plasma-desktop - en to eu translation catalogue (166 entries)

[ctx: @info:status currently active activity]
en: Currently being used
eu: Une honetan erabiltzen ari da

[ctx: @action shows when dragging file over item]
en: Move to
    this activity
eu: Mugitu
    jarduera honetara

[ctx: @action shows when dragging file over item]
en: Show also
    in this activity
eu: Erakutsi
    jarduera honetan ere

[ctx: @action:button tooltip only, opens kcm]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @action:button opens Activity kcm]
en: Create activity…
eu: Sortu jarduera…

[ctx: @title:window]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

[ctx: @action:button opens dialog]
en: View Error Details…
eu: Ikusi errorearen xehetasunak…

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for panel widget %1]
en: Open %1
eu: Ireki %1

[ctx: @title:window About this widget]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: plasma_shell_org.kde.plasma.desktop]
en: Send an email to %1
eu: Bidali e-posta bat %1(r)i

[ctx: @action:button icononly for tooltip & accessible %1 is url]
en: Open website %1
eu: Ireki %1 webgunea

[ctx: @title:group]
en: Website
eu: Webgunea

[ctx: @title:group]
en: Get Help
eu: Eskuratu laguntza

[ctx: @action:button urlbutton]
en: Report an issue
eu: Eman arazo baten berri

[ctx: @label %1 is the short SPDX text for the license]
en: License: %1
eu: Lizentzia: %1

[ctx: @action:button]
en: Read License
eu: Irakurri lizentzia

[ctx: @title:group]
en: Authors
eu: Egileak

[ctx: @title:group]
en: Credits
eu: Merituak

[ctx: @title:group]
en: Translators
eu: Itzultzaileak

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Teklatuko lasterbideak

[ctx: @title:group for About dialog page]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: @title:window dialog title]
en: Apply Settings
eu: Ezarpenak ezarri

[ctx: @label dialog body]
en: The current page has unsaved changes. Apply the changes or discard them?
eu: Uneko orrialdeak gorde gabeko aldaketak ditu. Aldaketak ezarri ala baztertu?

[ctx: @action:button]
en: OK
eu: Ados

[ctx: @action:button]
en: Apply
eu: Ezarri

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for sidebar entries opening configuration page]
en: Open configuration page
eu: Ireki konfigurazio-orrialdea

[ctx: @label for shortcuts]
en: Left-Button
eu: Ezkerreko botoia

[ctx: @label for shortcuts]
en: Right-Button
eu: Eskuineko botoia

[ctx: @label for shortcuts]
en: Middle-Button
eu: Erdiko botoia

[ctx: @label for shortcuts]
en: Back-Button
eu: Atzera botoia

[ctx: @label for shortcuts]
en: Forward-Button
eu: Aurrera botoia

[ctx: @label for shortcuts]
en: Vertical-Scroll
eu: Kiribiltze bertikala

[ctx: @label for shortcuts]
en: Horizontal-Scroll
eu: Kiribiltze horizontala

[ctx: @label for shortcuts]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: @label for shortcuts]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: @action:button]
en: Add Action
eu: Gehitu ekintza

[ctx: @info:status inlinemessage]
en: Layout changes have been restricted by the system administrator
eu: Sistema-administratzaileak antolaera aldaketak mugatu ditu

[ctx: @label:listbox]
en: Layout:
eu: Antolaera:

[ctx: @label:listbox]
en: Wallpaper type:
eu: Horma-paper mota:

[ctx: @action:button]
en: Get New Plugins…
eu: Lortu plugin berriak…

[ctx: @info]
en: Layout changes must be applied before other changes can be made
eu: Antolaera aldaketak ezarri behar dira beste aldaketak egin ahal izateko

[ctx: @action:button]
en: Apply Now
eu: Ezarri orain

[ctx: @title:window for configuration page]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: @action:button set keyboard shortcut for]
en: Activate widget as if clicked:
eu: Aktibatu trepeta klik egin balitzaio bezala:

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Wallpaper
eu: Horma-papera

[ctx: @title:group for configuration dialog page]
en: Mouse Actions
eu: Saguaren ekintzak

[ctx: @action:button inactive state for button recording mouse input]
en: Add Action
eu: Gehitu ekintza

[ctx: @action:button active state for button recording mouse input]
en: Input Here
eu: Sarrera hemen

[ctx: @title:window]
en: Panel Settings
eu: Panelaren ezarpenak

[ctx: @action:button label of button to open a menu that lets you add widgets or spacers]
en: Add New
eu: Gehitu berria

[ctx: @action:menu add a spacer]
en: Spacer
eu: Bereizlea

[ctx: @action:menu add a margins separator]
en: Margins Separator
eu: Marjina bereizleak

[ctx: @action:menu add a widget]
en: Widgets…
eu: Trepetak…

[ctx: @title:group]
en: Position
eu: kokalekua

[ctx: @label panel screen edge]
en: Top
eu: Goian

[ctx: @label panel screen edge]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: @label panel screen edge]
en: Left
eu: Ezkerrean

