plasma-desktop - en to eu translation catalogue (73 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
eu: Sarrera gailuak itauntzea huts egin du. Berrireki ezarpen modulu hau.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
eu: Errore larria %1 gailuaren funtsezko informazioak irakurtzean.

en: Pointer device KCM
eu: Gailu erakuslearen KCM

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
eu: Saguak eta kontrol-bolak kudeatzeko sistema-ezarpenen modulua.

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
eu: Errorea balioak zamatzean. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratze modulu hau.

en: No pointer device found. Connect now.
eu: Ez da gailu erakuslerik aurkitu. Konektatu orain.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
eu: Ez da aldaketa guztiak gordetzeko gai. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratzeko modulu hau eta saiatu berriz.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
eu: Errorea balio lehenetsiak zamatzean. Huts egin du aukera batzuk haien balio lehenetsietara ezartzea.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
eu: Errorea gailu konektatu berria gehitzean. Berriz konektatu eta berrabiarazi konfiguratzeko modulu hau.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
eu: Gailu erakuslea deskonektatua dago. Itxi egin da bere ezarpen elkarrizketa-koadroa.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
eu: Gailu erakuslea deskonektatua dago. Ez da beste gailurik aurkitu.

en: Device:
eu: Gailua:

en: General:
eu: Orokorra:

en: Device enabled
eu: Gailua gaituta

en: Accept input through this device.
eu: Onartu sarrera gailu honen bidez.

en: Left handed mode
eu: Ezkertiar modua

en: Swap left and right buttons.
eu: Trukatu ezker eta eskuin botoiak

en: Press left and right buttons for middle-click
eu: Sakatu ezker eta eskuin botoiak erdiko-klik gisa

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
eu: Ezker eta eskuin botoiak batera sakatzea erdiko botoiaren klik bidaltzen du.

en: Pointer speed:
eu: Erakuslearen abiadura:

en: Acceleration profile:
eu: Azelerazio-profila:

en: Flat
eu: Laua

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
eu: Kurtsorea higitzen da sagua higitutako distantzia bera.

en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
eu: Kurtsore-ibilbidearen distantzia saguaren higidura abiaduraren araberakoa da.

en: Scrolling:
eu: Kiribiltzea:

en: Invert scroll direction
eu: Alderantzizko kiribiltze-noranzkoa

en: Touchscreen like scrolling.
eu: Ukimen-pantailakoa bezalako kiribiltzea.

en: Scrolling speed:
eu: Kiribiltze abiadura:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
eu: Mantsoago

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
eu: Bizkorrago

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
eu: Berriz lotu saguaren botoi gehigarriak...

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
eu: %1 botoi gehigarria:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
eu: Sakatu tekla-konbinazioa gehitu nahi diozun saguaren botoia

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
eu: Sartu %1(r)en tekla-konbinazio berria

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
eu: Sakatu saguaren botoi bat

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
eu: Gehitu lotura...

