plasma-desktop - en to eu translation catalogue (26 entries)

en: <h1>Session Manager</h1> You can configure the session manager here. This includes options such as whether or not the session exit (logout) should be confirmed, whether the session should be restored again when logging in and whether the computer should be automatically shut down after session exit by default.
eu: <h1>Saio kudeatzailea</h1>Saio kudeatzailea hemen konfigura dezakezu. Aukeren tartean hauxek aurkituko dituzu: saiotik irtetea baieztatu behar duzun edo ez, saioa berezarri nahi duzun sartzen zaren hurrengo aldian edo konputagailua automatikoki itzaliko den saiotik ateratzean.

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
eu: Sistema berrabiarazi beharra dago saioa eskuz gordetzea aktibo egon dadin.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
eu: Huts egin du firmware ezarpenera berrabiatzeko eskaerak: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
eu: Ordenagailua berrabiatzen den hurrengo aldian, UEFI ezarpen pantailan sartuko da.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
eu: Ordenagailua berrabiatzen den hurrengo aldian, firmware ezarpen pantailan sartuko da.

en: Restart Now
eu: Berrabiarazi orain

[ctx: @title:group]
en: Logout Screen
eu: Saio-ixteko pantaila

en: Show:
eu: Erakutsi:

[ctx: @info]
en: When this setting is turned on, the logout confirmation screen will be shown when you log out, shut down, restart, press the power button, or click on buttons or menu items labeled <interface>Leave…</interface>.
eu: Ezarpen hau piztuta dagoenean, saio-ixten, itzaltzen, berrabiatzen, pizteko botoia sakatzen, edo <interface>Irten...</interface> etiketa duten botoietan edo menu-elementuetan klik egiten duzunean saio-ixtea berresteko pantaila erakutsiko da.

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
eu: Saioa lehengoratzea

en: On login, launch apps that were open:
eu: Saio-hastean, abiarazi irekita zeuden aplikazioak:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
eu: Azken saio-ixtean

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
eu: Saioa eskuz gorde denean

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
eu: <interface>Gorde saioa</interface> botoi bat agertuko da <interface>Aplikazioak abiarazteko</interface> menuan. Hari klik egiten diozunean, Plasmak, irekita dauden aplikazioak gogoratu eta hurrengo saio-hastean lehengoratuko ditu. Berriro klik egin gogoratutako aplikazioen multzoa ordezkatzeko.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
eu: Hasi saio huts batekin

en: Ignored applications:
eu: Ezikusitako aplikazioak:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
eu: Idatzi aplikazioen izen exekutagarriak hemen (koma bidez edo puntu eta koma bidez bereizita, adibidez 'xterm:konsole' edo 'xterm,konsole') haiek saioan lehengoratutako beste aplikazioekin batera auto-abiatzea saihesteko.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
eu: Firmwarea

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
eu: Hurrengo berrabiatzearen ondoren:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
eu: Sartu UEFI ezarpen pantailara

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
eu: Sartu firmware ezarpen pantailara

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
eu: Berretsi saio-ixtea

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
eu: Irteteko aukera lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
eu: Saioa-hastean

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
eu: Saioetatik baztertu beharreko aplikazioak
