontrolli hiirekursori üle. Füüsilise seadme suurema liikumise puhul saad liigutada kursorit kiirelt ekraani erinevate piirkondade vahel.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
et: Topeltklõpsu intervall on maksimaalne aeg (millisekundites) kahe hiireklõpsu vahel, mille puhul tõlgendatakse neid topeltklõpsuna. Kui teine klõps toimub pärast esimest klõpsu hiljem kui siin määratud intervall, tõlgendatakse neid kahe eraldi klõpsuna.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
et:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
et: Kui klõpsad hiirega (nt. mitmerealises redaktoris) ja hakkad hiirt liigutama lohistamise käivitamise aja jooksul, käivitatakse lohistamise protsess.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
et: Kui teed hiirega klõpsu ja liigutad hiirt vähemalt lohistamise käivitamise distantsi võrra, käivitatakse lohistamise protsess.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
et: Kui kasutad hiire ratast, määrab see väärtus, mitme rea võrra vaadet iga ratta liigutusega liigutatakse. Arvesta, et kui see number on suurem kui vaates nähtav ala, siis seda ignoreeritakse ning ratta liigutamist tõlgendatakse lehekülje võrra üles/alla liikumisena.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
et: Klaviatuuriga liikumine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
et: Hiire liigutamine nu&mbriklaviatuuriga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
et: &Kiirenduse viivitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
et: Ko&rduse intervall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
et: Kiiren&duse aeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
et: &Maksimaalne kiirus:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
et:  pikslit/sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
et: Kiirenduse &profiil:

en: Mouse
et: Hiir

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
et: (c) 1997 - 2018: hiiremooduli arendajad

en:  pixel |  pixels
et[0]:  piksel
et[1]:  pikslit

en:  line |  lines
et[0]:  rida
et[1]:  rida