[ctx: @label panel screen edge]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: action:button]
en: Set Position…
eu: Ezarri kokalekua…

[ctx: @title:group]
en: Alignment
eu: Lerrokatzea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Top
eu: Goian

[ctx: @item:inlistbox]
en: Left
eu: Ezkerrean

[ctx: @item:inlistbox]
en: Center
eu: Erdian

[ctx: @item:inlistbox]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: @item:inlistbox]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: @title:group panel height]
en: Height
eu: Altuera

[ctx: @title:group panel width]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: @item:inlistbox panel fills the full height of the display]
en: Fill height
eu: Bete altuera

[ctx: @item:inlistbox panel fills the full width of the display]
en: Fill width
eu: Bete zabalera

[ctx: @item:inlistbox panel is just big enough to fit its content]
en: Fit content
eu: Egokitu edukira

[ctx: @item:inlistbox panel size]
en: Custom
eu: Neurrira

[ctx: @title:group]
en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: @item:inlistbox]
en: Always visible
eu: Beti ikusgai

[ctx: @item:inlistbox]
en: Auto hide
eu: Automatikoki ezkutatu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Dodge windows
eu: Saihestu leihoak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Windows go below
eu: Leihoak azpira doaz

[ctx: @title:group]
en: Opacity
eu: Opakutasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: The current Plasma style does not support opacity options.
eu: Plasmaren uneko estiloak ez du opakutasun aukerarik onartzen.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Adaptive
eu: Moldakorra

[ctx: @item:inlistbox]
en: Opaque
eu: Opakua

[ctx: @item:inlistbox]
en: Translucent
eu: Zeharrargitsua

[ctx: @title:group Degree of floatingness of panel and applets]
en: Floating
eu: Higikorra

[ctx: @item:inlistbox Option to disable floating panels or applets]
en: Disabled
eu: Desgaituta

[ctx: @item:inlistbox Option to make only panel applets always float]
en: Applets only
eu: Aplikaziotxoak bakarrik

[ctx: @item:inlistbox Option to make panel and applets floating]
en: Panel and applets
eu: Panelak eta aplikaziotxoak

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
eu: Konpondu

[ctx: @label:spinbox]
en: Panel Width:
eu: Panelaren zabalera:

[ctx: @label:spinbox]
en: Panel Height:
eu: Panelaren altuera:

[ctx: @title:group shortcut that moves focus to the panel]
en: Focus shortcut:
eu: Fokuratzeko lasterbidea:

[ctx: @info:tooltip]
en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
eu: Sakatu teklatuko lasterbide hau fokua Panelera mugitzeko

[ctx: @action:button accessible name]
en: Focus Shortcut Setter
eu: Foku-lasterbidea ezartzeko

[ctx: @info:whatsthis Accessible description for button]
en: Button to set the shortcut for the panel to gain focus
eu: Panelak fokua har dezan lasterbidea ezartzeko botoia

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
eu: Ezabatu panela

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Remove this panel; this action can be undone
eu: Kendu panel hau; ekintza hau desegin daiteke

[ctx: @action:button Clone the panel]
en: Clone Panel
eu: Klonatu panela

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Create a new panel with the same settings and applets
eu: Sortu panel berri bat ezarpen eta aplikaziotxo berdinekin

[ctx: @action:button Close the panel configuration window]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:button Close the panel configuration window and exit edit mode]
en: Exit Edit Mode
eu: Irten editatzeko modutik

[ctx: @info:tooltip for button]
en: Close Panel Settings window and exit Edit Mode
eu: Itxi Panelaren ezarpenak leihoa eta irten editatzeko modutik

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum height.
eu: Arrastatu gehienezko altuera aldatzeko.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change maximum width.
eu: Arrastatu gehienezko zabalera aldatzeko.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Double-click to reset.
eu: Egin klik bikoitza berrezartzeko.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum height.
eu: Arrastatu gutxieneko altuera aldatzeko.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change minimum width.
eu: Arrastatu gutxieneko zabalera aldatzeko.

[ctx: @info:tooltip slider handle]
en: Drag to change position on this screen edge.
    Double-click to reset.
eu: Arrastatu pantailaren ertz honetan kokalekua aldatzeko.
    Egin klik bikoitza berrezartzeko.

[ctx: @title:window]
en: Manage Panels and Desktops
eu: Panelak eta mahaigainak kudeatu

[ctx: @info:usagetip]
en: You can drag Panels and Desktops around to move them to different screens.
eu: Panelak eta mahaigainak arrasta ditzakezu haiek beste pantaila batzuetara mugitzeko.

[ctx: @action:button Close window]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:inmenu]
en: Swap with Desktop on Screen %1
eu: Trukatu %1 pantailako mahaigainarekin

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Screen %1
eu: Mugitu %1 pantailara

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Desktop
eu: Kendu mahaigaina

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Panel
eu: Kendu panela

[ctx: @info % is screen name]
en: %1 (primary)
eu: %1 (nagusia)

[ctx: @title:window for widget alternatives explorer]
en: Alternative Widgets
eu: Ordezko trepetak

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Add %1
eu: Gehitu %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Unsupported Widget
eu: Euskarririk gabeko trepeta

[ctx: Text displayed on top of newly-installed widgets]
en: New!
eu: Berria!

