plasma-desktop - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Background Services
eu: Atzeko planoko zerbitzuak

en: Failed to stop service: %1
eu: Huts egin du zerbitzua gelditzea: %1

en: Failed to start service: %1
eu: Huts egin du zerbitzua abiaraztea: %1

en: Failed to stop service.
eu: Huts egin du zerbitzua gelditzea.

en: Failed to start service.
eu: Huts egin du zerbitzua abiaraztea.

en: Failed to notify KDE Service Manager (kded5) of saved changed: %1
eu: Huts egin du KDE zerbitzu-kudeatzaileari (kded5) gordetako aldaketak jakinaraztea: %1

en: <p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p> <ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul> <p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. You can also define whether services should be loaded at startup.</p> <p><b>Use this with care: some services are vital for Plasma; do not deactivate services if you  do not know what you are doing.</b></p>
eu: <p>Modulu honek KDE daimonaren plugin guztien, KDE zerbitzuak ere esaten zaie, ikuspegi orokorra ematen dizu. Orokorrean, bi zerbitzu mota izaten dira:</p><ul><li>Abioan deitutako zerbitzuak</li><li>Eskatu ahalako zerbitzuak</li></ul><p>Azken horiek informazioa emateko baino ez dira zerrendatzen. Abioko zerbitzuak abiarazi eta geldiarazi daitezke. Abiatzean zerbitzuak zamatu behar diren ere definitu dezakezu.</p><p><b>Hau kontuz erabili: zerbitzu batzuk Plasmarentzako ezinbestekoak dira eta; ez desaktibatu zerbitzurik, zertan ari zaren ziur ez badakizu.</b></p>

en: The background services manager (kded5) is currently not running. Make sure it is installed correctly.
eu: Hondoko zerbitzuen kudeatzailea (kded5) une honetan ez dago martxan. Ziurtatu behar bezala instalatuta dagoela.

en: Some services disable themselves again when manually started if they are not useful in the current environment.
eu: Zerbitzu batzuek haien burua ezgaitzen dute eskuz abiaraztean uneko ingurunean erabilgarriak ez direnean.

en: Some services were automatically started/stopped when the background services manager (kded5) was restarted to apply your changes.
eu: Zerbitzu batzuk automatikoki abiarazi/geldiarazi dira, aldaketak ezartzeko, hondoko zerbitzuen kudeatzailea (kded5) berrabiatu denean.

en: All Services
eu: Zerbitzu guztiak

[ctx: List running services]
en: Running
eu: Martxan

[ctx: List not running services]
en: Not Running
eu: Ez dago martxan

en: Startup Services
eu: Abioko zerbitzuak

en: Load-on-Demand Services
eu: Eskatu ahala kargatzeko zerbitzuak

en: Toggle automatically loading this service on startup
eu: Txandakatu zerbitzu hau abioan automatikoki zamatzea

en: Not running
eu: Ez da exekutatzen ari

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Stop Service
eu: Geldiarazi zerbitzua

en: Start Service
eu: Abiarazi zerbitzua
