plasma-desktop - en to eu translation catalogue (113 entries)

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Icons
eu: Ikonoak

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Filter
eu: Iragazkia

[ctx: @action:button]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @label:listbox filter mode]
en: Files:
eu: Fitxategiak:

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Show all
eu: Dena erakutsi

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Show matching
eu: Bat datozenak erakutsi

[ctx: @item:inlistbox filter mode]
en: Hide matching
eu: Bat datozenak ezkutatu

[ctx: @label:textbox]
en: File name pattern:
eu: Fitxategi-izen eredua:

[ctx: @label:textbox filter list by]
en: File types:
eu: Fitxategi-motak:

[ctx: @option:check prefix]
en: Show hidden files:
eu: Ezkutuko fitxategiak erakutsi:

[ctx: @title:column]
en: File Type
eu: Fitxategi-mota

[ctx: @title:column]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @action:button tooltip only Select all filetypes]
en: Select All
eu: Dena hautatu

[ctx: @action:button tooltip only Deselect all filetypes]
en: Deselect All
eu: Dena desautatu

[ctx: @action:button tooltip only, ascending/descending]
en: Switch Sort Order
eu: Aldatu sailkatze-ordena

[ctx: @title:group prefix for checkbox + button]
en: Panel button:
eu: Paneleko botoia:

[ctx: @option:check]
en: Use a custom icon
eu: Erabili neurrira ipinitako ikono bat

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
eu: Hautatu…

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Clear Icon
eu: Kendu ikonoa

[ctx: @label:listbox columns/rows]
en: Arrangement:
eu: Antolamendua:

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: In Columns
eu: Zutabetan

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: In Rows
eu: Errenkadatan

[ctx: @label:listbox, LtR/RtL]
en: Sort Alignment:
eu: Sailkapenaren lerrokatzea:

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Left-to-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Right-to-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

[ctx: @option:check lock icon positions]
en: Lock in place
eu: Giltzatu lekuan

[ctx: @label:listbox sort items by field]
en: Sort by:
eu: Sailkatu honen arabera:

[ctx: @item:inlistbox sort icons manually]
en: Manual
eu: Eskuz

[ctx: @item:inlistbox sort icons by name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @item:inlistbox sort icons by size]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @item:inlistbox sort icons by file type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @item:inlistbox sort icons by date]
en: Date
eu: Data

[ctx: @option:check sort icons in descending order]
en: Descending
eu: Beherakorra

[ctx: @option:check sort icons with folders first]
en: Folders first
eu: Karpetak aurrena

[ctx: whether to use icon or list view]
en: View mode:
eu: Ikuspegi-modua:

[ctx: @item:inlistbox show icons in a list]
en: List
eu: Zerrenda

[ctx: @item:inlistbox show icons in a grid]
en: Grid
eu: Sareta

[ctx: @label:slider]
en: Icon size:
eu: Ikonoen neurria:

[ctx: @item:inrange smallest icon size]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: @item:inrange largest icon size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
eu: Etiketen zabalera:

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Narrow
eu: Estua

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Wide
eu: Zabala

[ctx: @label:spinbox]
en: Text lines:
eu: Testu lerroak:

[ctx: @title:group prefix for checkbox group]
en: When hovering over icons:
eu: Ikonoen gainetik igarotzean:

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show tooltips
eu: Argibideak erakutsi

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show selection markers
eu: Hautapen markatzaileak erakutsi

[ctx: @option:check When hovering over icons…]
en: Show folder preview popups
eu: Karpeta-aurreikuspegi gainerakorrak erakutsi

[ctx: @label prefix for checkbox]
en: Rename:
eu: Berrizendatu:

[ctx: @option:check]
en: Rename inline by clicking selected item's text
eu: Lerroan bertan berrizendatu, hautatutako elementuaren testuan klik eginez

[ctx: @title:group prefix for checkbox and button]
en: Previews:
eu: Aurreikuspegiak:

[ctx: @option:check]
en: Show preview thumbnails
eu: Erakutsi aurreikuspegi koadro txikiak

[ctx: @action:button opens dialog]
en: Configure Preview Plugins…
eu: Konfiguratu aurreikuspegi pluginak…

[ctx: @title:group form label for radiobutton group]
en: Show:
eu: Erakutsi:

[ctx: @option:radio]
en: Desktop folder
eu: Mahaigaineko karpeta

[ctx: @option:radio]
en: Files linked to the current activity
eu: Uneko jarduerarekin lotutako fitxategiak

