plasma-desktop - en to eu translation catalogue (19 entries)

en: Device Automounter
eu: Gailuen muntaketa automatikoa

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Plasma 5 Port
eu: Plasma 5era egokitzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceView)
en: This list contains the storage devices known to the system. If "Automount on Login" is checked, the device will be automatically mounted even though "Mount all removable media at login" is unchecked. The same applies for "Automount on Attach".
eu: Zerrenda honetan, sistemari ezagunak zaizkion biltegiratze-gailuak daude. «Muntatu automatikoki saio-hastean» aukera markatuta badago, gailua automatikoki muntatuko da, «Muntatu euskarri aldagarri guztiak saio-hastean» markatu gabe egon arren. Gauza bera egiten da «Muntatu automatikoki eranstean» aukerarekin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Clicking this button causes the selected devices to be 'forgotten'. This is only useful if "Only automatically mount removable media that has been manually mounted before" is checked. Once a device is forgotten and the system is set to only automatically mount familiar devices, the device will not be automatically mounted.
eu: Botoi hori sakatuz gero, hautatutako gailuak 'ahaztu' egiten dira."Eskuz muntatu izan diren euskarri aldagarriak bakarrik muntatu automatikoki" aukera hautatuta badago bakarrik da erabilgarria hau.Gailua ahazten denean, eta automatikoki gailu ezagunak soilik muntatzeko ezartzen denean sistema, gailua ez da automatikoki muntatuko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, forgetDevice)
en: Forget Device
eu: Ahaztu gailua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: When this is not checked, only remembered devices will be automatically mounted. A device is 'remembered' if it has ever been mounted before. For instance, plugging in a USB media player to charge is not sufficient to 'remember' it - if the files are not accessed, it will not be automatically mounted the next time it is seen. Once they have been accessed, however, the device's contents will be automatically made available to the system.
eu: Hau markatu gabe dagoenean, gogoratutako gailuak baino ez dira automatikoki muntatuko. Gailu bat «gogoratzen» da, aurrez inoiz muntatu bada. Adibidez, USB euskarri jotzaile bat kargatzeko entxufatzea ez da hura «gogoratzeko» nahikoa - fitxategirik atzitzen ez bada, ez da automatikoki muntatuko ikusia den hurrengo aldian. Behin atzitu direnean, ordea, gailuaren edukia sistemari automatikoki erabilgarri ipiniko zaio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomountUnknownDevices)
en: Automatically mount removable media that have never been mounted before
eu: Aurrez inoiz muntatu gabeko euskarriak automatikoki muntatzea

en: Automount Device
eu: Gailua automatikoki muntatu

[ctx: As in automount on login]
en: On Login
eu: Saio-hastean

[ctx: As in automount on attach]
en: On Attach
eu: Atxikitzean

en: All Devices
eu: Gailua guztiak

en: All Known Devices
eu: Gailu ezagun guztiak

en: Attached Devices
eu: Erantsitako gailuak

en: Disconnected Devices
eu: Deskonektatutako gailuak

en: This device will be automatically mounted at login.
eu: Gailu hau automatikoki muntatuko da saioa hastean.

en: This device will not be automatically mounted at login.
eu: Gailu hau ez da automatikoki muntatuko saioa hastean.

en: This device will be automatically mounted when attached.
eu: Gailu hau automatikoki muntatuko da eranstean.

en: This device will not be automatically mounted when attached.
eu: Gailu hau ez da automatikoki muntatuko eranstean.
