plasma-desktop - en to eu translation catalogue (167 entries)

en: Toggle Invert Effect
eu: Txandakatu alderantzikatzeko efektua

en: Toggle Invert Effect on Window
eu: Txandakatu leihoan alderantzikatzeko efektua

en: Move Left
eu: Mugitu ezkerrera

en: Move Right
eu: Mugitu eskuinera

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Move Mouse to Focus
eu: Mugitu sagua fokura

en: Move Mouse to Center
eu: Mugitu sagua erdialdera

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
eu: Ezin izan dira orcarentzako gsettings ezarri: "%1" huts egin du

en: Error: Could not launch "orca --setup"
eu: Errorea: Ezin izan da "orca --setup" abiarazi

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
eu: Erabili keinuak

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
eu: Keinu baten berrespena eskatu

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
eu: Berretsi teklaturako sarbidea

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
eu: Erabili denbora-mugako atzerapen bat

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
eu: Denbora-mugaren atzerapena

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
eu: Erabili bip bat sartzeko

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
eu: Erabili sistemaren txirrina

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
eu: Sistemaren txirrina norbere erara egokitzea

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
eu: Txirrinerako soinu-fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
eu: Erabili irudizko txirrin bat soinu baten ordez

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
eu: Irauli sistemaren koloreak txirrina jotzean

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visual Bell
eu: Irudizko txirrinaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visual Bell
eu: Irudizko txirrinaren iraupena

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
eu: Kolore-itsutasunerako zuzenketa gaituta dagoen edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (Invert), group (Plugins)
en: Whether the Invert effect is enabled
eu: Alderantzikatzeko efektua gaituta dagoen edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
eu: Erabili tekla itsaskorrak

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
eu: Giltzatu tekla itsaskorrak

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
eu: Itzali tekla itsaskorrak, bi tekla aldi berean sakatzean

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
eu: Bip egin tekla itsaskor bat sakatzean

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
eu: Txandakatu teklek bip

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
eu: Jakinarazi teklatuko aldarazle bat  sakatzean

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
eu: Erabili tekla-sakatze motelak

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
eu: Tekla sakatzearen atzerapena

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
eu: Bip egin tekla-sakatze motel batekin

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
eu: Bip egin onartutako tekla-sakatze batekin

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
eu: Bip egin errefusatutako tekla-sakatze batekin

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
eu: Errebote-teklak

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
eu: Erabili atzerapen bat erreboterako

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
eu: Bip egin errebote tekla gertaera bat errefusatzen bada

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
eu: Eraili teklak sagua kontrolatzeko

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
eu: Sagu-mugimenduen atzerapena

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
eu: Saguaren mugimenduaren errepikapen-tartea

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
eu: Abiadura maximoa lortzeko denbora

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
eu: Abiadura maximoa

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
eu: Sagu-teklaren kurba

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
eu: Gaitu pantaila-irakurlea

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursor), group (Plugins)
en: Whether Shake Cursor is enabled
eu: Kurtsorea astintzea gaituta dagoen edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
eu: Handiagotzea

note: i18n: ectx: label, entry (Zoom), group (Plugins)
en: Whether the Zoom effect is enabled
eu: Zoom-efektua gaituta dagoen edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (Magnifier), group (Plugins)
en: Whether the Magnifier effect is enabled
eu: Lupa-efektua gaituta dagoen edo ez

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
eu: Aktibazio-lasterbideak:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
eu: Sakatu Maius. 5 aldiz Tekla Itsaskorrak gaitzeko

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
eu: Eutsi Maius. 8 segundoz Tekla Motelak gaitzeko

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
eu: Ezgaitu tekla-itsaskorrak eta -motelak hau igarotakoan:

en: %1 min | %1 min
eu[0]: min %1
eu[1]: %1 min

en: When a shortcut is used:
eu: Lasterbide bat erabiltzean:

en: Display a confirmation dialog
eu: Azaldu berresteko elkarrizketa-koadro bat

en: Ring the system bell
eu: Jo sistemaren txirrina

en: Show a notification
eu: Erakutsi jakinarazpen bat

en: Configure Notifications…
eu: Konfiguratu jakinarazpenak...

