plasma-desktop - en to eu translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
eu: Saioa ixtea baieztatu

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
eu: Irteteko aukera lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
eu: Saioa hastean

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
eu: Saioetatik kanpo utzi beharreko aplikazioak

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Failed to request restart to firmware setup: %1
eu: Ezin izan da firmwarearen ezarpenetara berrabiarazteko eskaera egin: %1

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
eu: Ordenagailua berrabiatzen den hurrengoan, UEFI konfigurazio-pantailara sartuko da.

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
eu: Ordenagailua berrabiatzen den hurrengo aldian, firmwarearen konfigurazio-pantailara sartuko da.

[ctx: @action:button]
en: Restart Now
eu: Orain berrabiarazi

[ctx: @title:group]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @label beginning of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: Ask for confirmation:
eu: Baieztapena eskatu:

[ctx: @option:check end of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: On shutdown, restart, and logout
eu: Itzaltzean, berrabiatzean, eta saioa ixtean

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
eu: Saioa lehengoratu

[ctx: @title:group prefix for radiobuttons]
en: On login, launch apps that were open:
eu: Saioa hastean, abiarazi irekita zeuden aplikazioak:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
eu: Saioa ixtean zeudenak

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
eu: Saioa eskuz gorde zenean zeudenak

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
eu: <interface>Aplikazio-abiarazlea</interface> menuan <interface>Gorde saioa</interface> botoia agertuko da . Sakatzen duzunean, Plasmak irekita dauden aplikazioak gogoratuko ditu eta hurrengo saioa hastean lehengoratuko ditu. Berriz sakatu gogoratutako aplikazioen multzoa ordezkatzeko.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
eu: Saio huts batekin abiarazi

[ctx: @label:textbox]
en: Ignored applications:
eu: Baztertutako aplikazioak:

[ctx: @info:whatsthis contextualhelpbutton tooltip]
en: Write apps' desktop file identifier or, on X11, executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:org.kde.konsole.desktop' or 'xterm,org.kde.konsole.desktop') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
eu: Saioa berrezartzean lehengoratutako beste aplikazioekin batera automatikoki abiaraztea saihesteko, idatzi hemen aplikazioen mahaigaineko fitxategiaren identifikatzailea edo, X11n, exekutagarriaren izenak (koma edo bi punturen bidez bereizita; adibidez, 'xterm:org.kde.konsole.desktop' edo 'xterm,org.kde.konsole.desktop').

[ctx: @title:group]
en: Firmware
eu: Firmwarea

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
eu: Hurrengo berrabioaren ondoren:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
eu: Sartu UEFI konfigurazio-pantailara

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
eu: Sartu firmwarearen konfigurazio-pantailara
