plasma-desktop - en to eu translation catalogue (57 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
eu: Kontsultatzen ari zen sarrera gailuak huts egin du. Mesedez berrireki ezarpen modulu hau.

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
eu: Errore kritikoa, %1 ukipen-saguarentzat gailuaren oinarrizko informazioa irakurtzean.

en: Cannot connect to X server
eu: Ezin da konektatu X zerbitzarira

en: No touchpad found
eu: Ez da Ukipen-sagurik aurkitu

en: Cannot apply touchpad configuration
eu: Ezin da aplikatu ukipen-saguaren konfigurazioa

en: Cannot read touchpad configuration
eu: Ezin da irakurri ukipen-saguaren konfigurazioa

en: Cannot read default touchpad configuration
eu: Ezin da irakurri ukipen-saguaren konfigurazio lehenetsia

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
eu: Errorea balioak zamatzean. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratze modulu hau.

en: No touchpad found. Connect touchpad now.
eu: Ez da ukipen-sagua aurkitu. Konektatu ukipen-sagua orain.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
eu: Ez da aldaketa guztiak gordetzeko gai. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratzeko modulu hau eta saiatu berriz.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
eu: Errorea balio lehenetsiak zamatzean. Aukera batzuk ezin izan dira balio lehenetsietara ezarri.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
eu: Errorea gailu konektatu berria gehitzean. Mesedez berriz konektatu eta berrabiarazi konfigurazio modulua.

en: Touchpad disconnected. Closed its setting dialog.
eu: ukipen-sagua deskonektatua. Itxita bere ezarpen elkarrizketa.

en: Touchpad disconnected. No other touchpads found.
eu: ukipen-sagua deskonektatua. Ez da beste ukipen-sagurik aurkitu.

[ctx: @info:status placeholdermessage text]
en: No touchpad found
eu: Ez da Ukipen-sagurik aurkitu

[ctx: @info:usagetip placeholdermessage explanation]
en: Connect an external touchpad
eu: Konektatu kanpoko ukipen-sagu bat

[ctx: @label:listbox device selection]
en: Device:
eu: Gailua:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: General:
eu: Orokorra:

[ctx: @option:check]
en: Enable device
eu: Gaitu gailua

[ctx: @option:check]
en: Disable while mouse is connected
eu: Desgaitu sagua konektatuta dagoen bitartean

[ctx: option:check]
en: Disable while typing
eu: Desgaitu tekleatu bitartean

[ctx: @label 'this' refers to the 'disable touchpad while typing' feature]
en: This can interfere with video games.
eu: Horrek bideo-jokoetan oztopoa eragin lezake.

[ctx: @title:group]
en: Left and right buttons:
eu: Ezker eta eskuin botoiak:

[ctx: @option:check]
en: Swap (left-handed mode)
eu: Trukatu (ezkertiar modua)

[ctx: @option:check 'both' refers to the left and right buttons']
en: Press both simultaneously to middle-click
eu: Sakatu biak aldi berean erdiko-klik egiteko

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Activating this setting increases click latency by 50ms. The extra delay is needed to correctly detect simultaneous left and right button presses.
eu: Ezarpen hau aktibatzeak klikaren latentzia 50 ms handitzen du. Atzerapen gehigarria beharrezkoa da ezker eta eskuin botoien aldi bereko sakatzeak antzemateko.

[ctx: @label:slider and @label:spinbox]
en: Pointer speed:
eu: Erakuslearen abiadura:

[ctx: @option:check]
en: Enable pointer acceleration
eu: Erakuslearen azelerazioa gaitu

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: When enabled, pointer travel distance increases with faster movement speed.
eu: Gaituta dagoenean, erakuslearen desplazamendu-distantzia handitu egiten da mugimendu-abiadura azkarragoarekin.