en: Please choose an audio file
eu: Hautatu audio fitxategi bat

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
eu: ogg, oga, eta wav audio-fitxategiak (*.ogg *.oga *.wav)

en: Audible bell:
eu: Audio entzungarria:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
eu: Neurrira ipinitako soinua:

en: Search audio file for the system bell
eu: Bilatu sistemaren txirrinerako audio fitxategia

en: Button search audio file
eu: Audio-fitxategia bilatzeko botoia

en: Visual bell:
eu: Irudizko txirrina:

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
eu: Alderantzikatu pantailako koloreak

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
eu: Distiratu pantaila

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
eu: Iraupena:

en: %1 ms | %1 ms
eu[0]: ms %1
eu[1]: %1 ms

[ctx: @label]
en: Color blindness correction:
eu: Kolore-itsutasunerako zuzenketa:

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @label]
en: Mode:
eu: Modua:

[ctx: @option]
en: Protanopia (red weak)
eu: Protanopia (gorri ahula)

[ctx: @option]
en: Deuteranopia (green weak)
eu: Deuteranopia (berde ahula)

[ctx: @option]
en: Tritanopia (blue-yellow)
eu: Tritanopia (urdina-horia)

[ctx: @label]
en: Intensity:
eu: Intentsitatea:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
eu: Arina

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
eu: Bizia

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Purple
eu: Purpura

[ctx: @label]
en: Invert:
eu: Alderantzikatu:

[ctx: @option check, Enable invert effect]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @label Hint for invert effect enable button]
en: Use shortcuts to toggle inverting display and window colors
eu: Erabili lasterbideak bistaratzailearen eta leihoaren koloreak alderantzikatzeko

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
eu: Konfiguratu lasterbideak…

en: Slow keys:
eu: Tekla motelak:

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @info:tooltip]
en: For a key to be accepted, it has to be held until the set amount of time. Useful if you accidentally type more than one key at a time or have difficulty pressing the key you want the first time.
eu: Tekla bat onartzeko, ezarritako denboran eutsi behar zaio. Erabilgarria nahi gabe aldiko tekla bat baino gehiago sakatzen baduzu edo sakatu nahi duzun tekla lehen aldian sakatzeko zailtasuna baduzu.

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
eu: Atzerapena:

en: Ring system bell:
eu: Jo sistemaren txirrina:

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
eu: edozein tekla sa&katzean

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
eu: edozein tekla on&artzen denean

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
eu: edozein tekla e&rrefusatzen denean

en: Bounce keys:
eu: Errebote-teklak:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore rapid, repeated keypresses of the same key. Useful if you have hand tremors that cause you to press a key multiple times when you only intend to press once.
eu: Ezikusi tekla beraren sakatze azkar eta errepikatuak. Erabilgarria eskuan dardara baduzu, tekla behin bakarrik sakatu nahi eta hainbatetan jarraian sakatzen baduzu.

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
eu: Atzerapena:

en: Ring system bell when rejected
eu: Jo sistemaren txirrina errefusatzean

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: Zoom & Magnifier
eu: Zooma eta lupa

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
eu: Sistemaren txirrina

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
eu: Tekla aldarazleak

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
eu: Teklatu-iragazkiak

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
eu: Sagu bidez nabigatzea

en: Activation Shortcuts
eu: Aktibazio-lasterbideak

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
eu: Pantaila-irakurlea

[ctx: Correction for color blindness]
en: Color Blindness Correction
eu: Kolore-itsutasunerako zuzenketa

[ctx: @title Category name in sidebar, for inverting screen colors]
en: Invert
eu: Alderantzikatu

[ctx: Shake cursor to find it]
en: Shake Cursor
eu: Astindu kurtsorea

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
eu: Tekla itsaskorrak:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Modifier keys like Ctrl, Shift, Alt, and the Meta/Super/Windows key act as though they “stick in place” and no longer need to be held down when typing a keyboard shortcut.
eu: Tekla aldarazleak, Ktrl, Maius., Alt, eta Meta/Super/Windows tekla "lekuan itsatsita" geldituko balira bezala jokatzen dute eta teklatuko lasterbide bat tekleatzean ez zaie gehiago eutsi behar.