[ctx: @action:button]
en: Go back
eu: Itzuli

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, KCMMouse)
en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
eu: <h1>Sagua</h1> Modulu honen bitartez, zure erakusle-gailuaren funtzionamenduarekin zerikusia duten aukera batzuk hauta ditzakezu. Tresna hori sagua, kontrol-bola, edo antzeko lana betetzen duen beste edozein hardware izan daiteke.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: &General
eu: &Orokorra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, handedBox)
en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
eu: Ezkerra baldin bazara, beharbada zure saguaren ezkerreko eta eskuineko botoien zereginak trukatu nahiko dituzu, 'ezkerra' aukera hautatuz. Zure saguak bi botoi baino gehiago baldin baditu, aldaketa horrek ezkerreko eta eskuineko botoien betebeharrei baino ez die eragingo. Adibidez, hiru botoiko sagua baldin badaukazu, erdiko botoiari ez dio eragingo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, handedBox)
en: Button Order
eu: Botoien ordena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightHanded)
en: Righ&t handed
eu: E&skuina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftHanded)
en: Le&ft handed
eu: E&zkerra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
eu: Aldatu saguaren gurpilaren kiribiltzeko noranzkoa, edo saguaren 4. eta 5. botoiena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbScrollPolarity)
en: Re&verse scroll direction
eu: A&lderantzizko kiribiltze-noranzkoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pointer acceleration:
eu: Erakuslearen azelerazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer threshold:
eu: Erakuslearen atalasea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Double click interval:
eu: Klik bikoitzaren denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Drag start time:
eu: Arrastatzen hasteko epea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Drag start distance:
eu: Arrastatzen hasteko distantzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mouse wheel scrolls by:
eu: Saguaren gurpilak hainbeste kiribiltzen du:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, accel)
en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
eu: <p>Aukera honen bidez, saguaren erakusleak pantailan egiten duen distantziaren eta gailu fisikoak berak egiten duen mugimendu erlatiboaren arteko erlazioa alda dezakezu (sagua, kontrol-bola edo beste edozein erakusle-gailu izan liteke gailu fisikoa).</p><p> Azeleraziorako balio altuak izanez gero, saguaren erakusleak mugimendu handiak egingo ditu pantailan, gailu fisikoarekin mugimendu txikia egin arren. Balio oso altuak hautatzen badira, gezia hegan ibiliko da pantailan, eta zaila izango da hura kontrolatzea.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, thresh)
en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
eu: <p>Saguaren erakusleak azelerazioaren eraginaren aurretik pantailan egin behar duen distantziarik txikiena da atalasea. Mugimendua atalasea baino txikiagoa bada, 1X balioko azelerazioa ezarrita baleuka bezala mugituko da saguaren erakuslea.</p><p>Hala, gailu fisikoarekin higidura motzak egitean, ez da inolako azeleraziorik izango, eta kontrol handiagoa izango duzu saguaren erakuslearen gain. Gailu fisikoarekin mugimendu handiagoak eginez gero, saguaren erakuslea bizkor mugi daiteke pantailan barrena.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, doubleClickInterval)
en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
eu: Klik bikoitzaren denbora-tartea saguaren bi kliken artean igaro daitekeen denbora-tarte maximoa (milisegundotan) da. Denbora-tarte horrek klik biak klik bikoitz bihurtzen ditu. Bigarren klika epe horren ostean egiten bada, bi klik bereizitzat joko dira.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, doubleClickInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, dragStartTime) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_delay) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_interval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinB
en:  msec
eu:  ms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartTime)
en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
eu: Saguarekin klik egin (adibidez, lerro anitzeko editore batean), eta arrastatzen hasteko epearen barruan mugitzen hasiz gero, arrastatze-eragiketa hasiko da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, dragStartDist)
en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
eu: Saguaz klik egin, eta gutxienez arrastatzen hasteko tartea besteko distantzia mugituz gero, arrastatze-eragiketa hasiko da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, wheelScrollLines)
en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
eu: Saguaren gurpila erabiltzen baduzu, balio honek gurpilaren mugimendu bakoitzean zenbat lerro kiribildu zehazten du. Balio hori ikus daitezkeen lerroen kopurua baino handiagoa bada, ez ikusi egingo zaio, eta gurpilaren mugimendua orria gora eta behera eramateko mugimendutzat joko da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, MouseNavigation)
en: Keyboard Navigation
eu: Saguaren nabigazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mouseKeys)
en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
eu: &Mugitu erakuslea teklatuarekin (zenbakizko teklatua erabiliz)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Acceleration delay:
eu: &Azelerazioaren atzerapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: R&epeat interval:
eu: &Errepikatze-tartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Acceleration &time:
eu: Azelerazio-&denbora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Ma&ximum speed:
eu: Ge&hieneko abiadura:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mk_max_speed)
en:  pixel/sec
eu:  pixel/segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Acceleration &profile:
eu: Azelerazio-&profila:

en: Mouse
eu: Sagua

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
eu: (c) 1997 - 2018 Mouse garatzaileak

en:  line |  lines
eu[0]:  lerro
eu[1]:  lerro