[ctx: @info:other accessible for badge showing applet count]
en: %1 widget active | %1 widgets active
eu[0]: trepeta aktibo %1
eu[1]: %1 trepeta aktibo

[ctx: @info:other accessible for badge indicating new widget]
en: Recently installed
eu: Duela gutxi instalatua

[ctx: @action:button tooltip and accessible cancel uninstall widget]
en: Cancel Uninstallation
eu: Desinstalatzea ezeztatu

[ctx: @action:button tooltip and accessible uninstall widget]
en: Mark for Uninstallation
eu: Desinstalatzeko markatu

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Cancel pending uninstallation for widget %1
eu: Bertan behera utzi zain dagoen %1 trepetaren desinstalazioa

[ctx: @action:button accessible only, %1 is widget name]
en: Mark widget %1 for uninstallation. Requires confirmation
eu: Desinstalatzeko markatu %1 trepeta. Baieztapena behar da

[ctx: @action:button]
en: Remove all instances
eu: Kendu instantzia guztiak

[ctx: @action:button accessible description, %1 number of instances %2 is widget name]
en: Remove running instance of widget %2 | Remove all %1 running instances of widget %2
eu[0]: Kendu martxan dagoen %2 trepetaren instantzia
eu[1]: Kendu martxan dauden %2 trepetaren %1 instantziak

[ctx: @action:button like listbox, switches category to all widgets]
en: All Widgets
eu: Trepeta denak

[ctx: @title:group for widget grid]
en: Widgets
eu: Trepetak

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New…
eu: Lortu berria…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
eu: Lortu trepeta berriak…

[ctx: @action:button accessible for close button]
en: Close Widget Explorer
eu: Itxi trepeta esploratzailea

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Search through widgets
eu: Trepeten artean bilatu

[ctx: @action:button tooltip only]
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: @action:button uninstall widgets in widget explorer]
en: Uninstall (%1 Widget) | Uninstall (%1 Widgets)
eu[0]: Desinstalatu (trepeta %1)
eu[1]: Desinstalatu (%1 trepeta)

[ctx: @info placeholdermessage]
en: No widgets matched the search terms
eu: Ez dago bilatutako terminoekin bat datorren trepetarik

[ctx: @info placeholdermessage]
en: No widgets available
eu: Ez dago trepetarik erabilgarri

[ctx: @title: group]
en: Show clock:
eu: Erakutsi erlojua:

[ctx: @option:radio Clock always shown]
en: Always
eu: Beti

[ctx: @option:radio]
en: Always show clock
eu: Erakutsi beti erlojua

[ctx: @option:radio Clock shown only while unlock prompt is visible]
en: On unlocking prompt
eu: Giltzapetik askatzeko gonbitean

[ctx: @option:radio]
en: Show clock only on unlocking prompt
eu: Erakutsi erlojua giltzapetik askatzeko gonbitean bakarrik

[ctx: @option:radio Clock never shown]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @option:radio]
en: Never show clock
eu: Ez erakutsi erlojua inoiz

[ctx: @title: group UI controls for playback of multimedia content]
en: Media controls:
eu: Media-kontrolak:

[ctx: @option:check]
en: Show under unlocking prompt
eu: Erakutsi giltzapetik askatzeko gonbitaren azpian

[ctx: @info:status]
en: Unlocking failed
eu: Giltzapetik askatzea huts egin du

[ctx: @info:status]
en: Caps Lock is on
eu: Blok Maius aktibatuta dago

[ctx: @action:button]
en: Slee&p
eu: Egin &lo

[ctx: @action:button]
en: &Hibernate
eu: &Hibernatu

[ctx: @action:button]
en: Switch &User
eu: Aldatu era&biltzailea

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
eu: Alegiazko teklatua

[ctx: Button to change keyboard layout]
en: Switch layout
eu: Aldatu antolaera

[ctx: @info:placeholder in text field]
en: Password
eu: Pasahitza

[ctx: @action:button accessible only]
en: Unlock
eu: Giltzapetik askatu

[ctx: @info:usagetip]
en: (or scan your fingerprint on the reader)
eu: (edo zure hatz-marka irakurgailuan eskaneatu)

[ctx: @info:usagetip]
en: (or scan your smartcard)
eu: (edo zure txartel-adimenduna eskaneatu)

[ctx: @info:status]
en: No title
eu: Titulurik gabe

[ctx: @info:status]
en: No media playing
eu: Ez da mediarik jotzen ari

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Previous track
eu: Aurreko pista

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Play or Pause media
eu: Media jo edo pausatu

[ctx: @action:button Accessible only]
en: Next track
eu: Hurrengo pista

[ctx: @action:button no-password unlock]
en: Unlock
eu: Giltzapetik askatu

[ctx: @action:button]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: @action:button]
en: Exit Edit Mode
eu: Irten editatzeko modutik

[ctx: @info:whatsthis Accessible name]
en: Panel Focus Indicator
eu: Panelaren foku-adierazlea
