plasma-desktop - en to eu translation catalogue (65 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
eu: Teklatu-antolaera aldatzailea

en: Switch to Next Keyboard Layout
eu: Aldatu hurrengo teklatu-antolaerara

en: Switch keyboard layout to %1
eu: Aldatu teklatu-antolaera «%1»(e)ra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddLayoutDialog)
en: Add Layout
eu: Gehitu antolaera

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, layoutSearchField)
en: Search…
eu: Bilatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut:
eu: Lasterbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Label:
eu: Etiketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, prevbutton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
eu: Aurrebista

en: KDE Keyboard Control Module
eu: KDEren teklatuaren aginte-modulua

en: <h1>Keyboard</h1> This control module can be used to configure keyboard parameters and layouts.
eu: <h1>Teklatua</h1> Aginte-modulu hau teklatuen parametroak eta diseinuak konfiguratzeko erabil daiteke.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHardware)
en: Hardware
eu: Hardwarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Keyboard &model:
eu: Teklatu-&eredua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, keyboardModelComboBox)
en: Here you can choose a keyboard model. This setting is independent of your keyboard layout and refers to the "hardware" model, i.e. the way your keyboard is manufactured. Modern keyboards that come with your computer usually have two extra keys and are referred to as "104-key" models, which is probably what you want if you do not know what kind of keyboard you have.
eu: Hemen, teklatu-eredu bat hauta dezakezu. Ezarpen hori zure teklatu-antolaerarekiko independentea da eta "hardware" ereduari dagokio, hau da, zure teklatua fabrikatzeko moduari. Zure ordenagailuarekin datozen teklatu modernoek bi tekla gehigarri izan ohi dituzte eta "104 teklako" eredu esaten zaie; seguru asko, hori nahiko duzu, zein teklatu mota daukazun ez badakizu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLayouts)
en: Layouts
eu: Antolaerak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: If you select "Application" or "Window" switching policy, changing the keyboard layout will only affect the current application or window.
eu: "Aplikazioa" edo "Leihoa" aldatzeko gidalerroa hautatuz gero, teklatuaren antolaera aldatzeak, bakarri uneko aplikazioari edo leihoari eragingo dio.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, switchingPolicyGroupBox)
en: Switching Policy
eu: Aldaketa-politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByGlobalRadioBtn)
en: &Global
eu: &Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByDesktopRadioBtn)
en: &Desktop
eu: &Mahaigaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByApplicationRadioBtn)
en: &Application
eu: &Aplikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, switchByWindowRadioBtn)
en: &Window
eu: &Leihoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shortcutsGroupBox)
en: Shortcuts for Switching Layout
eu: Antolaera aldatzeko lasterbideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Main shortcuts:
eu: Lasterbide nagusiak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching layouts which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
eu: Hori, antolaerak aldatzeko lasterbide bat da, «X.org»ek kudeatua. Aldatzaile hutseko lasterbideak baimentzen ditu.

[ctx: no shortcut defined]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkbGrpShortcutBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: 3rd level shortcuts:
eu: 3. mailako lasterbideak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, xkb3rdLevelShortcutBtn)
en: This is a shortcut for switching to a third level of the active layout (if it has one) which is handled by X.org. It allows modifier-only shortcuts.
eu: Hori, antolaera aktiboaren hirugarren mailara (halakorik izango balu) aldatzeko lasterbide bat da, «X.org»ek kudeatua. Aldatzaile hutseko lasterbideak baimentzen ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Alternative shortcut:
eu: Ordezko lasterbidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, kdeKeySequence)
en: This is a shortcut for switching layouts. It does not support modifier-only shortcuts and also may not work in some situations (e.g. if popup is active or from screensaver).
eu: Hori, antolaerak aldatzeko lasterbide bat da. Ez ditu onartzen aldatzaile hutseko lasterbideak, eta baliteke zenbait egoeratan ez ibiltzea (adib., leiho-gainerakor bat aktibo dagoenean edo edo pantaila-babesletik).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_configureLayouts)
en: Configure layouts
eu: Konfiguratu antolaerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLayoutBtn)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeLayoutBtn)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpBtn)
en: Move Up
eu: Eraman gora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownBtn)
en: Move Down
eu: Eraman behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, layoutLoopingCheckBox)
en: Spare layouts
eu: Ordezko antolaerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Main layout count:
eu: Antolaera nagusien zenbaketa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabAdvanced)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_resetOldXkbOptions)
en: &Configure keyboard options
eu: &Konfiguratu teklatuaren aukerak

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
eu: Bat ere ez

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
eu[0]: Lasterbide %1
eu[1]: %1 lasterbide

[ctx: layout map name]
en: Map
eu: Mapa

en: Layout
eu: Antolaera

en: Variant
eu: Aldaera

en: Label
eu: Etiketa

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

[ctx: variant]
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When a key is held:
eu: Tekla bati eusten zaionean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, accentMenuRadioButton)
en: &Show accented and similar characters
eu: Erakut&si azentudun eta antzeko karaktereak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, repeatRadioButton)
en: &Repeat the key
eu: E&rrepikatu tekla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, nothingRadioButton)
en: &Do nothing
eu: Ez e&gin ezer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Test area:
eu: Proba-area:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Allows to test keyboard repeat and click volume (just don't forget to apply the changes).
eu: Aukera ematen du teklatuaren errepikapena eta klik-bolumena probatzeko (ez ahaztu aldaketak aplikatzea).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: If supported, this option allows you to setup the state of NumLock after Plasma startup.<p>You can configure NumLock to be turned on or off, or configure Plasma not to set NumLock state.
eu: Onartzen bada, aukera honen bidez, Plasma hasi eta gero BlokZenb teklaren egoera zehaztu daiteke.<p>Konfiguratu dezakezu BlokZenb piztuta edo itzalita egotea, edo Plasmak BlokZenb teklaren egoera ez ezartzea.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, numlockGroupBox)
en: NumLock on Plasma Startup
eu: BlokZenb Plasma abiaraztean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: T&urn on
eu: &Aktibatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: &Turn off
eu: &Desaktibatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: Leave unchan&ged
eu: Utzi aldatu &gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: &Rate:
eu: &Maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, delaySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_repeatDelay)
en: If supported, this option allows you to set the delay after which a pressed key will start generating keycodes. The 'Repeat rate' option controls the frequency of these keycodes.
eu: Onartuz gero, aukera honen bidez, ezar dezakezu sakatutako tekla bat zer atzerapenekin hasiko den kodeak sortzen. 'Errepikatze-maiztasuna' aukerak tekla-kode horien maiztasuna kontrolatzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, rateSlider)
en: If supported, this option allows you to set the rate at which keycodes are generated while a key is pressed.
eu: Onartzen bada, aukera honen bidez, tekla bat sakatuta dagoen bitartean tekla-kodeak zer maiztasunekin sortuko diren zehazten da.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_repeatRate)
en:  repeats/s
eu:  errepikapen/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDelay)
en: &Delay:
eu: &Atzerapena:

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
eu: Teklatuaren aurreikuspegia

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
eu: Teklatuaren antolaera ikusaraztea

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
eu: Teklatuaren geometria zamatzea huts egin du. Horrek, haututako ereduak antolaera jakin bat edo antolaera aldaera bat ez duela onartzen adierazi ohi du. Arazo hori, seguruenik, eredu, antolaera eta aldaera konbinazio hori erabiltzen saiatzen zarenean ere gertatuko da.
