joystick - en to eu translation catalogue (41 entries)

en: Calibration
eu: Kalibrazioa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Please wait a moment to calculate the precision
eu: Itxaron pixka bat doitasuna kalkulatu bitartean

en: (usually X)
eu: (normalean X)

en: (usually Y)
eu: (normalean Y)

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>minimum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eu: <qt>Gailuak ematen duen balio-barrutia egiaztatzera doa kalibrazioa.<br /><br />Eraman gailuaren <b>ardatza %1 %2</b> posizio <b>minimo</b>ra.<br /><br />Sakatu gailuko edozein botoi edo egin klik Hurrengoa botoian hurrengo urratsarekin jarraitzeko.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>center</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eu: <qt>Gailuak ematen duen balio-barrutia egiaztatzera doa kalibrazioa.<br /><br />Eraman gailuaren <b>ardatza %1 %2</b><b>erdiko</b> posiziora.<br /><br />Sakatu gailuko edozein botoi edo egin klik Hurrengoa botoian hurrengo urratsarekin jarraitzeko.</qt>

en: <qt>Calibration is about to check the value range your device delivers.<br /><br />Please move <b>axis %1 %2</b> on your device to the <b>maximum</b> position.<br /><br />Press any button on the device or click on the 'Next' button to continue with the next step.</qt>
eu: <qt>Gailuak ematen duen balio-barrutia egiaztatzera doa kalibrazioa.<br /><br />Eraman gailuaren <b>ardatza %1 %2</b>posizio <b>maximo</b>ra.<br /><br />Sakatu gailuko edozein botoi edo egin klik Hurrengoa botoian hurrengo urratsarekin jarraitzeko.</qt>

en: Communication Error
eu: Komunikazio-errorea

en: You have successfully calibrated your device
eu: Behar bezala kalibratu duzu gailua

en: Calibration Success
eu: Kalibrazio egokia

en: Value Axis %1: %2
eu: %1 ardatzaren balioa: %2

en: The given device %1 could not be opened: %2
eu: Ezin izan da %1 gailua ireki: %2

en: The given device %1 is not a joystick.
eu: %1 gailua ez da kontrol-palanka bat.

en: Could not get kernel driver version for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan da %1 kontrol-palankaren nukleo-gidariaren bertsioa lortu: %2

en: The current running kernel driver version (%1.%2.%3) is not the one this module was compiled for (%4.%5.%6).
eu: Modulu hau (%4.%5.%6) ez zen konpilatu une honetan exekutatzen ari den nukleo-gidariaren bertsiorako (%1.%2.%3).

en: Could not get number of buttons for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan da %1 kontrol-palankaren botoi kopurua lortu: %2

en: Could not get number of axes for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan da %1 kontrol-palankaren ardatz kopurua lortu: %2

en: Could not get calibration values for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan dira %1 kontrol-palankaren kalibrazio-balioak lortu: %2

en: Could not restore calibration values for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan dira %1 kontrol-palankaren kalibrazio-balioak leheneratu: %2

en: Could not initialize calibration values for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan dira %1 kontrol-palankaren kalibrazio-balioak hasieratu: %2

en: Could not apply calibration values for joystick device %1: %2
eu: Ezin izan dira %1 kontrol-palankaren kalibrazio-balioak aplikatu: %2

en: internal error - code %1 unknown
eu: barne-errorea: %1 kode ezezaguna

en: KDE Joystick Control Module
eu: KDEren kontrol-palankaren aginte-modulua

en: KDE System Settings Module to test Joysticks
eu: KDEren kontrol-palanka probatzeko sistema-ezarpenen modulua

en: <h1>Joystick</h1>This module helps to check if your joystick is working correctly.<br />If it delivers wrong values for the axes, you can try to solve this with the calibration.<br />This module tries to find all available joystick devices by checking /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you have another device file, enter it in the combobox.<br />The Buttons list shows the state of the buttons on your joystick, the Axes list shows the current value for all axes.<br />NOTE: the current Linux device driver (Kernel 2.4, 2.6) can only autodetect<ul><li>2-axis, 4-button joystick</li><li>3-axis, 4-button joystick</li><li>4-axis, 4-button joystick</li><li>Saitek Cyborg 'digital' joysticks</li></ul>(For details you can check your Linux source/Documentation/input/joystick.txt)
eu: <h1>Kontrol-palanka</h1>Kontrol-palankak behar bezala funtzionatzen duen egiaztatzen laguntzen du modulu honek.<br />Moduluak badio ardatzek balio okerrak dituztela, arazoa kalibrazioaren bidez konpontzen saia zaitezke.<br />Modulu hau erabilgarri dauden kontrol-palanka guztiak aurkitzen saiatzen da; horretarako, /dev/js[0-4] eta /dev/input/js[0-4] egiaztatzen ditu<br />Beste gailu-fitxategi bat baduzu, adierazi konbinazio-koadroan.<br />Botoi-zerrendan, kontrol-palankak dituen botoien egoera azaltzen da; ardatz-zerrendan, ardatz guztiek une honetan duten balioa bistaratzen da.<br />OHARRA: une honetako Linux-en gailu-kontrolatzaileak (nukleoa 2.4, 2.6) kontrol-palanka hauek soilik detekta ditzake automatikoki: <ul><li>2 ardatz eta 4 botoi dituzten kontrol-palankak</li><li>3 ardatz eta 4 botoi dituztenak</li><li>4 ardatz eta 4 botoi dituztenak</li><li>Saitek Cyborg kontrol-palanka 'digitala'</li></ul>(Xehetasun gehiago nahi badituzu, begiratu Linux-en source/Documentation/input/joystick.txt fitxategia)

en: Device:
eu: Gailua:

[ctx: Cue for deflection of the stick]
en: Position:
eu: Posizioa:

en: Show trace
eu: Erakutsi aztarna

en: PRESSED
eu: SAKATUTA

en: Buttons:
eu: Botoiak:

en: State
eu: Egoera

en: Axes:
eu: Ardatzak:

en: Value
eu: Balioa

en: Calibrate
eu: Kalibratu

en: No joystick device automatically found on this computer.<br />Checks were done in /dev/js[0-4] and /dev/input/js[0-4]<br />If you know that there is one attached, please enter the correct device file.
eu: Ordenagailu honetan ez da automatikoki kontrol-palankarik aurkitu.<br />/dev/js[0-4] eta /dev/input/js[0-4] fitxategiak egiaztatu dira<br />Kontrol-palanka konektatuta dagoela baldin badakizu, adierazi gailu-fitxategi zuzena.

en: The given device name is invalid (does not contain /dev).
    Please select a device from the list or
    enter a device file, like /dev/js0.
eu: Adierazitako gailu-izena baliogabea da (izenak ez du /dev).
    Hautatu gailua zerrendan edo
    adierazi gailu-fitxategi bat, adibidez, /dev/js0.

en: Unknown Device
eu: Gailu ezezaguna

en: Device Error
eu: Gailu-errorea

en: <qt>Calibration is about to check the precision.<br /><br /><b>Please move all axes to their center position and then do not touch the joystick anymore.</b><br /><br />Click OK to start the calibration.</qt>
eu: <qt>Zure gailuak ematen duen balio-bitartea egiaztatzera doa kalibrazioa.<br /><br /><b>Eraman gailuaren ardatz guztiak erdiko posiziora eta ez ukitu gehiago kontrol-palanka.</b><br /><br />Egin klik Ados botoian kontrol-palanka kalibratzen hasteko.</qt>

en: Restored all calibration values for joystick device %1.
eu: Leheneratu %1 kontrol-palankaren kalibrazio-balio guztiak.