[ctx: @option:radio also label for combobox]
en: Places panel item:
eu: Lekuak panelaren elementua:

[ctx: @option:radio also label for text field]
en: Custom location:
eu: Neurrira finkatutako kokalekua:

[ctx: @info:placeholder custom location]
en: Type path or URL…
eu: Tekleatu bide-izena edo URLa…

[ctx: @label:textbox custom widget title]
en: Title:
eu: Titulua:

[ctx: @item:inlistbox no title]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox default title]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inlistbox full path as title]
en: Full path
eu: Bide-izen osoa

[ctx: @item:inlistbox title from text input field]
en: Custom
eu: Neurrira

[ctx: @info:placeholder custom window title]
en: Enter title…
eu: Sartu titulua…

[ctx: @action:button tooltip rotate widget]
en: Click and drag to rotate
eu: Egin klik eta arrastatu biratzeko

[ctx: @action:button tooltip hide widget background]
en: Hide Background
eu: Ezkutatu atzeko planoa

[ctx: @action:button tooltip]
en: Show Background
eu: Erakutsi atzeko planoa

[ctx: @action:button tooltip remove widget]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @title:window]
en: Preview Plugins
eu: Aurreikuspegi pluginak

[ctx: @info]
en: There are a lot of files and folders on the desktop. This can cause bugs and performance issues. Please consider moving some of them elsewhere.
eu: Mahaigainean fitxategi eta karpeta mordoa dago. Horrek akatsak eta errendimendu arazoak eragin litzake. Mesedez, hartu kontuan haietako batzuk beste nonbaitera mugitzea.

[ctx: @info:placeholder]
en: Folder is empty
eu: Karpeta hutsik dago

[ctx: @item:inmenu opens submenu with view options like sorting]
en: Icons
eu: Ikonoak

[ctx: @action:inmenu opens config dialog]
en: Desktop and Wallpaper
eu: Mahaigaina eta Horma-papera

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: &Refresh Desktop
eu: F&reskatu mahaigaina

en: &Refresh View
eu: F&reskatu ikuspegia

[ctx: @title:notifications Here 'link' refers to a symbolic link to another file or folder]
en: Link Target Not Found
eu: Estekaren jomuga ez da aurkitu

[ctx: @info Body text of a system notification]
en: <filename>%1</filename> points to <filename>%2</filename>, but that could not be found. It may have been moved or deleted.
eu: <filename>%1</filename> <filename>%2</filename>(e)ra bideratzen du, baina ezin izan du aurkitu. Akaso mugitu edo ezabatu egin da.

en: &Empty Trash
eu: &Hustu zakarrontzia

[ctx: Restore from trash]
en: Restore to Former Location
eu: Lehengoratu lehengo kokalekura

en: &Open
eu: &Ireki

[ctx: @action:inmenu open file manager showing the target file or folder that this link points to]
en: Show Target
eu: Erakutsi jomuga

[ctx: @action:inmenu Removes the trash icon on the desktop]
en: Remove Trash Icon
eu: Kendu zakarrontziaren ikonoa

en: &Move to Trash
eu: &Bota zakarrontzira

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: Sort By
eu: Sailkatu honen arabera

[ctx: @item:inmenu Sort icons manually]
en: Unsorted
eu: Sailkatu gabe

[ctx: @item:inmenu Sort icons by name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @item:inmenu Sort icons by size]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @item:inmenu Sort icons by file type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @item:inmenu Sort icons by date]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item:inmenu Sort icons in descending order]
en: Descending
eu: Beherakorra

[ctx: @item:inmenu Sort icons with folders first]
en: Folders First
eu: Karpetak aurrena

en: Icon Size
eu: Ikonoen neurria

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Tiny
eu: Ñimiñoa

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Very Small
eu: Oso txikia

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small-Medium
eu: txiki-ertaina

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Medium
eu: Ertaina

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Large
eu: Handia

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Huge
eu: Itzela

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Arrange
eu: Antolatu

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: In Columns
eu: Zutabetan

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: In Rows
eu: Errenkadatan

en: Sort Alignment
eu: Sailkapenaren lerrokatzea

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Left-to-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Right-to-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Show Previews
eu: Erakutsi aurreikuspegiak

[ctx: @item:inmenu lock icon positions in place]
en: Locked
eu: Giltzatuta