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
eu: Giltzatu tekla itsaskorrak

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing a modifier key twice will keep it in active state until pressed again.
eu: Tekla aldarazleak bitan sakatzean egoera aktiboan mantenduko du hura berriz sakatu arte.

en: Disable when two keys are held down
eu: Ezgaitu bi tekla sakatuta mantentzean

en: Ring system bell when modifier keys are used
eu: Jo sistemaren txirrina tekla aldarazleak erabiltzen direnean

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
eu: Atzeraelikadura:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
eu: Jo sistemaren txirrina giltzatzeko teklak erabiltzen direnean

[ctx: @info:tooltip]
en: The locking keys are Caps Lock, Num Lock, and Scroll Lock.
eu: Giltzatzeko teklak dira Blok. Maius., Blok. zk. eta Blok. Kirib.

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
eu: Erakutsi jakinarazpena tekla aldarazleak edo giltzatzekoak erabiltzean

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
eu: Konfiguratu jakinarazpenak...

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move cursor:
eu: Erabili zenbakizko teklatua kurtsorea mugitzeko:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @info:tooltip]
en: The numpad key <shortcut>5</shortcut> functions as a mouse click. The keys <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, and <shortcut>8</shortcut> allow for cardinal movement (down, left, right, and up). The keys <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, and <shortcut>9</shortcut> allow for diagonal movement.
eu: Zenbakizko teklatuko <shortcut>5</shortcut> saguaren klik gisa dabil. <shortcut>2</shortcut>, <shortcut>4</shortcut>, <shortcut>6</shortcut>, eta <shortcut>8</shortcut> teklak mugimendu kardinalak (behera, ezkerrera, eskuinera, gora) egiten dituzte. <shortcut>1</shortcut>, <shortcut>3</shortcut>, <shortcut>7</shortcut>, eta <shortcut>9</shortcut> teklek mugimendu diagonalak egiten dituzte.

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
eu: Azelerazioaren atzerapena:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
eu: Errepikatze-tartea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
eu: Azelerazio-denbora:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
eu: Gehienezko abiadura:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
eu: Erakuslearen azelerazioa:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
eu: Orca pantaila-irakurlea ez dago instalatuta

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
eu: Mesedez, instala ezazu, ondoren leiho hau itxi eta berriz ireki

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
eu: Gaitu pantaila-irakurlea

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
eu: Abiarazi Orca pantaila-irakurlearen konfigurazioa...

[ctx: @label]
en: Shake cursor to find it:
eu: Astindu zure kurtsorea hura aurkitzeko:

[ctx: @option check, Enable shake cursor effect]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @label Cursor magnification level]
en: Magnification:
eu: Handiagotzea:

[ctx: @label Normal cursor size]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: @label Large cursor size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @option:check, enable zoom effect, following 'Zoom:']
en: Full screen
eu: Pantaila osoa

[ctx: @label:spinbox]
en: Show pixel grid at zoom level:
eu: Erakutsi pixel sareta zoom-maila honetan:

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse pointer:
eu: Saguaren erakuslea:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scale
eu: Eskalatu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Keep
eu: Mantendu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: @label:listbox]
en: Mouse tracking:
eu: Saguaren jarraipena:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Proportional
eu: Proportzionala

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
eu: Erdiratuta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Push
eu: Bultzatu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @option:check]
en: Enable focus tracking
eu: Gaitu fokuaren jarraipena

[ctx: @option:check]
en: Enable text caret tracking
eu: Gaitu testu-kurtsorearen jarraipena

[ctx: @label]
en: Scroll gesture modifier keys:
eu: Kiribiltze keinua aldarazteko teklak:

[ctx: @info:tooltip, indicates feature unavailable on X11]
en: Zoom scroll gestures are only available on Wayland.
eu: Zoomaren kiribiltze keinuak Wayland-en bakarrik eskuragarri daude.

[ctx: @label Hint for scroll gestures]
en: Scroll while modifier keys are pressed to zoom
eu: Kiribildu, tekla aldarazleak zoom egiteko sakatu bitartean

[ctx: @option:check, enable magnify effect, following 'Zoom:']
en: Magnify region
eu: Handiagotu eskualdea

[ctx: @label:spinbox]
en: Width:
eu: Zabalera:

[ctx: short for pixel(s)]
en: %1 px | %1 px
eu[0]: px %1
eu[1]: %1 px

[ctx: @label:spinbox]
en: Height:
eu: Altuera:

[ctx: @option:check, disable zoom/magnify effect]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @label:spinbox]
en: Zoom factor:
eu: Zoom-proportzioa:

[ctx: @label Hint for zoom/magnify effect usage]
en: Use shortcuts to control zoom
eu: Eraili lasterbideak zooma kontrolatzeko