[ctx: @label:slider]
en: Scrolling speed:
eu: Kiribiltze abiadura:

[ctx: @item:inrange Slower Scroll]
en: Slower
eu: Mantsoago

[ctx: @item:inrange Faster Scroll Speed]
en: Faster
eu: Bizkorrago

[ctx: @title group begins the sentence 'Scroll by moving two fingers anywhere/moving one finger on edge']
en: Scroll by:
eu: Kiribildu:

[ctx: @option:radio completes the sentence 'Scroll by moving two fingers anywhere']
en: Moving two fingers anywhere
eu: Bi hatz edozein aldetan mugituz

[ctx: @option:radio completes the sentence 'Scroll by moving one finger on edge']
en: Moving one finger on edge
eu: Hatz bat ertzean mugituz

[ctx: @option:check]
en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
eu: Alderantzizko kiribiltze-noranzkoa (kiribiltze naturala)

[ctx: @option:check]
en: Disable horizontal scrolling
eu: Desgaitu kiribiltze horizontala

[ctx: @title:group for radiobutton group, begins the sentence 'right-click by pressing bottom-right corner/pressing with two fingers']
en: Right-click by:
eu: Eskuineko klik egiteko modua:

[ctx: @option:radio Completes the sentence 'right-click by pressing bottom-right corner']
en: Pressing bottom-right corner
eu: Behe-eskuineko izkina sakatuz

[ctx: @info:usagetip shown below radio button]
en: Middle-click by pressing both bottom corners.
eu: Erdiko klik egiteko, sakatu beheko bi izkinak.

[ctx: @info:usagetip shown below radio button]
en: Middle-click by pressing bottom center.
eu: Erdiko klik egiteko, sakatu beheko erdialdea .

[ctx: @option:radio Completes the sentence 'right-click by pressing with two fingers']
en: Pressing anywhere with two fingers
eu: Bi hatz erabiliz edozein lekutan sakatuz

[ctx: @info shown below radio button]
en: Middle-click by pressing anywhere with three fingers.
eu: Erdiko klik egiteko, sakatu hiru hatzekin edozein lekutan.

[ctx: @label for radiobutton group, begins the sentence 'middle-click by pressing bottom-middle edge/by pressing anywhere with three fingers']
en: Middle-click by:
eu: Erdiko klik egiteko modua:

[ctx: @option:radio completes the sentence 'middle-click by pressing bottom-middle edge']
en: Pressing bottom-middle edge
eu: Behe-erdiko ertza sakatuz

[ctx: @option:radio completes the sentence 'middle-click by pressing bottom-left and bottom-right corners']
en: Pressing bottom-left and bottom-right corners
eu: Beheko ezker eta eskuin izkinak sakatuz

[ctx: @option:check completes the sentence 'middle-click by pressing anywhere with three fingers']
en: Pressing anywhere with three fingers
eu: Hiru hatz erabiliz edozein aldetan klik eginda

[ctx: @label for checkbox, tap-to-click]
en: Tapping:
eu: Tak-egitea:

[ctx: @option:check]
en: Tap to click
eu: Egin tak klik egiteko

[ctx: @option:check]
en: Allow dragging after tapping
eu: Tak egin ondoren arrastatzea baimendu

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Tap, then tap and immediately slide finger over the touchpad to drag. Lift finger to drop.
eu: Egin tak, ondoren egin tak eta berehala hatza ukimen-saguaren gainean irristatu arrastatzeko. Altxatu hatza jaregiteko.

[ctx: @option:check]
en: Allow briefly lifting finger during tap-and-drag
eu: Tak egin eta arrastatzean hatza laburki altxatzea baimendu

[ctx: @title:group]
en: Two-finger tap:
eu: Bi hatzeko tak:

[ctx: @option:radio]
en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
eu: Eskuineko klik (hiru hatzeko tak erdiko klik egiteko)

[ctx: @option:radio]
en: Right-click
eu: Eskuineko klik

[ctx: @option:radio]
en: Middle-click (three-finger tap to right-click)
eu: Erdiko klik (hiru hatzeko tak eskuineko klik egiteko)

[ctx: @option:radio]
en: Middle-click
eu: Erdiko klik
