kaccess - en to eu translation catalogue (73 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Maius tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Shift key is now active.
eu: Maius tekla aktibo dago orain.

en: The Shift key is now inactive.
eu: Maius tekla inaktibo dago orain.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Kontrol-tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Control key is now active.
eu: Kontrol-tekla aktibo dago orain.

en: The Control key is now inactive.
eu: Kontrol-tekla inaktibo dago orain.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Alt tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Alt key is now active.
eu: Alt tekla aktibo dago orain.

en: The Alt key is now inactive.
eu: Alt tekla inaktibo dago orain.

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Win tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Win key is now active.
eu: Win tekla aktibo dago orain.

en: The Win key is now inactive.
eu: Win tekla inaktibo dago orain.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Meta tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Meta key is now active.
eu: Meta tekla aktibo dago orain.

en: The Meta key is now inactive.
eu: Meta tekla inaktibo dago orain.

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Super tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Super key is now active.
eu: Super tekla aktibo dago orain.

en: The Super key is now inactive.
eu: Super tekla inaktibo dago orain.

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Hiper tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Hyper key is now active.
eu: Hiper tekla aktibo dago orain.

en: The Hyper key is now inactive.
eu: Hiper tekla inaktibo dago orain.

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
eu: Alt Graph tekla blokeatu egin da eta orain aktibo dago sakatzen diren tekla guztietarako.

en: The Alt Graph key is now active.
eu: Alt Graph tekla aktibo dago orain.

en: The Alt Graph key is now inactive.
eu: Alt Graph tekla inaktibo dago orain.

en: The Num Lock key has been activated.
eu: Blok Zenb tekla aktibatu egin da.

en: The Num Lock key is now inactive.
eu: Blok Zenb tekla inaktibo dago orain.

en: The Caps Lock key has been activated.
eu: Blok Maius tekla aktibatu egin da.

en: The Caps Lock key is now inactive.
eu: Blok Maius tekla inaktibo dago orain.

en: The Scroll Lock key has been activated.
eu: Blok Korr tekla aktibatu egin da.

en: The Scroll Lock key is now inactive.
eu: Blok Korr tekla inaktibo dago orain.

en: Toggle Screen Reader On and Off
eu: Aktibatu/desaktibatu pantaila irakurlea

[ctx: Name for kaccess shortcuts category]
en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

en: Hyper
eu: Hiper

en: Warning
eu: Abisua

en: &When a gesture was used:
eu: &Mugimendu bat erabili denean:

en: Change Settings Without Asking
eu: Aldatu ezarpenak galdetu gabe

en: Show This Confirmation Dialog
eu: Erakutsi berrespen-elkarrizketa hau

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
eu: Desaktibatu AccessX-en eginbide eta mugimendu guztiak

en: Slow keys
eu: Tekla motelak

en: Bounce keys
eu: Errebote-teklak

en: Sticky keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Mouse keys
eu: Sagu-teklak

en: Do you really want to deactivate "%1"?
eu: Benetan desaktibatu nahi duzu "%1"?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
eu: Benetan desaktibatu nahi dituzu "%1" eta "%2"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
eu: Benetan desaktibatu nahi dituzu "%1", "%2" eta "%3"?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
eu: Benetan desaktibatu nahi dituzu "%1", "%2", "%3" eta "%4"?

en: Do you really want to activate "%1"?
eu: Benetan aktibatu nahi duzu "%1"?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
eu: Benetan aktibatu nahi duzu "%1", eta "%2" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
eu: Benetan aktibatu nahi duzu "%1", eta "%2" eta "%3" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
eu: Benetan aktibatu nahi duzu "%1", eta "%2", "%3" eta "%4" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1" eta "%2"?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1" eta "%2", eta "%3" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1" eta "%2", eta "%3" eta "%4" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1", "%2" eta "%3"?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1", "%2" eta "%3", eta "%4" desaktibatu?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
eu: Benetan aktibatu nahi dituzu "%1", "%2", "%3" eta "%4"?

en: An application has requested to change this setting.
eu: Ezarpen hau aldatzeko eskatu du aplikazio batek.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
eu: Maius tekla 8 segundoz sakatuta izan duzu edo ezarpen hau aldatzeko eskatu du aplikazio batek.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
eu: Maius tekla 5 aldiz jarraian sakatu duzu edo ezarpen hau aldatzeko eskatu du aplikazio batek.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
eu: %1 sakatu duzu edo ezarpen hau aldatzeko eskatu du aplikazio batek.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
eu: Ezarpen hauek aldatzeko eskatu du aplikazio batek edo teklatu-mugimendu batzuen konbinazioa erabili duzu.

en: An application has requested to change these settings.
eu: Ezarpen hauek aldatzeko eskatu du aplikazio batek.

en: These AccessX settings are needed for some users with motion impairments and can be configured in the KDE System Settings. You can also turn them on and off with standardized keyboard gestures.
    
    If you do not need them, you can select "Deactivate all AccessX features and gestures".
eu: AccessX-en ezarpen hauek beharrezkoak dira mugimendu-ezgaitasunak dituzten erabiltzaileentzat. KDEren sistema-ezarpenetan konfigura daitezke. Ezarpenak aktibatu eta desaktibatu ere egin ditzakezu teklatuko mugimendu estandarizatuekin.
    Behar ez badituzu, hautatu "Desaktibatu AccessX-en eginbide eta mugimendu guztiak".

en: Slow keys has been enabled. From now on, you need to press each key for a certain length of time before it gets accepted.
eu: Tekla motelak gaitu dira. Hemendik aurrera, teklak denbora-tarte jakin batez sakatuta izan behar dira, onar daitezen.

en: Slow keys has been disabled.
eu: Tekla motelak desgaitu dira.

en: Bounce keys has been enabled. From now on, each key will be blocked for a certain length of time after it was used.
eu: Errebote-teklak gaitu dira. Hemendik aurrera, tekla jakin bat erabili eta gero blokeatuta egongo da denbora-tarte jakin batez.

en: Bounce keys has been disabled.
eu: Errebote-teklak desgaitu dira.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
eu: Tekla itsaskorrak gaitu dira. Hemendik aurrera, tekla aldatzaileak askatu eta gero sakatuta baleude bezala jarraituko dute.

en: Sticky keys has been disabled.
eu: Tekla itsaskorrak desgaitu dira.

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
eu: Sagu-teklak gaitu dira. Hemendik aurrera, zenbakizko teklatua erabil dezakezu sagua kontrolatzeko.

en: Mouse keys has been disabled.
eu: Sagu teklak desgaitu dira.

en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

en: Author
eu: Egilea
