kcmkclock - en to eu translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
eu: Data eta ordua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
eu: Ezarri data eta ordua &automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
eu: &Ordu-zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
eu: Hemen sistemako dataren hileko eguna, hila eta urtea alda ditzakezu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
eu: Ordu-gunea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
eu: Tokiko ordu-gunea aldatzeko, hautatu zure eskualdea azpiko zerrendan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
eu: Uneko tokiko ordu-gunea:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
eu: Bilatu...

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
eu: Ez da NTP utilitaterik aurkitu. Instalatu 'ntpdate' edo 'rdate' komandoa, dataren eta orduaren eguneraketa automatikoa gaitzeko.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
eu: Hemen, sistemaren ordua alda dezakezu. Egin klik ordu, minutu edo segundoen eremuetan balioa aldatzeko, eskuineko gora eta behera botoiak erabiliz edo balio berri bat sartuz.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
eu: Uneko tokiko ordu-gunea: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
eu: Uneko tokiko ordu-gunea: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
eu: Ordu-zerbitzari publikoa (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
eu: Ezin da jarri harremanetan ordu-zerbitzariarekin: %1.

en: Can not set date.
eu: Ezin da ezarri data.

en: Error setting new time zone.
eu: Errorea ordu-gune berria ezartzean.

en: Time zone Error
eu: Errorea ordu-gunean

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
eu: <h1>Data eta ordua</h1> Sistema-ezarpenen modulu hau sistemaren data eta ordua ezartzeko erabil daiteke. Ezarpen horiek, zuri erabiltzaile gisa ez ezik, sistema osoari eragiten diote, eta, beraz, sistema-ezarpenak root gisa abiarazten dituzunean soilik aldatu ditzakezu. Ez badaukazu root-aren pasahitza, baina uste baduzu sistemaren ordua zuzendu beharra dagoela, jarri harremanetan zure sistema-administratzailearekin.

en: KDE Clock Control Module
eu: KDE ordulariaren aginte-modulua

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Current Maintainer
eu: Uneko arduraduna

en: Added NTP support
eu: NTPren laguntza gehitu da

en: <h1>Date & Time</h1> This control module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
eu: <h1>Data eta ordua</h1> Aginte-modulu hau sistemaren data eta ordua ezartzeko erabil daiteke. Ezarpen horiek, zuri erabiltzaile gisa ez ezik, sistema osoari eragiten diote, eta, beraz, sistema-ezarpenak root gisa abiarazten dituzunean soilik aldatu ditzakezu. Ez badaukazu root-aren pasahitza, baina uste baduzu sistemaren ordua zuzendu beharra dagoela, jarri harremanetan zure sistema-administratzailearekin.

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
eu: Ez da ekintza autentifikatu/exekutatzeko gai: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
eu: Ez da NTP ezarpenak aldatzeko gai

en: Unable to set current time
eu: Ez da uneko ordua ezartzeko gai

en: Unable to set timezone
eu: Ez da ordu-eremua ezartzeko gai
