plasma-desktop - en to eu translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:group Launch app]
en: Launch
eu: Abiarazi

[ctx: @item:intable]
en: Window Management
eu: Leiho-kudeaketa

[ctx: @item:intable]
en: Plasma Workspace
eu: Plasma langunea

[ctx: %1 is the name of the component, %2 is the action for which saving failed]
en: Error while saving shortcut %1: %2
eu: Errorea lasterbideak gordetzean %1: %2

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Error while adding %1, it seems it has no actions.
eu: Errorea %1 gehitzean, ekintzarik ez duela ematen du.

en: Error while communicating with the global shortcuts service
eu: Errorea lasterbide orokorreko zerbitzuarekin komunikatzean

en: Failed to communicate with global shortcuts daemon
eu: Huts egin du lasterbide orokorreko daimonarekin komunikatzea

[ctx: @info %2 is the name of a category inside the 'Common Actions' section]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to the common %2 action <interface>%3</interface>.<nl/><nl/>Re-assign it to %4?
eu: <shortcut>%1</shortcut> lasterbidea jada %2 ekintza arruntera <interface>%3</interface> esleituta dago.<nl/><nl/>%4(e)ri berresleitu?

[ctx: @info]
en: Shortcut <shortcut>%1</shortcut> is already assigned to action <interface>%2</interface> of <application>%3</application>.<nl/><nl/>Reassign it to action <interface>%4</interface> of <application>%5</application>?
eu: <shortcut>%1</shortcut> lasterbidea jada <application>%3</application>(e)ren <interface>%2</interface> ekintzara esleituta dago.<nl/><nl/><application>%4</application>(e)ren <interface>%5</interface> ekintzara berresleitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Resolve Shortcut Conflict
eu: Lasterbide-gatazaka ebatzi

[ctx: @action:button]
en: Reassign
eu: Berresleitu

en: File
eu: Fitxategia

en: Edit
eu: Editatu

en: Navigation
eu: Nabigatzea

en: View
eu: Ikuspegia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Help
eu: Laguntza

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Commands
eu: Komandoak

en: System Services
eu: Sistemaren zerbitzuak

en: Common Actions
eu: Ekintza arruntak

[ctx: @action:button Import shortcut scheme]
en: Import…
eu: Inportatu…

[ctx: @action:button accessible]
en: Import shortcut scheme
eu: Inportatu lasterbide-antolaera

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
eu: Utzi esportatzea

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
eu: Esportatu…

[ctx: @action:button accessible]
en: Export shortcut scheme
eu: Esportatu lasterbide-antolaera

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
eu: Gehitu berria

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
eu: Aplikazioa…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new application
eu: Gehitu aplikazio berria

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
eu: Komandoa edo gidoia…

[ctx: @action:menu accessible]
en: Add new command or script
eu: Gehitu komando edo gidoi berria

en: Cannot export scheme while there are unsaved changes
eu: Ezin da antolaera esportatu gorde gabeko aldaketak dauden bitartean

en: Select the components below that should be included in the exported scheme
eu: Hautatu beheko osagaietan esportatutako antolaeran erantsi beharko liratekeenak

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @option:check accessible export shortcuts %1 is application/group name]
en: Export %1
eu: Esportatu %1

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a custom command]
en: Edit command for %1
eu: Editatu %1(e)ren komandoa

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a custom command]
en: Edit command for %1
eu: Editatu %1(e)ren komandoa

[ctx: @action:button accessible %1 is the name of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
eu: Ezabatu %1(r)en lasterbide guztiak

[ctx: @info:tooltip %1 is the text of a shortcut category]
en: Remove all shortcuts for %1
eu: Ezabatu %1(r)en lasterbide guztiak

[ctx: @action:button accessible]
en: Undo deletion
eu: Desegin ezabatzea

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo deletion
eu: Desegin ezabatzea

en: No items matched the search terms
eu: Ez dago bilatzeko terminoekin bat datorren elementurik

en: Select an item from the list to view its shortcuts here
eu: Hautatu zerrendako elementu bat hemen bere lasterbideak ikusteko

en: Export Shortcut Scheme
eu: Esportatu lasterbide-antolaera

en: Import Shortcut Scheme
eu: Inportatu lasterbide-antolaera

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
eu: Lasterbide antolaera (*.kksrc)

en: Edit Command
eu: Editatu komandoa

en: Add Command
eu: Gehitu komandoa

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action:button accessible]
en: Save command
eu: Gorde komandoa

[ctx: @action:button accessible]
en: Add command
eu: Gehitu komandoa

en: Enter a command or choose a script file:
eu: Sartu komando bat edo hautatu gidoi-fitxategi bat:

[ctx: @label:textbox A shell command]
en: Command:
eu: Komandoa:

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Command
eu: Komandoa

[ctx: @action:button]
en: Choose…
eu: Hautatu…

[ctx: @action:button accessible]
en: Choose script file
eu: Hautatu gidoi-fitxategia

[ctx: @label:textfield Human-readable name given to a shell command]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter name here
eu: Izena hemen sartu

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
eu: Hautatu gidoi-fitxategia

[ctx: Filename filters for file dialog. Do not translate any of the filename extensions]
en: Script files (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)
eu: Gidoi-fitxategiak (.sh, .bash, .zsh, etc.) (*.*sh)

en: Select the scheme to import:
eu: Hautatu inportatu beharreko antolaera:

en: Custom Scheme
eu: Norberak finkatutako antolaera

en: Select File…
eu: Hautatu fitxategia…

en: Import
eu: Inportatu

[ctx: @action:button accessible]
en: Select shortcut scheme file
eu: Hautatu lasterbide-antolaera fitxategia

[ctx: @action:button accessible]
en: Add shortcut scheme
eu: Gehitu lasterbide-antolaera

en: Editing shortcut: %1
eu: Lasterbidea editatzea: %1

en: No active shortcuts
eu: Ez lasterbide aktiborik

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
eu[0]: Lasterbide lehenetsia
eu[1]: Lasterbide lehenetsiak

en: No default shortcuts
eu: Ez dago lasterbide lehenetsirik

en: Default shortcut %1 is enabled.
eu: %1 lasterbide lehenetsia gaituta dago.

en: Default shortcut %1 is disabled.
eu: %1 lasterbide lehenetsia ezgaituta dago.

en: Custom shortcuts
eu: Norberak finkatutako lasterbideak

[ctx: @action:button accessible]
en: Delete shortcut
eu: Ezabatu lasterbidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete this shortcut
eu: Ezabatu lasterbide hau

[ctx: @action:button Add custom shortcut]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add custom shortcut
eu: Gehitu neurrira ipinitako lasterbidea

[ctx: @action:button accessible]
en: Cancel capturing shortcut
eu: Utzi lasterbidea atzematea

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel capturing of new shortcut
eu: Utzi lasterbide berriaren atzematea
