plasma-desktop - en to eu translation catalogue (25 entries)

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Downloads
eu: Jaitsitakoak

en: Music
eu: Musika

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Public
eu: Publikoa

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: <h1>Paths</h1>
    This module allows you to choose where in the filesystem the files on your desktop should be stored.
    Use the "Whats This?" (Shift+F1) to get help on specific options.
eu: <h1>Bide-izenak</h1> Modulu honek mahaigaineko fitxategiak fitxategi sisteman non gordeko diren hautatzen uzten dizu
    Erabili "Zer da hau?" (Maius+F1) laguntza lortzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Desktop path:
eu: Mahaigainaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_desktopLocation)
en: This folder contains all the files which you see on your desktop. You can change the location of this folder if you want to, and the contents will move automatically to the new location as well.
eu: Karpeta honek zure mahaigainean ikusten dituzun fitxategi guztiak dauzka. Nahi izanez gero, karpeta honen helbidea aldatu dezakezu, eta barnean dituenak ere automatikoki mugituko dira helbide berrira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Documents path:
eu: Dokumentuen bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_documentsLocation)
en: This folder will be used by default to load or save documents from or to.
eu: Hau izango da dokumentuak bertatik kargatzeko edo bertara kopiatzeko erabiliko den karpeta lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloads path:
eu: Jaitsitakoak-en bidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_downloadsLocation)
en: This folder will be used by default to save your downloaded items.
eu: Hau izango da zuk jaitsitako elementuak gordetzeko erabiliko den karpeta lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Videos path:
eu: Bideoen bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_videosLocation)
en: This folder will be used by default to load or save movies from or to.
eu: Hau izango da filmak kargatu edo gordetzeko erabiliko den karpeta lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Pictures path:
eu: Irudien bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_picturesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save pictures from or to.
eu: Hau izango da irudiak kargatu edo gordetzeko erabiliko den karpeta lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Music path:
eu: Musikaren bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_musicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save music from or to.
eu: Hau izango da musika kargatu edo gordetzeko erabiliko den karpeta lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Public path:
eu: Bide-izen publikoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_publicLocation)
en: This folder will be used by default to load or save public shares from or to.
eu: Karpeta hau erabiliko da, era lehenetsian, partekatze publikoak zamatzeko/gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Templates path:
eu: Txantiloien bide-izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_templatesLocation)
en: This folder will be used by default to load or save templates from or to.
eu: Karpeta hau erabiliko da, era lehenetsian, txantiloiak zamatzeko/gordetzeko.
